Photoshop - pixel probléma

Myrson

Myrson
Az összes posztok száma:  15
Csatlakozva  12-02-2016

29 November 2020 10:02

Üdvözletem, elnézést a zavarásért!

Nem tudom, ide illő -e a kérdésem, leginkább Photoshopban jelentkező grafikai probléma, nem mac gond, de talán maradhat a poszt és valaki tudna tanácsot adni.

Photoshop kérdésem lenne:
Én jelenleg a PS CC 2017-et használom, de másra verzióban is kipróbáltam.

A gondom az alábbi ábrán látható (egy dropbox linken lenne a kép):

https://www.dropbox.com/s/krgzqqtnn19kub1/Mac grafika.jpg?dl=0

Kijelölök egy tetszőleges területet, körbeszelektálom és az lenne a cél, hogy a szelektált területnek legyen körvonala.
Akárhogyan is szeretném megoldani, a kijelölés nem csak az egy pixelre vonatkozik amit szeretnék, hanem a kijelölt terület körül is halványabb árnyalt kijelölés jelentkezik.

Van valakinek esetleg ötlete, mit kellene átállítani ha van rá mód a programban?
Én azt szeretném, hogy csak a sötétkék rész legyen kijelölve, a világosak ne.

Köszönöm, Miki

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13537
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2020 14:12

A “Stroke”-parancsot használod? Az a világosabb rész az “anti-alias” (élsimítás)-funkcióból származik.

Myrson

Myrson
Csatlakozva  12-02-2016

29 November 2020 15:25

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, eddig nem ezzel a paranccsal csináltam, de ahogyan mondtad tökéletesen működik!

Még egy kérdésem lenne….

Amennyiben van egy monokróm képem, felbontom Posterize pl 5 árnyalatra.
Tehát kapok egy 5 szürke árnyalatú képet!

Arra esetleg tudnál megoldást, hogy ebből a telt fotóból csak vonalrajzot kapjak? Tehát minden árnyalat körvonala legyen csak meg!

Eddig kiadtam az automatikus Find Edges parancsot ami pont ezt a célt szolgálja, de annak is a vonalvastagsága túl vastag, ugyanezek az árnyalatok a vonalon rajta vannak (az élsimítás szerintem automatikusan benne van).
Szóval valahogyan ezt a Find Edges parancsot szeretném használni, de vékonyabb 1pixeles vonalakban élsimítás nélkül …

Köszönöm!

Myrson

Myrson
Csatlakozva  12-02-2016

29 November 2020 15:45

ui: csatolok egy képet a folyamatról, mert lehet zavarosan fogalmaztam…

http://www.dropbox.com/s/jttbfxxjv7sclmn/Pixel.jpg

Köszönöm

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13537
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2020 17:31

Úgy tapasztalom, a “Find edges” 2 pixel vastag vonalakat produkál, ezen nem lehet állítani, talán próbáld meg a “Trace contour”-t. Ha átteszed a képet szürkeárnyalatosból fekete-fehérbe (bitmap), eltűnik a szürkék egy része (a többi pedig besül :)).
A mintaképed szerint jól felnagyítva “dolgozol”, vajon mire való a 1 pixeles rajzolat?

Myrson

Myrson
Csatlakozva  12-02-2016

03 December 2020 17:18

Kedves Titi,

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a segítséget!
Kipróbáltam több mindent, végül is az a módszer vált be, hogy a kép dpi értékét 200 helyett feltoltam 1000 dpi re :) és kiadtam a “Find edges” parancsot. Aztán visszaállítottam a dpi értékét 200 ra és nagyon szép vékony vonalam lett.

Igazából csak pár dolgot szerettem volna próbálgatni amiket még nem tudtam megoldani (festmények kontúrozása, előrajzolása stb…) Több programot használok, ez egy része volt a teljesnek! Van olyan “probléma” amit ha nem tudok megoldani pörgök rajta amíg nem lesz “tökéletes” a megoldás, ez is ilyesmi volt.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, nagyon hasznosak voltak!
Miki
https://www.instagram.com/mikifoldi/

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0