“Compressor cannot be opened because of a problem”

Big MAC

Big MAC
Az összes posztok száma:  558
Csatlakozva  18-06-2010

08 December 2020 15:41

Sziasztok, egy ideje nem használtam a Final Cut 7-est, csak nagyon apró dolgokra, de most bejött egy olyan projekt, amit én utómunkázok. A vágással semmi gond nincs, ellenben van pár olyan formátumú snitt, amit át kellene konvertálnom. Próbáltam megnyitni a Compressor-t, de mint kiderült, több hónap után, nem működik, nem lehet megnyitni. Márciusban cserélték a HDD-t SSD-re, és a High Sierra, amit kapott, nem volt jó, mert a Final Cut 7-es nem futott rajta. Most az El Capitan OS X van rajta, ezen jól működik az FCP, kivéve a Compressor. Van esetleg valami ötletetek, hogy hogyan tudom feléleszteni a Compressor-t, ami évekig jól működött? Nem szeretnék hatalmas pénzeket kifizetni érte, valami alternatív megoldásra lenne szükségem – amennyiben nem sértem a puszta felvetéssel is a szabályzatot.

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásaitokat!
B.

UI: Nem szeretnék X-re váltani, nekem a 7-es abszolút megfelel. Persze, érzem a megvonásokat, de nincs annyi munkám, hogy érdemes lenne beruháznom a 10-esre, és még a 7-est sem használtam ki teljesen.

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  508
Csatlakozva  14-11-2006

09 December 2020 11:10

Szia, lehet hiányzik a qmaster app. Az a fcp7 telepítóben van.
Ha nincs telepítőd akkor írj feltöltöm külön a compressort.
Vagy itt van pl egy ingyenes konvertáló progi, vágók fejlesztik:
https://www.shutterencoder.com/en/

megjegyzem HS alatt is elindul a fcp7
https://www.youtube.com/watch?v=pPaMIAYvDMo&feature=emb_logo

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

10 December 2020 11:01

Szia, igazad lehet! Tényleg hiányzik a qmaster app. Úgy emlékszem, hogy azt nem húztam be, mert nem láttam értelmét. Meg kell legyen az fcp7 telepítőben. Utánanézek, és feltöltöm. Ha utána sem működik, szólok.

Jó lehet az ingyenes konvertáló progi is, de annyira megszoktam a Compressor-t, és jól is lehet vele dolgozni, hogy nehezen váltanék.

“megjegyzem HS alatt is elindul a fcp7”
A Compressor meg nem nyithatóságában az az érdekes, hogy az ikon teljes, nincs áthúzva tiltó táblával.

Köszi a segítséget!
B.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13539
Csatlakozva  27-02-2004

10 December 2020 13:11

Talán a rendszercserék miatt kimaradt ez-az a Librarykből?

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

10 December 2020 15:01

Valószínű, hogy a rendszercserék miatt kimaradt ez-az a Library-ból. Nem szoktam mindent behúzni a telepítőről, és akkor is csak külön-külön. Sok évvel ezelőtt, amikor újra kellett telepítenem az FCP csomagot, az installálás után ‘failed’ volt a report, többször is. Sehogy sem sikerült. Frusztrált a helyzet, mert ott volt minden az install lemezen, és előtte működött is. Ezért, utánaolvastam, és valaki azt írta egy fórumon, hogy külön-külön kell, és úgy sikerült is.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

12 December 2020 16:51

lehet hiányzik a qmaster app. Az a fcp7 telepítóben van.

Behúztam a telepítőről a qmaster app-ot, de így sem indul el a Compressor, Megpróbáltam még 1x, de semmi. Talán, maga az OS X nem tetszik neki, de az összes FCP alkalmazás fut. Végül, letöltöttem a Shutter Encoder-t, amivel szépen át tudtam konvertálni a kellő snitteket. Nagyon hasznos volt, köszönöm szépen a segítséget. Mivel ez a SE konvertáló szoftver működik, nem tudom, hogy küzdjek-e még a Compressor-ral, amit nagyon szerettem, mind a funkcióit, mind a grafikáját. Ti mit javasoltok?

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  508
Csatlakozva  14-11-2006

13 December 2020 11:43

Szia, letöltöd ezt a törlő progit, ott van ami működik kapitány alatt is:
https://freemacsoft.net/appcleaner/

Belehúzod a compressort, ez a progi összeszedi a hozzá tartozó szemetet is, library-ból stb. Törlöd.
Finder—Go menű (ugrás) és lenyomod az “alt”-ot. Megjelenik a rejtett system library, azon belül az application supportból kitörölsz mindent ami a compressorhoz köthető. Nem emlékszem már ponotsan de mintha lenne egy olyan könyvtár hogy fcp7 studio. Azon belül a compressor kuka. De át kellene bogarászni a teljes system library-t.
Majd újra felrakod a compressort, mennie kell.