iPod problem

peter32

peter32
Az összes posztok száma:  41
Csatlakozva  22-09-2006

25 December 2007 00:32

Köszke Nekem bejött!!! Boldog karit! p

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

25 December 2007 02:13

Mykoo - 24 December 2007 11:52 PM

Háát csak az a baj, hoyg az itunes nem ismeri fel, és anélkül hogy lehet resetelni vagy bármi mást csinálni??

Hold gombot On majd Off állásba és ezután a középső és a Menu gombokat tartsd lenyomva addig, amíg meg nem jelenik az alma logó. Mármint ha eljut addig. Ha nem, szervíz.

Mykoo

Mykoo
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  23-12-2007

25 December 2007 05:27

Kösz szépen, de feltámadt:D it volt a kis dobozába, hozzá sme nyúltam azóta mióta először írtam, szal pár napja, netezek, és egyszer csak bekapcsolt magától:D vagy karácsonyi csoda vagy nemtomXD

Mykoo

Mykoo
Csatlakozva  23-12-2007

25 December 2007 05:29

Jahh meg még egy kérdés, miközben neten keresgettem a megoldást, találtam egy youtubes videót ahol a csávóka valahoyg egy 4 gigás nanobol 8 gigásat csinál, valamit tudtok erről??

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13464
Csatlakozva  27-02-2004

25 December 2007 14:06

Felrakta rá a RAMDoublert… Ha még egyszer megteszi, 16 gigás lesz! :)

(Szerk., utólag: ööö, izé, bocs…)

Mykoo

Mykoo
Csatlakozva  23-12-2007

25 December 2007 23:43

És az a RAMDoublert tényleg működik meg nem vágja haza meg stb?:D
És ha jó akkor honnan lehet leszedni??:p

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

26 December 2007 00:14

Mykoo, a RAM Doubler program egy alapvetően Classic alatt futó kis “tuning” program, mára elvesztette az értelmét.

Mykoo

Mykoo
Csatlakozva  23-12-2007

26 December 2007 18:33

Értem, szoval az új nanohoz nincsenek ilyenek??
Bár még tokot sem tudtam hozzá venni:D

Yuya-kun

Yuya-kun
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  27-12-2007

27 December 2007 07:45

Siasztok! Kérlek segítsetek, mert elég nagy sz*r ban vagyok.. :S
Az a helyzet, hogy kaptam egy iPod classic-ot (80gb-s.) Karácsonyra.
egy ideig ment is meg minden egészen máig..rá volt dugva a gépre és éppen syncronizáltam rá videokat meg zenéket. Miközben mentek rá a cuccok feltünt,h az alap menü van kint, nem az a kábel izé amit alapbol ki szokott jelezni a képernyőjén amikor rá van dugva a gépre.. Furcsa volt, ezért lehuztam a gépröl az iPodot. Lehet,h ezt nem kellett volna…. Ugyanis az van most,h ott a kép ami akkor volt amikor fel volt dugva a gépre, tehát az alap menü és éppen egy album képe. Semmire nem reagál. Hiába nyomom a gombokat, semmi.. fel dugom a gépre, nem észleli… Nagyon ideges vagyok… Nagyon remélem,hogy tudtok valamit mondani amivel meg javíthatom… :S Előre is NAGYON köszi a választ!

cichlid

cichlid
Az összes posztok száma:  16
Csatlakozva  06-12-2007

27 December 2007 15:31

középső+ lejátszás gomb sokáig nyomvatart….........így reset. Ha nem megy, akkor menü+ középső gomb sokáig nyomva tart, most már nem tudom fejből melyik a jó, szerintem az első verzió, próbálkozz.

üdv
cichlid

cichlid

cichlid
Csatlakozva  06-12-2007

27 December 2007 23:55

És akkor nekem is lenne problémám :(
szóval adott egy 30 gb ipod videó. vadi új. Amerikából hozott.
Nem teszi ki a képet tévére, pedig beállítom a tv kimenetet rajta ahogy kell, de kép az sehol nincs a tévén. összekötése: 3,5 jack-3 RCA. Ha kicsit kifelé húzom a jackdugót, akkor lesz egy torz képe, mint amikor félre van hangolva a tévé.
Ez a jack aljazt hibája mi? :( Már 2 kábellel próbáltam 2 tévén.

Kinek mi a tippje?

köszi
cichlid

cichlid

cichlid
Csatlakozva  06-12-2007

28 December 2007 01:27

Na meg találtam a probléma okát. Nem kicsit sz***t minket az apple :

Apple iPod AV cable is not interchangeable with other AV cables
Apple iPod AV cable is not interchangeable with other AV cables The Apple iPod AV cable is for use with iPod models that support television-out. Third party cables may look similar to the Apple iPod AV cable but may not work when connecting to a TV.

Szóval az 1000- ftos kábel helyett, vegyünk 5000-ért. Ki van ez találva.

üdv
cichlid

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13464
Csatlakozva  27-02-2004

28 December 2007 02:10

Keress nem eredetit, az olcsóbb lesz!

Paizs

Paizs
Az összes posztok száma:  283
Csatlakozva  10-02-2007

28 December 2007 02:19

Yaya-Kun: Ha a reset nem sikerült ne aggódj, megvárod míg lemerül, rádugod a gépre, érzékelni is fogja és minden szuper lesz mint ahogy azelőtt is volt. Ennyi. Nagyon ritkán nekem is volt ilyen még amikor iPod videom volt. Touch-al már nincs semmiféle ilyen problémám hogy befagyna.
Neked elég hamar előjött, van ilyen, most egy ideig biztos nem fog. :D

cichlid

cichlid
Csatlakozva  06-12-2007

28 December 2007 02:24

Igen, nem eredetivel próbálkoztam eddig és nem ment. Egy amerikai fórumon megtaláltam a megoldást :) Azóta megy.
Szóval a piros RCA megy a videó aljaztba, a sárga helyett és lám megy szépen. A kis b***ik megfordították a jack kötéseit, így a videó jel nem a szabványos sárga jelölésű dugóba megy.

ennyi….

üdv
cichlid

Yuya-kun

Yuya-kun
Csatlakozva  27-12-2007

28 December 2007 20:27

cichlid, Paizs!

Nagyon köszi a segítséget! Mostmár minden ok! =) Eh, jól betojtam,h
két nappal miután meg kaptam sikerült elrontanom.. -.-’
Mellesleg másik kérdés.. Láttam,h tv-s dolgokról beszéltek.. Az én iPod-
omnak is vannak ilyen tv-s bizbaszos funkciói. Szal.. Ezzel tv-t is lehet
nézni? O.O WoW. mik ki nem derülnek.. xD Más kérdés az,hogy hogyan lehet.. xD

cichlid

cichlid
Csatlakozva  06-12-2007

28 December 2007 22:57

Nem TV-ét lehet vele nézni, hanem az ipodon lévő fotót, videót tudod kirakni tévére.
jack-RCA/AV kábel kell hozzá, bedugod a fülhallgató helyére és mehet ki a tévére a másik vége. A piros dugón megy a videójel, ne feledd, a sárgát+a fehéret dughatod a hang aljzatába.
Persze ha nem gyári kábeled van :)

üdv
cichlid

Gergely Gábor

Gergely Gábor
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  29-12-2007

29 December 2007 21:07

Helló

Friss tulaja vagyok egy 8 gigás fekete nanonak (2.ger.-a 3. nekem nem jön be) és a mindenem, nincs olyan üres járat, amikor ne hallgatnám.
Problémám is csak annyi lenne, hogy a theme-t (fehér felületen fekete betűk, bal oldalt artwork…)nem-e lehetne valahogy átszabni. Mert ha bekapcsolom a fekete nano-n a fehér háttér furi’ (akárcsak a füles, de azt már lecseréltem).
Előre is kösz’ ha valaki tudna segíteni, hálás lennék.

További kellemes ünnepeket

Gery Gabi

Mykoo

Mykoo
Csatlakozva  23-12-2007

30 December 2007 03:08

Hellóbelló

3. nanora szeretnék játékokat keríteni valaki tudna nekem ebben segíteni??? hogy honnan lehetne?Hogy elhet felrakni meg stb?? Persze nem az iTunesról, most enm az ezer forint miatt, csak enm akarom ott megadni a bankszámlám meg stb, nemigazán bízom az ilyesmiben… Amúgy szerintem jobban jártál volna a 3. nanoval Gabi szerintem klasszisokkal jobb

Mykoo

Mykoo
Csatlakozva  23-12-2007

30 December 2007 03:12

Jahh és még1, ha mégis csak rászánom magam az Itunesra, akkor ha leszedek egy játékot, és syncronizálok akkor amit eredetielg rajta vannak azok ugye nem törlődnek??

nexuspolaris

nexuspolaris
Az összes posztok száma:  21
Csatlakozva  07-06-2007

03 January 2008 00:52

Talán tud valaki segíteni…
160 gb iPod classic-omat rádugtam a PC-re, a képernyőjén megjelent a “Csatlakoztatva” ikon, de sem az iTunes , sem a filekezelő nem ismerte fel. Megpróbáltam leválasztani, de az se ment, “Az eszköz használatban, nem lehet leválasztani…” bla-bla. Gondoltam egy PC restartot, ekkor az iPod-on folyamatosan a “Csatlakoztatva”  felirat volt, de a PC nem indult el, megállt az alaplap bejelentkező képernyőjénél. Próbáltam az iPod-ot kikapcsolni (nem ment), ekkor kihúztam az USB csatlakozót (lehet, hogy ezt nem kellett volna…)A PC újraindult, az iPod lefagyva, nem ragált semmire. Csináltam egy Reset-et (Menu+Center gomb), kb. 6 mp után kikapcsolt (alma logo nem volt),és azóta se tudom bekapcsolni,nem reagál semmire…Lehetséges, hogy már le volt merülve, azért nem indul újra.Próbáltam újra rádugni a gépre, de nem ismeri fel.
Van valakinek ötlete?

vega

vega
Csatlakozva  03-01-2008

03 January 2008 23:44

Sziasztok! Van nekem egy 2.gen., 2 gigás iPod-om, (Pc-vel használom:() vennék hozzá egy most forgalomba került, távirányítóval összecsomagolt dokkolót. Azt már tudom, hogy kompatibilis(?), de a képeket nem kezeli!? (videót meg, amúgy sem tud a 2.gen)
A kérdésem az lenne, miyen kimenet van a dokkon? És, ha usb-n kötöm a géphez, hogyan és mit tudok vele irányítani??  A válaszokat előre is köszönöm…

vega

vega
Csatlakozva  03-01-2008

04 January 2008 00:26

Kiegészítés: 2.gen NANO, amihez az irányítós DOKK-ot szeretném venni.

Giuseppe01

Giuseppe01
Az összes posztok száma:  114
Csatlakozva  09-12-2007

15 January 2008 01:28

Nagyon megköszönném ha valaki segítene, pár napja vettem egy iPod Touch 8GB készüléket, tudom az én hibám de nem figyeltem eléggé, nagyon klassz a készülék minden de nincs rajta mail és notesz sem ami nagyon kellene és ami viszont( mint később láttam az iPhone gépen van). Viszont az ipod touch is majdnem annyi volt, szóval ha valaki tudna megoldást hogyan lehetne felvarázsolni rá ezeket de főleg a noteszt megköszönném.

minime

minime
Csatlakozva  17-01-2008

17 January 2008 18:53

Sziasztok!Létezik olyan, hogy annyira lemerül az ipod,hogy egyáltalán nem tudom bekapcsolni?Próbáltam tölteni usbvel,saját töltöjével is de nem müködik.Resetet is probáltam,de nem tudtam ujraéleszteni.Megköszönném a segítséget,hátha nem kell szervizbe vinnem,mert csak “tipikus szőke"vagyok hozzá,és megmentetek:)

dani8890

dani8890
Csatlakozva  18-01-2008

18 January 2008 08:27

Sziasztok!!! most vettem egy iPod classic-ot (80gb) es nem tudok szamokat letorolni rola.Mar megprobaltam ugy hogy az iTunes-rol torolom de a szamok az iPod-on maradtak…...?

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

19 January 2008 21:20

Törlés után frissítetted az iPod tartalmát?

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

19 January 2008 21:22

Dugd rá a falitöltőre, és hagyd úgy pár órára. Ha ezalatt sem kezdi el a töltést, akkor nagy valószínűség szerint akkucserés.

California Max

California Max
Az összes posztok száma:  141
Csatlakozva  19-08-2007

19 January 2008 21:36

bocsánat, hogy ide is beírom, de elég nagynak tűnik a baj:
leejtettem az ipodomat. úgy tűnt semmi baja, most meg lefagyott egy számnál, reseteltem, és egy szomorú smileys kis ipod jelent meg a képernyőn, és hogy keressem fel az apple support oldalát. Ez nagyon rosszat jelent?volt valakinek már?szervíz?kuka?

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

19 January 2008 21:41

Ha mechanikailag nem sérült a vincsi (már ha az van benne) akkor az iTunes-ból egy Restore helyrehozhatja. Ellenkező esetben a javítás várható költsége kicsit kevesebb mint egy új iPod kivéve, ha még garanciális.

California Max

California Max
Csatlakozva  19-08-2007

19 January 2008 21:59

köszi, igen, ettől félek. az itunest még nem próbáltam, de megpróbálom.

Assed

Assed
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  21-01-2008

21 January 2008 02:29

Valaki megtudja nekem mondani h mi a tehendő hogyha egy gép sem látja az iPodom mint meghajtót.?magyarul az iTunes sem látja ha rádugom és a gép sem érzékeli… A kábel jo mert tölti csak nem látja.nemakarok sokezer magyar pénzt otthagyni a javitásért ha megcsinálhatom valahogy.:)köszi

California Max

California Max
Csatlakozva  19-08-2007

21 January 2008 04:47

az erő velünk van most éppen, lovagold meg gyorsan te is ezt a hullámot, itt van mindenre a megoldás:
http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/24458/

Assed

Assed
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  21-01-2008

24 January 2008 05:09

Háát nemtudom…nekem ez a telepatikus vagy éteren történő energiátvitel nemjött össze.Továbra sem látja semmi.Bárkinek bármilyen használható ötlete van kérem jelezze!De rég láttam már azt a bizonyos “ne csatlakoztassa le” képernyöt:(:D.
köszi

Fentosi

Fentosi
Csatlakozva  21-04-2005

01 February 2008 02:30

Sziasztok! En egy furcsak problemaval fordulok a Mac hez ertokhoz. illeve az ipodhoz erto emberekhez. Van egy uj 80gigas classic ipodom es amikor kikapcsolom az ipodot akkor a fules bal oldalabol furcsa hangok jonnek ki mint amikor zug a TV de nincsen adas arra hasonlit.amikor meg holdra rakom akkor meg a bal oldala zug, sistereg…. Valaki hasonlot tapasztalt mar?

Remelem valaki tud segiteni. koszi,  Gabor .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Giuseppe01

Giuseppe01
Az összes posztok száma:  114
Csatlakozva  09-12-2007

01 February 2008 04:18

Sziasztok, van egy IPod Touch gépem és egy MacBook Pro-m edíg semmi baj nem volt viszont lét napja nem szinkronizálja az ICal-t, vagyis ha beirok egy időpontot a touchba az nem jelenik meg a gépen , illetve fordítva sem, az összs többit, zenét, filmet stb szinkronizálja hibátlanul és néhány napja még semmi probléma nem volt az ICal-lal. Elállíthattam valamit? Köszi.

dananmlss

dananmlss
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  23-09-2010

23 September 2010 15:19

Üdv,
Évek óta van egy iPod nanom, ami rendesen működött is, eddig Win alatt töltögettem rá a számokat.
Amióta MacBookom van, nem tudok rátenni semmit, mert a gép csak USB eszközként ismeri fel, azaz az asztalon megjeleníti, de csak, mint adattárolót nyitja meg a Finderrel.
Az iTunesban nem jelenik meg, habár maga a program bekapcsol, ha csatlakoztatom a kis almám.
Az almán egyből megjelenik ilyenkor, hogy ne csatlakoztassam le, tölti is az usb, de zenét hallgatni nem tudok róla a gépre csatlakoztatott állapotban, csak attól függetlenül, illetve, mint már írtam, az iTunes-sal semmi mást sem lehet vele csinálni.
Megnéztem a beállításokat a Nanon, és ezt láttam: ‘Formátum: Windows’
Nem ez a gond esetleg? Mit csináljak vele?
Ugyanilyen MacBookal másik lejátszót ismerősömsimán kezel, pedig azon is ez a Win-es szöveg van.
A számokat semmiképpen nem szeretném, elveszíteni, mert csak az iPodon vannak meg…

Köszi előre is a segítséget!

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1114
Csatlakozva  19-02-2010

23 September 2010 17:26

Igen, a gond a Win formátummal van. Ugyanez a helyzet, ha Mac-kel formázod és utána a Win-re akarod rakni (csak USB meghajtóként ismeri fel). Érdemes valamelyik mellett kitartani, és csak azt használni (kár, hogy így van, de az új iPod-oknál, amik most jöttek ki, talán ezt megoldják…). Szerintem a Mac-kel jobb használni (végülis “testvérek”). Előtte a Win-es gépre csinálj egy mentést a számokból - írhatsz egy lemezt is, ha ráfér, vagy másold ki egy Pendrive-ra a számokat. Utána formázd a Mac-en az iPod-odat és a Mac-re (Mac-es iTunes-ba) bemásolt számokat újra ki tudod rakni az iPodra. Nekem jobb ötletem nincs…

Dekha

Dekha
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  24-03-2009

23 September 2010 22:18

d

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Az összes posztok száma:  4709
Csatlakozva  21-12-2008

23 September 2010 22:51

Ez hülyeség. Mac-en gyönyörűen működik a Windows-os formátumú iPod! Sőt, az iPod shuffle-ből csak windows formátumú van. Windows-os gépen nem működik a Mac-es, de fordítva nem igaz!

dananmlss

dananmlss
Csatlakozva  23-09-2010

24 September 2010 05:20

Akkor szted mi a baj?
Mert való igaz, nekünk a másik Macen tökéletesen működnek az iPod-ok, pedig mind Win-on kezdte..

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1114
Csatlakozva  19-02-2010

24 September 2010 13:37

Eddig nekem csak mac-es iPod vs. Win tapasztalatom volt, azért írtam, hogy visszafelé is ez lehet a gond… Azért egy valós problémát “hülyeség”-nek nem neveznék… + dananmiss-nek szerintem más a tapasztalata a “gyönyörűen működik”-ről…

dananmlss

dananmlss
Csatlakozva  23-09-2010

24 September 2010 14:25

Köszi, kipróbálom.
(A zenéim azért vannak csak és kizárólag az iPod-on, mert a gépem elszállt zenéstől, mindenestől, és csak ez maradt,  - amúgy mp3-ban, vagy iTunesban szoktam tárolni őket.)

gasztony

gasztony
Csatlakozva  21-09-2010

24 September 2010 21:14

Sziasztok!

Vettem egy használt 3. generációs iPod Touch-ot (32 Gb).
Rádugom a gépre, szinkronizálja sikeresen az iTunes, ám amikor programot akarok rá telepíteni, akkor elvileg sikeresen végbemegy, de nem jelenik meg az iPodon a program. Az iTunes ezt írja:
“iPod sync is complete.
OK to disconnect.”

A ipodon 4.1 van, nincs jailbreakelve, ingyenes alkalmazást szeretnék rá tenni. A reset már megtörtént, mindent visszaállítottam eredetire.

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

25 September 2010 00:17

Az alkalmazást az App Store-ból töltötted le, vagy más “alternatív” forrásból?

gasztony

gasztony
Csatlakozva  21-09-2010

25 September 2010 00:18

App Store-ból.

DjDumbledore

DjDumbledore
Csatlakozva  31-08-2010

25 September 2010 03:40

Nekem is segítségre lenne szükségem iPod touch 3rd gen (8gb) jailbreakeléséhez, mert valahogy a redsn0w futtatásakor kiírja a redsn0w, hogy “Waiting for reboot”, aztán onnantól se kép, se hang. A touchot végülis kihúztam, rádugtam iTunesra, és restoroltam, mert ugye nem történt semmi vele, mióta kikapcsoltam és onnantól semmire sem reagált. Tud valaki segíteni a JB helyes lefuttatásában?

Másik kérdésem inkább iTunes-os probléma, de ennek nem találtam topicot (valszeg nem kerestem eleget): mikor le aakrok szedni egy appot store-ból, mindig a következőt írja ki:
“iTunes couldn’t download your purchase.

You don’t have write access for your iTunes Media folder or a folder within it. Change permissions (in the Finder) and then choose Store - Check for Avaliable Downloads.”

Megnéztem már többször is Finderben és engedélyezve van az írása is meg az olvasása is az iTunes Media mappának. Tudna valaki segíteni? Akár képernyőmegosztással? :)

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

25 September 2010 04:42

Először: iPod touch MC-hez nem jó a redsn0w.

Másodszor: Jogjavítást a gépnek! Disk Utility—>Verify disk Permissions

DjDumbledore

DjDumbledore
Csatlakozva  31-08-2010

25 September 2010 05:18

I.: köszönöm, így már érthető a dolog! :)

II.: megtettem, továbbra is ugyanaz az üzenet fogad az iTuneban. Egyéb ötlet?

dananmlss

dananmlss
Csatlakozva  23-09-2010

26 September 2010 23:48

Lementettem a számokat a Nanoról, de Mac-en nem tudom restore-olni, mivel nem ismeri fel egyik számomra elérhető Book iTunes-a sem.
Még mindig csak usb-ként találja mac.
Parallels-re letöltöttem az iTunes-t, restore-oltam vele, de mivel az még mindig Win volt az alap, ezért megint csak Win lett a Nano is.
Hogy lehet formattálni Win nélkül??
Egyéb ötlet?

Köszi!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0