bootable usb mac pro 3.1-hez, help, felgyújtom!

ntbrown

ntbrown
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  07-10-2011

11 August 2020 21:09

Srácok,
Lassan eret vágok magamon, annyira idegállapotban vagyok.
Szereztem egy 3.1-es mac pro-t. Persze üress hdd-vel, semmi nincs rajta.
Próbálok egy rohadt bootolható usb drive-ot csinálni, de elvagyok átkozva.
Van itthon 2.1-es mac pro El Capitannal, van egy 2015-ös macbook Catalinaval, és egyikkel se tudok egy nyamvadt usb-s telepítőt megcsinálni.
Próbálkoztam mindenféle vajákossággal: disk maker X , Install Disc Creator, de hiába töltök le Elcapitant, yosemite-t, a .dmg fájlokat nem írja az usb drive-ra. Hibásnap látja őket. Próbálkoztam 2 udb drive-al is (az egyiket most vettem mérgemben), aztán megpróbáltam a dosdude High Sierra készítőjét is, de az is megáll menet közben.
Ha lenne még hajam, kitéptem volna már.
Valami ötletet adjatok már, ki milyen mágiát alkalmaz, mert kifogytam az ötletekből. :(

ntbrown

ntbrown
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  07-10-2011

11 August 2020 21:19

közben az jutott eszembe, hogy a dmg fájl az image, tehát azt még ki is kéne bontani, az alatt meg .pkg van. De azzal se jó :(

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1308
Csatlakozva  18-10-2008

12 August 2020 09:48

Az El Capitan dmg-t az Apple oldaláról töltötted le?
Amennyiben igen, akkor csak követned kell a leírást a letöltési oldalon, miszerint a megnyitott dmg-ben dupla kattintással megnyitod a pkg-t és az kicsomagolja neked az Alkalmazások mappába a tényleges telepítő alkalmazást, ami így fog kinézni:

Kicsomagolás után automatikusan elindul a telepítő, ebből egyszerűen lépj ki és az Apple oldalán található leírás segítségével készíts egy USB telepítőt. Természetesen ezt azon a gépeden csináld amelyiken az El Capitan van telepítve, ugyanis előfordulhat, hogy Catalina alatt kompatibilitási okok miatt nem engedi kibontani a pkg-ből az El Capitan telepítőjét.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0