Elhibázott OS X update helyreállítása.

hangos

hangos
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  19-07-2007

07 June 2020 18:05

13” MacBook Pro-n régi jó 10.9.5 rendszeremet szerettem volna fölhúzni 10.11-re. Minden nagyszerűen ment. Mikor kész volt bementem az App Store-ba, hogy begyüjtsem a lehetséges frissítéseket. Amikor végzett a gépem az upradekkel jött volna az újraindítás, hogy beépüljenek az új válozatok de mert el kellet mennem úgy gondoltam, majd később megcsinálom és kikapcsoltam a gépet. Másnap indítás után nem volt hajlandó a gép újraindulni. Eltüntette az asztal tartalmát és a menüsort és megállt, nem kapcsolt le. Érdekes, hogy a dokk aktívan működtethető és minden funkciója működik a gépnek.

Kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy ilyenkor mit lehet csiálni mert ötletem sincs hogyan lehetne az újraindítást helyreállítani.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2186
Csatlakozva  19-02-2009

08 June 2020 05:37

Szia, először csinálhatnál egy safe boot-ot. Lenyomva tartott shift-tel indítás, majd egy sima indítás. Ha még mindig nem áll helyre, egy pram reset is jól jöhet.

hangos

hangos
Csatlakozva  19-07-2007

08 June 2020 12:31

Köszönöm feketekave,

A javaslat részben bevált. A leírt procedúra háromszori megismétlése után újraindítással befejeződött a megkezdett sw upgrade de a felújított rendszert továábra sem lehet újraidítással lekapcsolni. Marad az üres asztal és a működőképes dokk.
Megpróbálnám az említett pram resetet de nem tudom, hogy ez mit jelent és hogyan kell elvégezni.
Tudnál ebben segíteni?

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2186
Csatlakozva  19-02-2009

08 June 2020 17:57

pram reset: bekapcsoló gomb majd egyből a command+option+P+R gombokat egyszerre lenyomni és addig lenyomva tartani, amíg harmadszorra is hangosan jelzi az indítást. Utána el lehet engedni a gombokat.

Mivel még mindig fennáll a probléma, hozz létre egy teszt felhasználót admin jogokkal, és ott kísérletezz. Ha ott is csinálja, akkor rendszerszintű; ha ott nem, akkor felhasználói szintű a hiba.

hangos

hangos
Csatlakozva  19-07-2007

08 June 2020 18:57

Sajnos nem működik a pram reset sem, marad a kisérletezés. A baj igazán az, hogy amikor nem működik az újraindítás akkor már csak hard resettel lehet a gépet leállítani.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0