Catalina periféria hibák

djuice

djuice
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  14-08-2020

14 August 2020 18:41

Sziasztok!
Kezdő mekis vagyok, de már 4 éve van egy stabilnak mondható Mini 2014 late cuccom, amire nemrég frissítettem a Catalinat H.Sierraról.

Eddig faszányosan mentek a dolgok, de Catalina alatt az alábbiakba ütköztem.
1-2 ezer forintos vezetékes noname usb egér és bill. amit használok és ezek normálisan mentek H.Sierran. Most Catalinan gebaszolt a keyboard, nem lehetett vele írni már login oldalon sem a telepítés utáni újraindítást követően és a vicc az, hogy utána win10-es laptopra dugva se működött a keyboard. (egyébként egy ritkábban használt új, nem szétgyötört dologról van szó)
Szereztem másikat, de közben win alatt pár ki be dugástól meggyógyult, főleg hogyha az egér nem volt mellé bedugva, a Minin is minden flott lett, be tudtam loginolni.

Az egérnél már az első percben elkezdte a Mac nem található hardver után, Bluetooth eszközként keresni van-e még vmi. Ezt otthagytam és egy óra múlva is ezt csinálta, alig tudtam rájönni hogy kell ebből kilépni.
Az egeret is rádugtam a laptopra, ott meg az lett (és mondom, az egér is működött már 2-3 éve rendesen), hogy alul a piros LED hármat villan, utána elalszik és a win10 fel nem ismerhető USB eszköznek könyveli.
Ha megnyomom a jobb gombját, akkor nyomva tartás alatt hirtelen minden oké, viszi a kurzort a képernyőn, ha elengedem, abba a pillanatba elalszik a piros LED alul és újból mintha le választaná a rendszer, nincs egér, kurzor megáll.

Létezhet az hogy a Mac Mini ill. Catalina megbolondította ezeket a perifériákat és lehet hülyén hangzik, de “átprogramozta”? Mert az egér azóta se tért magához semmilyen rendszeren.
???

Köszi a segítséget!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1307
Csatlakozva  18-10-2008

15 August 2020 10:20

djuice

djuice
Csatlakozva  14-08-2020

15 August 2020 11:54

Nem néztem, mert ugye a win is autom. felismer minden ilyen általános, nem spec. eszközt, de nem hinném hogy mégcsak weboldala is lenne pl. a mousenak. (ATD felirata van, tip: M-28)
Jó persze ca. 1000 Ft az Auchanban is egy hasonló új Silverline vagy Qlink egér. Nem tétel.
A keyboard is amúgy Silverline.
Lehet jobban járok ha veszek vmi wireless Rapoo cuccot onboard touchpaddel???

Csak furi ez a hardver megzakkanás pont a Macnél nekem…

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  485
Csatlakozva  24-06-2007

15 August 2020 12:04

A Mac az sajnos nagyon kényes cucc. Elviekben kellene működnie mindnegy USB-s egér/billentyűnek de a valóság sajnos más.

A legjobban jársz, ha Logitech, Genius, Trust stb. vagy egyéb “nevesebb” gyártók termékeid nézed/veszed.

Például itt van néhány egér:
https://www.trust.com/en/trust/mice

Itt még azt is kiválaszthatod, hogy Mac kompatibilis-e vagy sem:

djuice

djuice
Csatlakozva  14-08-2020

15 August 2020 12:26

Köszi!
Amúgy külsőre ilyen mint ez a Hama és lehet hogy ezek a kínai noname gyártók is vmi brand márka olcsóbb cuccait kopizzák több kevesebb sikerrel.
https://edigital.hu/vezetekes-eger/hama-182603-mc-200-optikai-eger-feher-p759864
Mindenesetre haveromtól most de. elkértem kölcsön még nem tisztázódik az ügy egy A4Tech laser egerét, azzal megy a Mini Catalina alatt is… De akkor vásárlás lesz a megfelelő support ehhez. :D

opeter

opeter
Csatlakozva  24-06-2007

15 August 2020 15:05

Igen, a Hama cuccai azok általában működni szoktak. Lehet, hogy tényleg valamelyik Shenzeni klóngyártó lopja a formát :D
Amúgy is ezek a cuccok nagyjából egy gyárban készülnek, kérdés az, hogy mit hagynak ki az egyikből vagy éppen tesznek hozzá a másikhoz.

djuice

djuice
Csatlakozva  14-08-2020

15 August 2020 18:50

Hát nem tudom mi mást lehet firmware szinten egy egér mikrokontrollerébe még beírni, de hát elég alap funkciók ezek amit csinálniuk kell és mondom, H.Sierraig rendesen működött ez is.
Mondjuk olyat untesóm iphonjánál láttunk, hogy egy Energiser tartalék töltő egy rendszerfrissítés után egyszeriben már nem volt ios compilant… :(

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13459
Csatlakozva  27-02-2004

16 August 2020 08:40

opeter - 15 August 2020 12:04 PM

A Mac az sajnos nagyon kényes cucc.

Csudákat! Látható, hogy csak az új rendszer óta van problémája.

opeter

opeter
Csatlakozva  24-06-2007

16 August 2020 09:51

Akkor viszont elnézést kérek, azt első üzenetet valahogy kihagytam…

djuice

djuice
Csatlakozva  14-08-2020

17 August 2020 22:06

Titi - 16 August 2020 08:40 AM

Csudákat! Látható, hogy csak az új rendszer óta van problémája.

Jó az észrevétel és ebben az az érdekes, hogy oké, Mac alatt nem jó vmi akkor Mac alatt nem jó. Na de winfos alatt sem jó! Sőt, azóta linyuksz alatt is megnéztem és ott is ua. csinálja. Tehát a Catalina meghülyítette a hardvert és ez nem fér mint tény a fejembe, 1000Ft-os mouse ide vagy oda. Nyilván nem azért dőlnék a kardomba hogy ugrott egy szar egerem, hanem rendszer szinten érdekes, hogy mi akasztja ki vajon?
Szóval értitek a dilemmát?!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13459
Csatlakozva  27-02-2004

17 August 2020 22:37

Esetleg kóbor áram? Vagy az USB-vezérlő hibája?

djuice

djuice
Csatlakozva  14-08-2020

17 August 2020 23:53

Na de minden gépben, laptopban kóbor áram?
Az lehet mondjuk hogy olcsó kínaiként nem tolerált vmi lökőfeszültséget a Catalina újraindulásakor és bezavart az egér elektronikának? Erre tudok még gondolni, de akkor az os hibája kizárható.
Ha volna egy H.Sierra azon még megnézném hátha visszaváltozik. :D

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0