macmini 2018 late x magic egér/bill probléma

bcsheinz

bcsheinz
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  27-10-2020

27 October 2020 18:25

Sziasztok,

teljesen el vagyok akadva egy problémával és már nem tudom önerőből megoldani, kérlek segítsetek. van egy Macbook Air, egy Macbook Pro és egy Mac mini is itthon. Utóbbi tavaly érkezett, asztali gépnek, a két laptop korábban megvolt. Mindkét laptophoz volt Magic Mouse és Magic Keyboard és rendben működtek, sőt rendben működnek mai napig.Stabil bluetooth kapcsolat, minden rendben.

Amióta a Mini-t használom többet billentyűzettel és egérrel, azóta rendszeresen előjön az a probléma, hogy a Bluetooth kapcsolat folyamatosan megszakad, Van amikor csak félóránként, van, amikor minden 2 másodpercben. Képtelenség így dolgozni, illetve ebből már volt adatvesztés meg egyéb probléma is.

Már végigjátszottam, hogy töröltem minden kapcsolatot és újra kapcsolódtam, stb. Nem tudom mi a megoldás, mármint azon kívül, hogy veszek mindenből vezetékes perifériát.

Kerestem a fórumban a tuti megoldást, de nem találtam.

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  5600
Csatlakozva  31-12-2008

27 October 2020 19:46

bcsheinz - 27 October 2020 06:25 PM

Szia!

Elemet lehet bennük cserélni? Ha igen, csere, majd töröld teljesen a BT eszközök közül ezeket a kiegészítőket, és párosítsd csak a minivel (ne a kapcsolatot bontsd, hanem távolítsd is el a lapitopiról is)!

Más BT eszköz teszem azt hangszóró nem raplizik? Milyen rendszer alatt csinálja OS v. BootCamp Windows (van új BootCamp frissítés!)? Túl sok lehetőség nincs, meglehet, hogy elromlott v. valami zavarja (porszívó, hajszárító, egy olcsó játék, egy nem árnyékolt óra, rádió, esetleg a kijelző).

bcsheinz

bcsheinz
Csatlakozva  27-10-2020

27 October 2020 19:55

Szia

igen, cserélhető az elem. Többször cseréltem, illetve raktam bele akksit is (most elem van benne). Biztosan nem ezzel van gond, mert a két laptoppal perfektül működik.

Nincs más BT eszköz csatlakoztatva és nincs is más BT eszköz a közelben (azaz a telefon, de már azon is kikapcsolom a BT-t, ha nem az autóban vagyok és itt van a gép mellett.)

Volt már teljes BT kapcsolat törlés és újrapárosítás, többször is (sőt, olykor naponta kétszer).

A szoftver: OS Catalina a legújabb

Én is gondoltam interferenciára, de nincs a közelben más BT, egyébként meg két lakásban (a vidéki házunkban is) ezt csinálja, két teljesen különböző környezet, a hib augyanaz.

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  5600
Csatlakozva  31-12-2008

27 October 2020 20:00

bcsheinz - 27 October 2020 07:55 PM

Ugyan azt az egeret billentyűzetet csak egy géppel szabad párosítani (ha a lapitopival is van onnan is el kell távolítani)!

bcsheinz

bcsheinz
Csatlakozva  27-10-2020

27 October 2020 20:03

Ez akkor is igaz, ha úgy van párosítva, hogy a laptop nincs is a közelben (konkrétan 160km-re van)? Miért számít egy meglévő másik eszköz, ha az nincs vételi körzetben? Ezt nem értem… ezen az alapon minden egyes esetben törölni kéne az autóban és a telóban a BT kapcsolatokat, ha átülök másik autóba…

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  503
Csatlakozva  24-06-2007

28 October 2020 15:19

Probáltad Mojave (10.14) alatt? Elvileg a Catalina problémázik Bluetooth-os eszközökkel.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1343
Csatlakozva  18-10-2008

28 October 2020 18:48

Catalina-t használok már jó ideje egy Magic Mouse 2-vel és semmi hasonló problémát nem tapasztaltam eddig. Időnként csatlakoztatni szoktam egy Logitech MX Master 2S egeret is, azzal sincs ilyen gond. Talán egy közeli WiFi eszköz vagy egy 3.0 USB hub interferenciája okozza, mint ahogy itt is olvasható: https://discussions.apple.com/thread/7181983

bcsheinz

bcsheinz
Csatlakozva  27-10-2020

28 October 2020 21:34

Sziasztok, valóban, úgy tűnik egy 3.0-s USB kábel volt a ludas. Módszeresen kicseréltem minden kábelt (HDMI, USB-k) és a DELL monitorom USB kábele kihúzása után - egyelőre - megszűnt a probléma.
Mondjuk most extrém problémássá vált a különböző eszközök csatlakoztatása, mert a monitor megduplázta a portok számát..

Van valami módszer a 3.0 USB kábelek interferencia csökkentésére?

bcsheinz

bcsheinz
Csatlakozva  27-10-2020

28 October 2020 21:39

Köszönöm a segítséget!
Az USB kábel interferenciájára eszembe jutott egy házi megoldás, berakom egy Faraday kalitkába a kábelt és még a két végére rakok Ferrit gyűrűt. Amúgy nem is értem, miért nem tesznek egy HF jelet kibocsátó kábelre gyárilag :(

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1343
Csatlakozva  18-10-2008

28 October 2020 21:44

Régebben egy videóban láttam egy fickót, aki alufóliába csomagolta a MacBook Pro-jába dugott USB hubját… :)
A viccet félretéve, a korábbi hozzászólásomban linkelt topikban a hozzászólók leírnak pár olyan tippet ami esetleg segíthet neked is.

bcsheinz

bcsheinz
Csatlakozva  27-10-2020

28 October 2020 21:48

Aki hifizett pár évig, az tudja, hogy minden ér… :)
Igen olvastam őket, de egy csomó nem opció rövid távon (pl nem tudok hova menni épp szuperrövid 3.0 USB kábelért). de a földel árnyékolás mindig bejön és a Ferrit is.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0