MacBook fagy+nehezen boot-ol

Laszlo Toth

Laszlo Toth
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  31-12-2020

31 December 2020 15:51

Sziasztok!

Tanàcsokra lenne szüksègem a következö tünetek vannak gèpemmel ami egy MacBook Pro 15” Retina Early 2013 A1398-as szèriàju.
Egyszer a GarageBand hasznàlatakor lefagyott semmire nem reagàlt.Majd ujrainditottam ekkor màr a boot-làs nem akart befejezödni.Többszöri probàlkozàsra bekapcsolt,de nèmelyik app kifagyasztja mint a Final Cut vagy amit màr emlitettem.A Command+R parancs nem müködik,pròbalkoztam internet recovery mòdszerrel,itt sikerült ùjra telepitenem rà a Catalina-t,de nagyon lassù müvelet volt ès nem lett jobb mert ezek utàn is lefagyott vagy èpp mikor ujra akartam inditani a proggress bar betöltött valameddig aztàn ùgy maradt.többszöri ki/be kapcsolassal felàllt.eztàn olvasgattam hogy talàn ez SSD drive hiba vègett lehet ez a problèma.rendeltem egy ùj SSD-t (amùgy is upgrade-elni akartam nagyobbra) ,igy kicserèltem ,de a helyzet kb ugyan az..nehezen települt az rendszer ,menet közben mintha leàllt volna az is,majd bekapcsoltam ès fent volt a Catalina,de aztàn csak ùgy proba ki/be kapcs utàn megint csak a jelenség nem akart nagyon boot-ni…ezen kivül probaltam frissiteni a Big Sur-ra is,de azt az üzemetet kaptam az App Store-on,hogy nem talàl letölthetö file-t hozzà vagy valami ilyesmi..Mi lehet a gond vele,ha nem a DRive??vagy esetleg csinalnom kène egy telepitö USB-t valami règebbi oprendszerrel,mondjuk Mojave?? Egyèbkènt ezt is probàltam hogy a Catalina-t USB-n keresztül telepitem,de a helyzet kb ugyan az volt, mint az Internet Recovery-vel…Lassan települt ès fura az egèsz az ujrainditàst nem szerette..kb ennyi a törtènet 3 napja bajlòdok vele, nem akartam szervizbe vinni,de talàn nem lesz màs megoldàs…
Akàrmilyen tanàcsot Köszönöm szèpen elöre is!!!
Üdv mindenkinek ès B.U.È.K.

Laci

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15535
Csatlakozva  19-07-2005

05 January 2021 06:56

Memóriát kellene tesztelned.
Indítsd újra a géped és a billentyűzeten tartsd nyomva a “D” gombot.

2 féle felületet láthatsz majd (nem tudom nálad melyik lesz):
- az egyik lehetőség ez: https://www.youtube.com/watch?v=H8y_pcaw_Ac
- a másik pedig ez: https://www.youtube.com/watch?v=eKfqlXEkhR8

Ha lefuttatod a tesztet akkor mit kapsz?

Laszlo Toth

Laszlo Toth
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  31-12-2020

05 January 2021 09:45

Köszönöm elvittem egy szervizbe,mert màr nem birtam vele..Igen pròbàltam “D” parancsal ha jòl emlékszem arra is az “internet recovery mode” jött be, a Command+R parancs sem müködött rajta,meg mèg nèhàny ilyen èrdekes dolog..Usb installer-rel el tudtam jutni a telepitèsig , de telepites közben a progress bar megàllt ,majd idövel a gèp ki is kapcsolt ,de igazàbol mintha csak a kèpernyö kapcsolt volna ki,mert volt hogy a gombok vilàgitottak ugyan ùgy volt hogy màr az sem.ezutàn bekapcsoltam ès fent volt oprendeszer.Sok fura dolgot csinàlt mèg meg fagyott is igy hàt elvittem.
Köszi mègegyszer!

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15535
Csatlakozva  19-07-2005

05 January 2021 14:39

OK. Akkor reméljük jó kezekbe került és hamarosan visszakerül hozzád is.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0