mi lenne jó téma a müsorban…

gyiik

gyiik
Az összes posztok száma:  2464
Csatlakozva  23-02-2005

01 May 2005 08:53

hi
szerintem PC-kkel kéne több összehasonlítás a Maciansban.nem vok folytonos nézö, nem is tudom, hogy eddig hány ilyen volt, stb.
csak: akinek van jo Macje, annak nem olyan fontos, hogy igyugy dualG5, ujabb iMac-ek, meg serverség.
inkább annak lenne sok haszna, ha:
1:UGYANOLYAN árú PC-t és Mac-et tennétek 1más mellé
2:ugyanazokat a müveleteket csinálnátok velük
3: NEM folyton az uj Mac-eket mutogatni (dual g5 2.5Ghz, 2giga ram), láttam valami ilyet, hanem átlagos switcher által elérhetö áru cuccokat.

engem személy szerint érekelne: egy GYENGE g4 mdd és egy ugyanannyiba kerülö PC összehas.

jo lenne még: G3 B&W vs. Pentium3 600mhz körüli
g5 (sima, olcsóbb, alapgép) vs. P4 3-3,6ghz
iMac g3 vs p3
iMac g4 vs 2ghz pécé
iBook g3 vs auchan notebook
stb…
remélem értitek
szal végülis arra gondolok, hogy egy átlag emberkének mutassuk meg, hogy ne költse tovább sz@rra a pénzét, hanem macira.

hatájékozatlan voltam, bocs a zavarásért, de akko pls mongyátok meg, a hasonlo adásokat pontosan honnan lehet leszedni

+1: macians.hu-n elnevezhetnétek azokat az adásokat is, aminél csak dátum van

lelkes switcher, jelenleg még PM5400 mellöl =)

taltos

taltos
Az összes posztok száma:  666
Csatlakozva  14-03-2005

01 May 2005 09:38

A fene tudja… Szerintem meg hülyeség ez az állandó hasonlítgatás. De még mennyire! Határozottan ellene vagyok. Már elnézést, de “sz@rjuk” már le a PC-t egy mac-es műsorban. Azt meg szintén letojhatjuk, hogy valaki vesz-e mac-et, vagy sem.

A régebbi mac-ek tesztelése viszont szerintem jó ötlet.

Bár nem tudom, hogy erre mekkora igény lehet, szerintem inkább tutorialokat kellene végigjátszani. Azaz hogy lőjjük be a MySpellX -et minden létező program alatt. Vagy pl. telepítés után milyen alapbeállításokon szaladjunk végig mi, magyar felhasználók (mondom ezt én, akinek nincs mac-je…). Gondolok itt ilyesmikre, hogy a bill-kiosztást hol, hogyan állítsuk át véglegesre, mit hogy rendezzünk, konfigoljunk át, stb.

Vagy! A cím: Fejlesztés Mac-en. Benne: apache, mysql, psql install, összelövés, editorok bemutatása, “tesztje” (erősen zárójelben).

A Mac-ek legnagyobb erőssége a felhasználóbarát, és szemet gyönyörködtető designja. Szerintem komolyabban a szoftvereket kellene vizsgálni, nem a hardvert.

Bár, szerintem is sokan vannak, akik azon probléma előtt állnak, hogy bármelyiket meg tudnák venni, de nem tudják, hogy melyiket: g3/g4/g5/dualg5 stb.
Bár ezeknek az embereknek segítsenek a boltosok.

Vagy rosszul látom?

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

01 May 2005 09:46

A hardver témához mégegyszer: az esetek 99 százalékában nem a dönteni nem tudás okoz gondot, hanem a pénztárca. Az előbbiben tud segíteni a boltos, és ha már ott vagy, akkor már úgyis rá hallgatsz, nem a fél évvel ezelőtti adásra.

Mellesleg szerintem általánosságban elmondható, hogy Mac-ből minnél jobbat veszel, annál jobban jársz teljesítmény ügyileg. Itt nincsenek olyan problémák, hogy van 40 000 Ft-od, és melyik videókártyát vedd, mert van 20 gyártó, 10 típus ebben a kategóriában, plusz 150 az apró-n, és még az is számít, hogy milyen a NYÁK. Nem?

HA van 500 000 -ed, akkor úgyis a legjobbat veszed, mert azzal leszel el legtovább. Esetleg választasz a felső 3 gépből (powermac, imac, blaaa), de abban úgyis segít az eladó.

ub3r

ub3r
Az összes posztok száma:  1442
Csatlakozva  04-07-2004

01 May 2005 16:51

“zerintem inkább tutorialokat kellene végigjátszani.”
igen, én is így látom a dolgot… :)

erdojaro

erdojaro
Az összes posztok száma:  924
Csatlakozva  10-11-2004

01 May 2005 19:27

Szreintem lehetne összehasonlítgatni, bár vannak olyan konfigek, amikben a PC-k erősebbek, azonos áron. Mindenesetre bele lehet tenni a műsorba, akár gyorsabb egy kicsit a PC, mint a Mac, akár nem. Csak azután mutassák meg pl. az iChatet az msn ellen, meg mutassák be az oprendszerek egy-egy jellemző vonását.

Pl. jó teszt lenne megnyitni 25 képet photoshopban, ésutána egyet megkeresni - pc-n egyenként tálcára rakással, mac-en egyszerűen exposé-val. Itt meg már tuti a Mac vinné a prímet.

Konzekvencia: a mac drága hardvere mellett szerintem sokkal inkább az OS X-re, meg a gyönyörűen megírt szoftverere kell helyezni a hangsúlyt, mert ez az, amiben tényleg üt. Egyszerüség, azt kell bemutatni!

Üdv! Aztán hajrá Marci… z

Balazs(R)

Balazs(R)
Az összes posztok száma:  174
Csatlakozva  20-02-2005

01 May 2005 19:36

Lehetne még OS történelem.
Különös tekintettel OS X-re, annak felépítésére, ... (BSD, ...)
Illetve régebben volt néhány rész, amikor különböző feladatok (zeneszerkesztés, videovágás, ...) mac-es megvalósítása volt, esetlen nem ártana ezt folytatni olyan irányba, hogy egyéb feladatok (pl.: CAD, ...) hogyan valósíthatók meg.
Meg, igen, magyarországi valósághoz közelebbi gépek.

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

01 May 2005 21:32

hja
-  de “sz@rjuk” már le a PC-t egy mac-es műsorban
ezzek én is egyetértek. de sztem akkor lenne nagy haszna a müsornak, ha uj switchereket érnének el vele. mert alapbol a jo magyar ember véleménye: f@szt fogok én itt 4éves gépért 30-40ezret kifizetni, annyibol inkább PCmet ujitom…
pedig én mondom nekik, hogy a Mac 1-1,5évvel elöbbre jár a PCk fejlödésénél (ha most nem is, régebben igy volt)de “hiszem ha látom…”
ezért kéne árban azonos PCvel összehasonlítani, hogy LÁSSÁK, hogy nem rossz.
és NEM mindenkinek vannak itt 100ezrei uj Macekre, gondolok magamra is…és aki mongyuk csak ismerkedni akar macikkal, annak se kéne egyébként is sokat költeni.
itt vok pl. én volt 60ezrem. de csak 10ért vettem egyet (i love PM5400). mert ugygondoltam, hogy ismerkedésnek elég ez. ha teccik, akkor inkább fullosabbat kéne venni, mint egy olyat, amit 60ért kapnék. igy tartok ott, hogy MDD G4-re fáj a fogam.
ugy kéne, hogy ugyanazt a fájlokat megnyitni, szerkeszteni stb. Macen és pcn, hogy érezhetö legyen a különbség; és aztán meg a programokkal bíbelödni.
na, 1elöre ennyi folyt ki a fejembol.

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

01 May 2005 21:49

sz@rjuk” már le a PC-t
ugy értek ezzel 1et, hogy a pc csak szemléltető eszköznek kéne. nem kéne bemutatni, hogy igyugy dejo, hanem elmondani, milyen konfig aztán meg ugyanazokkal (vagy más) programokkal ugyanazokat a müveletekt elvégezni

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

02 May 2005 00:19

Hát őszintén megmondom, engem már kicsit fáraszt a mac-esek meggyőzése, és a túlontúl sok “kitekintketése” más helyekre.
Megmagyarázom.
A Mac-Win között olyan ellentét kezd kialakulni, mint a Linux-Win között, és ez nem jó. Az meg, hogy bárhol van szó Mac-ről, mindig előkeveredik a kampány a Win ellen (Mac mellett), már nagyon unalmas. Olyan, mintha csinálnék egy programozással foglalkozó műsort, és nem a programozással foglalkoznék, hanem azzal, hogy Te is, meg Te is, meg Te is kezdj el programozni, mert nem nehéz, meg jó, ha Te is (, meg Te is, meg Te is) meg tudsz írni egy scriptet, ha kell, stb.
Nincs ez így szerintem jól.
Ha valaki nem érzi úgy (akár amigázik, win-ezik, linux-ozik, stb.), hogy amit használ, az nem felel meg neki, és nincs benne elég energia, hogy keressen egy kicsit magának, hogy mi lenne jó (neki), addig az az ember zaklatásnak érzi ezt a nyomulást. Ha pedig a mac-ekről van szó, akkor szívesen megnézek egy reklámot, de ne egy műsornak legyen ez a témája.

Most hülyén hangzik (nem is szeretnék senkit megbántani), de hasonlít ez a krisnásokhoz. Téged zavar, hogy azok? (gondolom nem) Engem zavar? Hát nem. Az viszont eszméletlenül zavar, hogy úton útfélen beléjük akad az ember, és ilyenkor ránk szállnak, és nyomulnak (tisztelet a kivételnek… :) ), mint egy csúnya csaj egy pajzán éjszakáért 5 üveg sör után… Ha én úgy érzem, hogy egyedül vagyok, és hogy hinnem kell valamiben, akkor majd utánaolvasok a vallásoknak, elmegyek egy-két összejövetelre, templomba, stb. és eldöntöm, hgy mi a jó. De hozzáteszem, régen középsuliba egy tanárunk invitált egy ilyenre, és a haverommal elmentem. Történeteket meséltek, elmondták a történelmüket, lehetett kérdezni, ettünk-ittunk, stb. Nem ilyen-olyan dolgokkal hasonlítgattak össze a vallásukat, és ÍGY élvezetes volt, úgy meg kimentem volna az első 10 perc után (szerintem ezzel sokan lettek volna így…).

Szóval: Annak látom értelmét, ha megmutatják, hogy mit tud egy G3-as, mert lehet hogy úgy döntök, hogy nekem ez is elég, és veszek egyet (miután már edöntöttem, hogy Mac-et veszek).

De tulkép tökmindegy, mert nem nézegetem a műsort. Ennek a folyamatnak a végigjárását akkorara időzítem, ha már lesz MAc-em… :)

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

02 May 2005 00:27

“Ha pedig a mac-ekről van szó, akkor szívesen megnézek egy reklámot, de ne egy műsornak legyen ez a témája.”

Ez nagyon félreérthető... Szóval szívesen nézek szépen összerakott reklámot egy MAc-ről, mint ahogy pl. a fociról is, de ha meccs-ről van szó, akkor focizzunk, ne reklámozzunk. Vagy mi…

Magyarán egy Mac-es műsor szóljon a Mac-eseknek, és ettől sokkal inkább kapnak kedvet mások a vásárláshoz, mint ha idióta összehasonlítgatásokat néznénk olyanról, ami egyébként is nagy hányadban személyiségfüggő. Mármint úgy értem, hogy ami neked praktikus, az nekem lehet a legbosszantóbb dolog is. (itt most még tudnék fejtegetni, de tűl sok van bennem, és annyit meg nincs kedvem írni… :) )

Olyan ez, mint egy horgászműsor, amiben nem horgászmódszereket mutatnak be történetekkel fűszerezve, hanem összehasonlítják a horgászást a kerékpározással, és elemezgetik, hogy melyik egészségesebb/gazdaságosabb/kényelmesebb/stb.

De komolyan, Ti ezt nem érzitek??? :)

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

02 May 2005 06:36

vágom én ezt…
csak egy baj van: ÖSSZES ismerösöm, akinek fontos, szidja a win-t és linuxot (lécci ne legyen most ebböl megin PC-Mac vita). viszont a Mac-eket nem ismeri. annyit tudnak róla, hogy drága. meg annyit látnak, hogy kevesebb mhz, régebbi gép.

de akkor én is átállok egy kicsit más nézetre.
mongyuk azt, hogy egyszer azért kéne egy olyan, hogy 100-150ezer körüli g4-et uj auchan PCvel.
aztán meg mehetne, hogy classicok, g3, g4, g5 magában. persze szükség van a müsorban a Mac-esek lelkének ápolására is az ujdonságokkal, söt, elsödleges cél tuttommal ez, de talán mégis: ha akár nem egy egész adás szol a magyar átlagember pénzén megvásárolható régi cuccokrol, csak 20percig nyomatják, és elérnek annyit, hogy egyesek komolyabban gondolják majd a switch-et ill. egy hobbigép +vevését, már az is jo…nagyon

mert nekem senki nem tudott meggyözni soha, csak hallottam rola, meg képen láttam. higgyétek el, szar a PCm is itthon. 5éves lesz. kéne már ujitani. de NEM fogom. mert én hülye vettem egy 8éves(asszem) Macit és beleszerettem.
de az emberek 90%-a sajna nem igy fog dönteni. fingom se volt arrol se, hogy kell bekapcsolni. akkor pedig mér kölcsek olyanra, amit LEHET, hogy jobban fogok utálni, mint a PCt vagy legalábbis nem fog jobban tecceni.
mostanra meg az a véleményem, hogy egy rohatt forintot nem költök pécére.  mert LOVE, de ezt ugyanugy nem tudhattam elöre mint mások.
suliba sokan vágynak Mac-re, de nem tuggyák, mi a jo nekik, ha ismerik is a rencert, 200ezres gépen látták menni, asziszik, olcsóbban nem megy.

ez az egész azér született itt, hogy rábeszéjjem a müsorvezetöket, hogy a müsor legyen “reklám” a Mac-nek. értem, hogy ti nem szeretnétek reklámot nézni, de gondoljatok arra, akinek nincs és az, hogy think different, neki még csak 2 szó.

azt kéne megmutatni az embereknek, hogy mire lenne lehetőségük, ami JOBB, mint amire egyébként költenének (pc)

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

02 May 2005 06:43

ja, és a Mac sajna nem akad uton-utfélen belém…
mer ha nem nézegetek eBay-t és pár haver nem ejti ki a szót - macintosh, talán ma se tok róla semmit. szal megengedhetö lenne sztem heti 10perc reklám nekik…akár 20perc is.addig ti meg szépen macvacsoráznátok.

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

02 May 2005 06:46

ja, és pl engem is meglepett, milyen szépen ment a Tigrincs egy .(JavaScript must be enabled to view this email address).

tonyo

tonyo
Az összes posztok száma:  613
Csatlakozva  25-08-2004

02 May 2005 19:48

Nem lehet ugyan olyan arkategoriaju gepeket osszehasonlitani ezt ti is tudjatok. Egy 100ezer forintos g4 400 es egy athlon xp 3412 gigamegahertz kozott az utobbi javara dol a merleg nyelve sebesseg szempontjabol ez teny. Gyorsabban fordul a linux kernel, es tobb fpsel megy a quake, egy atlag fiatal felhasznalonak sajnos ez a lenyeg. En anno egy 1.6os p4est es nemi kezpenzt adtam egy pure g3 b&w-ert es azota is aldom a napot hogy a cseret megcsinaltam, mert egy architekturaban stabilitasban sokkal jobb gepet nyertem.
En viszont nem jatszottam soha, es turelmes is vagyok megvarni amig a safari/office elindul tehat nekem jobban megfelelt.
Azonban gondoljatok bele hany %-a nem jatszik a juzereknek, nem akar dvd-t rippelni stb…

tonyo

tonyo
Az összes posztok száma:  613
Csatlakozva  25-08-2004

02 May 2005 19:51

Jah es mindig ket oldalrol kapjuk a pofonokat azt nem is emlitettem. Vagy a maceseknek bena a musor vagy a pcseknek, nehez mindket oldalnak megfelelni.

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

02 May 2005 23:29

Hát akkor Mac-es műsor lévén figyeljetek csak rájuk… :)

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

03 May 2005 00:21

jo, akkor ismét máshogy:
csak annyi lenne az egész, hogy megmutatni, mire is képes egy olcsó Mac. de többfélén is bemutatni, más feladatokkal. csak azért, hogy pcuserek rájöjjenek, nem csak a Mhz számít, stb…
remélem értitek, miröl irok

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

03 May 2005 01:07

Én azt hiszem értem. Fent írtam is, hogy abban nem látok kivetnivalót (sőt), hogy nem csak a hi-end Mac-ekkel dolgoznak, de a párhuzamvonás a Win-nnel (és akár a linuxszal, bsdvel, stb.) szerintem felejtős.

A fene tudja, nekem nem tűnik nehéznek, hogy kreatív öttletek kerüljenek be a műsorba (hisz van mit mutogatni).

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

03 May 2005 07:03

nah, hát ezekröl már csak meg kéne gyözni az illetékeseket, aztán hajrá switcherek!

seszi

seszi
Az összes posztok száma:  324
Csatlakozva  18-11-2004

04 May 2005 09:29

- 100k alatti használt Macintoshok bemutatása
Be lehetne mutatni, hogy otthoni felhasználásra - kis office munka, e-mail, böngészés, médialejátszás, himi-humi játék - teljesen jó egy ilyen gép Kilences rendszerrel is. Amelyik elviszi az X-et, annál ezt is megemlíteni/bemutatni

- A 9->X váltásnál felmerülő DTP-s problémák és megoldásaik, Pl. Quark/InDesign összehasonlítás - ez fontos, ha valakinek úgyis új szoftvert kell venie X alá -, DTP-s progik X-es verzióinak bemutatása, kiemelve a változásokat, fonthasználat, optimális fájlformátumok problémamentes PS/PDF íráshoz, windózos doksik konvertálása, ésatöbbi ésatöbbi

- AppleScript

- Kompatibilitási problémák win/mac között
switchereknek fontos lehet, hogy a PC-n maradt kollégák, haverok csatolmányait hogyan kell/lehet kezelni oda-vissza, mit lehet és mit kell használni

- Új maces userek számára egy bemutató a tíz-tizenöt leghasznosabb alkalmazásról, hogy ne kelljen minden sz@rt feltenni, mire kiderül, hogy mire van valóban szükség, illetve egy feladatra mi a legjobb

Sajna nem láttam minden adást, lehet, hogy ezek közül már volt szó némelyikről…

Hypo

Hypo
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  05-05-2005

05 May 2005 20:09

seszi: nagyon jo ötletnek tartom amit leirtal, remelem a szerkesztők is olvassák!! Főleg a ” Kompatibilitási problémák win/mac között” rész érdekel engem is mint leendő switcher, allomanyok oda-vissza, .psd .fla fontok

mflyer

mflyer
Az összes posztok száma:  1337
Csatlakozva  19-04-2005

06 May 2005 19:41

Kompatibilitás?
Mióta Mac-et használok, nem vettem észre kompatibilitási problémát, max kis apróságokat.

babem

babem
Az összes posztok száma:  331
Csatlakozva  25-04-2005

06 May 2005 21:52

Én pl. leszimulálnám, mi történne egy cég irodájában, ha kidobnák a régi pécét és egy Mac-minit vennének a Gizike néninek. Tehát hogyan portolná a cég az addig pécén történt munkáit. Én egy cég grafikusa vagyok és egyben én tartom rendben az irodai cuccainkat. A pécén fut egy bésrszámfejtö (windows), számlázó és raktározó(windows), apeh(dos), tb(dos), bankszoftver(windows).
Tehát ha valaki akinek régóta vannak mac-es szoftvertapasztalatai és elmondja itt a fórumba, hogy ezeket a progikat mivel tudnánk kiváltani, azonnal rohanok és veszek egy minit. Felvállalom azt is hogy ujra be kell irni az összes adatot az uj programokba. De akár olyan programozó cégek képviselöit is szivesen látnám a müsorban, akik win-re fejlesztenek ilyen irodai progikat, rá lehetne öket itt venni, hogy portoljanak már Mac-re is, ne csak az a nyamvadt windows. Hiszen aki itt az elsö lenne az nagyot tudna kaszálni, elég sokan vagyunk döntéshozók cégeknél, akik ilyen hülyeség miatt nem tudunk váltani a , csak az otthoni gépünket.

FeAt

FeAt
Az összes posztok száma:  968
Csatlakozva  17-02-2004

06 May 2005 23:55

bebem:
Csak pár gondolat, ha hosszú lesz akkor bocsi.
Szóval. Amit kérsz az teljesen észszerű és jogos. De:
- APEH, van már Win-es változat. Már annak is lehet örülni, hogy nem Excel fájlokat kell letölteni Win-es makrokkal. Mondjuk egy adatlap kitöltéséhez minek .exe fájlokat letölteni… Na mindegy, szóval ők nem igen fognak Mac (és egyéb platform alá) fejleszteni.
Mert: és ez a többi kérdésedre is egy fajta válasz:
Egy szoftverfejlesztő cég aki az XY alkalmazást fejleszti nem fogja előről kezdeni a fejlesztést, mert szinte semmit nem tud átvenni a másik platform forráskódjából. (Kivéve ha nem multiplatformosra csinálják, de ez nem jellemző). Ezt a lépést azért nem fogja megtenni, mert egy-egy ilyen rendszer újraprogramozása 5-6 fejlesztővel is legalább fél de inkább 1 évi kemény és következetes munka. ezeknek a fejlesztőknek az éves jövedelme kb br 2400000 Ft. (Ennél azért több, de számoljunk olcsó fejlesztőkkel) 5 főnél már évi 12 millió. erre még rájön az a szokásos halom járulék ami kb 25 millióra emeli az éves költséggeket. Ebből az egy évig fejlesztett szoftverből minimum 1000 darabot kellene eladni, hogy 2 év befektetett (1 év fejlesztés + 1 év árusítás) idő és pénz után 0 Forintra jöjjön ki a cég.
Szerintem ezt a 25-30 millió forintot (plussz a fejlesztői gépek ára + rezsi) nem reszkírozza meg senki. Mert ha csak 100 dbot ad el… .... ... .... akkor bebukta. Mert mutassatok olyan vállalatokat ahol 100 számra vennének Apple gépeket ahol 100 számra kellenének ez ilyen szoftverek. Nem igen van.
Mert hát senki nem fog számlázóprogramot venni (egyébként van számlázó progi: starking.hu) 250 ezer forintért.

Úgyhogy nem igen várható, hogy ezeket a programokat valaki újraírja. :-(

babem

babem
Csatlakozva  25-04-2005

07 May 2005 07:41

FeAt:
Amit irsz kicsit sántit, rengeteg programozót ismerek, köztük zseniális tudással megáldottakat is,de egyikük sem keres ilyen összegeket amiröl te irsz. Azért egy kis túlzás van abban is hogy egy szaros kis számlázót valamilyen “adatbázisos” nyelven megirni az 5-6 ember huzamos idejét lekötné. Van rálátásom a szakmára, attól függetlenül, hogy csak grafikus vagyok és biztos vagyok benne hogy egy belépő szintü progit néhány hónap alatt össze lehet kalapálni. Ezután már csak marketing kérdése a továbblépés és a program fejlődése (lásd:WIndows)
Én nem többezer alkalmazottas cég dolgaira gondoltam, hanem max 50 alkalmazott és termék vagy szolgáltatás esetén max. párszáz fajtára. Ehhez Wines programo(cskák)ból dunát lehet rekeszteni. Még Linuxosakat is jópárat találtam, de Macre a választék kissé korlátozott. Ha üzleti szemmel nézem a dolgot akkor pont az lenne a dolog lényege, hogy egy szüz területre betörve szinte konkurencia nélkül kinálhatnám a terméke(i)met.
De visszatérve az eredeti kérdéshez, én betennék a müsorba egy ilyen figyelemfelhivó jellegü részt, akér úgy is hogy lehetőséget adnék magyar programozoknak, cégeknek a protékájuk bemutatására.

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

07 May 2005 07:51

babem:
Szerinted havi 200.000,- bruttó fizetés sok?! na ne mond már!!
Magam a szakmában dolgozom és tudom miről beszélek. Szar minőségű és gyenge terméket meg lehet csinálna 1-2 emberrel is 2-3 hónap alatt, de minőségi termékhez idő kell!
Gondolom nem akar sneki a Windows-os állapotra jutni, ahol egy problémára 200 program(ocska) létezik és legalább 10-15 darabot ki kell próbálni mire a használhatót megtalálja az ember.
Kontár munkát mindenki tud csinálni, de jót azt kevesen és a profi munkához bizony idő és szervezés kell.

babem

babem
Csatlakozva  25-04-2005

07 May 2005 09:54

FeAt:
Bocsi ha az elozo irasommal esetleg az onerzetedet sertettem, nem volt szandekomban. Sot vitazni sincs kedvem a temarol, inkabb arra celoztam az eddigi mondanivaloimmal, hogy eleg sokan varnak a valtasi lehetosegre es a musor celja gondolom az is hogy atcsabitsa a Maces taborba a Win-es usereket. Jomagam is iden kezdtem bele a valtasba es hiszed vagy nem hiszed hiaba van meg a cegunknél is a szándek a váltásra, nem csak internetezesre szeretnenk hasznalni. Tehat en eletszeru bemutatasokra lennek kivancsi, keressetek embereket, cégeket akik bemennenek és elmondanák, hogy mire hasznalják a Macet, miert azt valasztottak, milyen alkalmazasokat hasznalnak. Ez akárki lehet, a lényeg, hogy élö legyen a példa. Elég sablonos már az a magyarázkodás hogy erre is meg arra is lehet használni. Remélem érthető voltam.

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

07 May 2005 21:37

babem:
:-) neem-nem. Nincs semmi sértődés részemről. csak leírtam amit gondoltam. Meg amit reálisnak érzek a fejlesztésekkel kapcsolatban.

Az amit mondasz, (meghívni fejlesztőket, cégeket) jó ötletnek tűnik… szerintem lesz ilyen adás is (akár még több is)
A problémakör amit Te is érzel ismert minden kereskedő és forgalmazó részéről, próbálnak is tenni ellene, csak bizony a Magyar Piac pici. Vagy megoldjuk házon belül “fun-ságból” vagy nincs megoldva. Üzleti alapon nehéz, túl sokba kellene belefogni, túl sokfelé kellene elégazni…
De erről majd beszélgetünk az egyik műsorban.

:-)
Kellemes Hétvégét mindenkinek!

Zolchew

Zolchew
Az összes posztok száma:  711
Csatlakozva  30-04-2004

08 May 2005 00:50

Eredeti topic-hoz hozzászólás röviden, tömören:

Automator bemutatása sok-sok példával.

Ulkesh

Ulkesh
Az összes posztok száma:  2067
Csatlakozva  24-09-2004

08 May 2005 21:14

“Gondolom nem akar sneki a Windows-os állapotra jutni, ahol egy problémára 200 program(ocska) létezik és legalább 10-15 darabot ki kell próbálni mire a használhatót megtalálja az ember. “

Kezdek erre a dologra vagyodva gondolni..

Mac-re van egy-ket alkalmazas egy temaban, ha egyik sem felel meg, akkor ugy jartal..
PC-n legalabb biztos lehet az ember abban, hogy talal megfelelo alkalmazast a problamajara..

En pl. egy hasznalhato media lejatszot keresek, ami hibatlanul mukodik es a feliratokat is jol idozitve rakja ki.
Eddig nem talaltam megfelelot..

- mPlayer nem hasznalhato, mert osszevesz a hangkartya driverevel (M-Audio) es minden hangot 10x-es sebesseggel jatszik le.
- VLC gyakran kifagy, de ha mukodik is elcsuszik a felirat a filmhez kepest
- Quicktime - nem kezel feliratokat
- Movie Time ez vegre szepen jatszik filmet es feliratot is, de nem ismer fel minden video file-t..
- Cellulo - Tiger alatt nem mukodik

OSX alatt rengeteg PC-s programnak nincs hasznalhato alternativaja, lelkes es hozzaerto programozoknak lenne mit elkesziteniuk…...

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

08 May 2005 21:48

Uklesh: A szövegelszúszásos hangerőelállítódásos problámáb én, éppen hogy Windows-on futottam bele nem egyszer nem kétszer.
Egyébként igazad van, miért nem tud mindent lejátaszani egyetlen-egy program?
Egyébként igazad van, tényleg sok-sok munka vár még a programozókra…

újfent jó hétvégét mindenkinek! :-)

Ulkesh

Ulkesh
Az összes posztok száma:  2067
Csatlakozva  24-09-2004

09 May 2005 03:36

“A szövegelszúszásos hangerőelállítódásos problámáb én, éppen hogy Windows-on futottam bele nem egyszer nem kétszer. “

En XP-n a WMP10-et es a MediaPlayer Classic-et hasznaltam, mindketto hibatlanul teljesitett…

Nincs esetleg Quicktime-hoz subtitle plugin???

Alex91

Alex91
Az összes posztok száma:  5445
Csatlakozva  12-01-2005

13 May 2005 08:50

Azert jo, hogy van egy 2 hetes OS, es egy csomo progi meg oskovulet allapotban van a PC-s verziojahoz kepest…
(Es ez akkor nagyon zavaro, ha nincs a progi helyett alternativa…)

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

16 May 2005 00:54

És ez kinek a hibája?!

Csak nem az OS gyártójáé?!

Alex91

Alex91
Az összes posztok száma:  5445
Csatlakozva  12-01-2005

17 May 2005 05:35

Nem, csak a platforme! :)

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

18 May 2005 11:15

Szerintem meg inkább az adott fejlesztőké!
nem?

ab

ab
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  20-05-2005

20 May 2005 20:31

Szerintem nem a Mac-PC osszehasonlitasban kellene a “reklam” erejet felhasznalni. Egyszeruen arrol van szo, hogy magat a gepet (hardware), az operacios rendszert es alkalmazasokat kellene bemutatni. Sot, amivel egy atlagos win* loosert meg lehet vezetni, az a jatek. Sajnos. En nem rajongok a jatekokert, en _hasznalom_ a gepet. Egy ilyen musorban eloszor a hirek a Mac vilagabol (azt hiszem ez van benne), jo lenne valami hardware bemutatas (szetszedni a gepet), jo lenne valami osszehasonlito tesztek (kulonbozo hardware/os/program pl. photoshop), lehetne “feature vadaszat”, minden musorban 2-3 uj feature-t bemutatni a “more 150+” featurebol (esetleg kulon topik?), tippek-trukkok (pl. target disk mode, bluetooth telefon sync stb.), es a vegen lehetne egy jatek blokk, az ez is megy Mac-en. Persze ezt mar a 30’‘-os monitoron es erogepen bemutatva.
Mindamellett a hibakat is meg kellene emliteni, amire persze jo lenne workaround-okat adni.
Szerintem.

Streatlam

Streatlam
Az összes posztok száma:  215
Csatlakozva  08-12-2004

21 May 2005 04:41

Szerintem az lenne jo a musorban, ha a valaki szakember ulne ott! Ez a Mac szegyene!! Komolyan! Tegnap neztem egy kicsit az adast, de lehet, hogy en fogok nektek egy MS Word konyvet venni ajandekba, mert senkinek nem volt koze a temahoz.

Ja! Es az a legjobb, hogy azokkal az informaciokkal sincsenek tisztaban, ami publikusan (pl az Apple site-jarol) elerheto!

Hogy lehet ennyire felkeszuletlenul ott ulni??????????

De a Marci KIRALY! Vicces, es kedves! HAJRA MARCI!

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

21 May 2005 06:22

Streatlam: Jöhetsz Te is, ha úgy árzed van olyan amit jobban tudsz mint mi. MS Word? nem érdekel.

gyiik

gyiik
Csatlakozva  23-02-2005

21 May 2005 06:40

hi
nah…jo ötletek vannak már…remélem lesz még egy pár, aztán meg a müsorban is benne lesz.
—->még mindig azt szeretném, ha árban azonos Mac és PC harcolna, akkor is, ha a Mac marad alul.

Streatlam

Streatlam
Csatlakozva  08-12-2004

21 May 2005 07:55

FeAt: Arra probaltam ravilagitani, hogy szerintem a nezok lenezese, hogyha a musorban szereplok nem keszulnek fel - legalabb - abbol a temabol, amirol az adas szol!

+ mielott leszoltok egy-egy termeket, talan ismerjetek meg eloszor.

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

21 May 2005 20:17

Akkor elnézést a Nézőktől, ha valami sértő volt.
Egyébként szerintem az elműlt két adás nem is vlt rossz.
Win - Mac programalternatívákat meséltünk, néhányat mutattunk is.
Mi volt a rossz pl., a Word-del kapcsolatban. Most már tényleg kíváncsi vagyok, kérlek írd le egy e-mailben!

A másik, hogy mi a helyzet a felkészüléssel. Mindenki HOBBY-ból csinálja a műsort ez egyéb dolgai mellett, és sajnos nagyon gyakran aznap délután kapjuk meg az adásmenetet amikor az adás is van. Legtöbbszür csak ott van idő felkészülni.
De tulajdon képp abba is hagyhatjuk, biztos lesz olyan aki zsigerből többet tud minden téren, illetve van ideje 2 napot adásszerkesztéssel foglalkozni.

Kérlek ezek után így írjatok amiket írtok!
Köszi

FeAt

FeAt
Csatlakozva  17-02-2004

21 May 2005 20:18

Elnézést a helyesírási hibákért, most látom vann benne egy pár…. :-(

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

22 May 2005 20:46

Hát, egy seggel két lovat megülni nehéz (vagy sokak szerint nem lehet). Bár én nem láttam az adásokat, de ha nincs időtök hozzá, akkor hagyjátok abba, mert szerintem nincs minden adás előtt bemondva, hogy “Elnézést, ha az adás nem olyan jó, de a szereplőknek, és a szerkesztőknek totál más a munkája, és többnyire csak most délután adtunk nekik valami kis anyagot, hogy miről is kéne beszélni az adásban, tehát nagy valószínűséggel azzal sincsenek tisztában, hogy jelent-e meg az interneten az aktuális témában, az elmúlt fél évben akármi is.”

Engem tulajdonképpen annyira nem zavar, mert szó szerint teszek a propagandás, áttérítős műsorokra (itt most ezt nem a Mac-re értem, hanem úgy általában), és az információkat úgyis elérem Neten, többnyire pontosabban, mint ahogy az adásban benne lenne.

Szóval én nem akarok másnak rosszat, hogy abbamaradna, és ezzel valakik szomoróak legyenek, de csak azért csinálni, hogy legyen. :-/ Szerintem eluntátok egy kicsit. Mármint a kezdő adásra mennyit készültetek? Arra is csak egy negyed délutánt? Szerintem arra még nem.

De mellesleg ha nincs rá nektek időtök, akkor miért nem hívtok ezer vendéget, akár a HDSYS-től, vagy különböző cégektől, akik árulnak/gyártanak Mac-hez cuccokat, stb. Ha Õk nem készülnek fel, akkor rossz vélemény lesz a termékeikről, talán még a főnökeik is seggberugják őket, valamint nekik csak egyszer-kétszer kell felkészülni.
Most láttam, hogy lesz valami EXPO. Miért nem mentek ki, vagy miért nem kéritek meg azokat, akik kimennek, hogy videózzanak ezerrel, és össze tudnátok vágni belőle 3-4 adást is, ha lennének beszélgetések.

Vagy! Elmenni cégekhez, ahol Mac-et használnak. (Egy kis ingyenreklámnak mindenki örül) Szerintem nem feltétlenül a switcherekben van a nagy pénz, hanem a switcher cégeken. Lehet, ha nagyobb kedvet kapnának, ha nem csak azt látnák, ez, vagy az a játék hogy meg, vagy hogy teljesítményügyileg hogyan állunk egy P4-hez képest, hanem:
“Jééé! Ez a cég is Mac-el dolgozik, az is. Ez is sikeres, meg az is! Ez sem csődölt be, meg az sem!”

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

22 May 2005 20:46

Egy szó mint száz: Szerintem meggondolandó, hogy ha nincs idő, ha nincs lelkesedés, akkor még az is előfordulhat, hogy a műsor esetleg átesik a ló tulsó oldalára, és negatív reklámba csap át.
Mint ahogy a fix.tv-nél ez néha megeseik. Jelenleg a Mac-esek is nyafiznak a műsor miatt, más forumokon is azt mondják, hogy süt a prgramból, hogy nem dolgoztak rajta eleget (most finoman mondtam a véleményt ;D ). Valami hasonló volt, csak nagyobb vizet kavart az a radeonos mittudoménkicsoda, meg az az ominózus teszt, ami volt a fix.tv-ben, és a neten kb. úgy forgott, mint a szalacsi videó, mert annyi baromság volt benne ÁLÍTÓLAGOS szakemberek tesztelése miatt.

Akkor persze mindenki jött a fix.tv-től minden fórumra (ezeken fordultam meg, ahol roppant nagy vihart kevert: HWSW, Prohardver, Index, 576), hogy ezt csak hobbiból csinálják, meg ilyesmik. De kérdem én ki kérte őket? Ha nem értenek hozzá, akkor fogják be a szájukat, mint ahogy én sem megyek el szakácsműsorba. Hűteszem, meg kell nézni, hogy a Ph! -s tesztek milyen színvonalúak, és sokat 18 éven alluli írja. Ha pedig nincs szakember? Vegyék fel mondjuk a Ph! -val a kapcsolatot, és fifti-fiftibe (reklám ide, reklám oda, vagy szakember ide, reklám oda alapon) kérjenek tőlük segítséget. Mit kapnak ezért? A legújabb cuccosokat, egy szakember áltel tesztelve, és nem ilyen örökbecsü mondatokat, hogy
(telefonáló) - Szia, nem megy a gépem!
(műsorvezető) - Milyen gép?
(telefonáló) - AMD ...
(műsorvezető) - Aha!!! Akkor ott a baj, vegyél Intelt, mert az AMD-k nem jók!

Ezt a műsort is lehet csinálni, de minek? Az apukákon-anyukákon-hugin kívül (akik szájtátva bámulják a karizmából áradó profizmust) mindenki tudja, hogy akkora hülyeségeket mond, mint az állat. Mit mondott erre? Hogy a TV-n keresztül most mit mondjon a hibára? Én erre azt mondom, hogy igaza van! Meg azt is, hogy akkor mi a picsáért csinálják? :-/

Hát erről szól a csízió! Mindenki el tudja dönteni, hogy mire van ideje, és szakértelme. Itt van pl. babem. Fejlesztő kell neki. Hót ziher biztos, hogy összeütnék neki gányul valamit (mert még nincs tapasztalatom), ha akarnék, mert nem vagyok hülye. De rontsam a rólam kialakult képet? Okozzak bosszóságot neki, és azoknak akik használják? Hát nem!
Akkor inkább felkeresek neki hozzáértő srácokat (mint ahogy ez is a célom), hogy segítsek, akiknek van szaktudása, ideje, stb.

taltos

taltos
Csatlakozva  14-03-2005

22 May 2005 20:47

A félreértések elkerülése végett: FeAt! Ez Neked szólt, amennyiben te voltál a műsorban, de ez inkább személyesen szólt Neked! Vagy megfogadod, vagy nem, nekem mindegy, mert én nem nézem, csak elmondtam a véleményemet.

Sok sikert a munkához!

Streatlam

Streatlam
Csatlakozva  08-12-2004

23 May 2005 05:10

Egyet ertek taltossal, hogy akkor meg minek is..
Ha tenyleg csak hobbibol csinaljatok, akkor nem musor, csak par barat beszelget. Ahhoz pedig nem kell bemenni a TV-be!

Azert remelem, hogy megfog ez valtozni! Sok sikert!

seszi

seszi
Az összes posztok száma:  324
Csatlakozva  18-11-2004

24 May 2005 11:12

Az ott szereplő emberek szerintem többet tudnak a témákról, mint az egy műsorban lejön, csak nem könnyű jól improvizálni… Azoknak az adásoknak, amiket láttam, kicsit dilettáns feelingje volt, amikor valaki épp értelmeset kezdett volna mondani, vagy lehurrogták, vagy a kamera már mást mutatott :( Szerintem egy szerkesztő nagyon hiányzik, aki tudja, hogy ki mihez ért, és forgatókönyv-szerűen megtervezné, hogy ki mikor miről beszéljen. Amire még nagyon oda kéne figyelni, az az objektivitás, sok vélemény hangzik el, és kevés tény. A tesztekre pedig fel kéne készülni, nem ott végezni el őket először, élőben, kevésbé alkalmas eszközökkel.

OK, hogy társadalmi munkában megy a műsor, de akkor dolgozzatok egy adáson addig, amíg az nincs kész, vágják meg rendesen, és úgy menjen le. A téma nem igényli az élő adást, és így biztosan jobb lenne az eredmény.

Szerintem nagyon hiányzik egy jó maces műsor, és ha ezek az adások elérnének egy bizonyos szintet, talán egy királyi, vagy kereskedelmi megkeresés is érkezne, szóval van jövő :)

Én is sok sikert kívánok!

xero

xero
Az összes posztok száma:  2800
Csatlakozva  25-11-2004

10 June 2005 11:08

Nekem valahogy a régebbi i+ -es adások sokkal jobban bejöttek. Valamiért komolyabb volt az egész számomra… Kissé a macians műsorok a nem odafigyelést jelentik. Nincs ténylegesen annyi tény több a levegőbe beszélés..

Üdv

rx8

rx8
Az összes posztok száma:  105
Csatlakozva  31-05-2005

13 June 2005 08:06

nem lehetnek az állandó ventégekmindennel kapcsolatban szakértők a műsorban, arra max külön szakértőket lehetne hívni, de azok meg lehet h más nyelven beszélnének. nekem nagyon bejön amúgy a műsor és nem feattal van a gond vagy bárki mással max marcival, mert ő aztán tényleg egy dilettáns, csak hülyeséget kérdez és néztem régi adásokat, még be is szólt a fórumnak, azér az elég gáz. mint műsortéma én annak örülnék ha jönne megint gummyboy és megmutatná játék szinten mit bír egy macmini, és egy új iMac.

rx8

rx8
Az összes posztok száma:  105
Csatlakozva  31-05-2005

13 June 2005 08:18

ja és még vmi! nem lenne rossz, ha az introt lecserélnétek vagy legalább nem adnátok be a műsor alatt többször. vagy akár csinálhatnátok egy újat az adásban iMovie-val

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0