Macbook 13 - SSD csere hiba

Balooka0

Balooka0
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  04-06-2018

04 May 2020 08:26

Sziasztok!
HDD-t SSD-re cserélném tiszta telepítéssel. Beleraktam de nem működik a CMD+OPT+R kombináció - mindíg kérdőjeles mappát kapok. Utána próbálkoztam többféle partícióval, formázással, nyersen… de sehogy nem akarja amit Én :-(

van ötlete valakinek?

Köszönöm

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1290
Csatlakozva  18-10-2008

04 May 2020 09:06

A gép csatlakozik a WiFi hálózathoz visszaállítás módban? Ellenőrizni tudod ha a kis WiFi jelre kattintasz a menüsávon.
Egyébként internetes visszaállítás módban egy forgó földgömböt kellene látnod a képernyőn. Biztosan az Alt+⌘+R kombinációt nyomtad le indításkor? Ha még van működő rendszered, szerintem jobban jársz ha inkább csinálsz egy bootolható USB telepítőt és azzal próbálkozol. Az internetes visszaállítás működőképességét az Apple szervereinek pillanatnyi terheltsége is befolyásolja, időnként csak nagyon lassan vagy egyáltalán nem elérhető.

Balooka0

Balooka0
Csatlakozva  04-06-2018

04 May 2020 10:53

próbáltam OPT+CMD+R, CMD+R is… El sem jut a recovery módba. nincs menüsáv, nincs földgömb sem.

Bekapcsoláskor “Ding” majd bármit nyomok fehér képernyő és kb 1perc múlva kérdőjeles mappa. Ha visszateszem a HDD-t akkor viszont minden működik rendesen (csak 10 perc a yosemite boot). Ezért gondoltam valami nem stimmel az SSD-vel. (amit egyébként egy régebbi Macbookbol vettem ki de leformáztam)

Csináltam már NVRAM törlést is.

Balooka

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

04 May 2020 11:29

Az SSD-vel valószínűleg semmi baj nincs. Megfelelő időben és kellő ideig nyomod indításkor a billentyűkombinációt?

Idézet az Apple macOS Visszaállítás lapjáról:
“Ha a macOS Visszaállítás segítségével szeretne rendszerindítást végezni, kapcsolja be a Macet, majd azonnal tartsa lenyomva a következő billentyűkombinációk egyikét. Engedje fel a billentyűket, amikor megjelenik az Apple embléma, a forgó földgömb vagy valamilyen egyéb újraindítási képernyő.”

A billentyűkombinációk jelentése:

Command (⌘)+R: A macOS újratelepítése a rendszerlemezen található recovery partícióról.
Ezért nem történik semmi erre a billentyűkombinációra (ha jókor és kellő ideig nyomod őket) amikor a leformázott SSD-t teszed a gépbe. A recovery partíció a rendszer telepítésekor kerül a meghajtóra. Mivel korábban leformáztad a gépbe tett SSD-t, így természetesen recovery partíció sincs rajta.

Alt+⌘+R: A legfrissebb elérhető macOS-t telepíti a gépre az Internetes visszaállítás segítségével.
Ha géped nem kompatibilis a legutolsó macOS-el akkor ez nem járható út.

Shift+Alt+⌘+R: A géped vásárlásakor előre telepített rendszert vagy az ahhoz legközelebb álló kompatibilis verziót telepíti a gépedre az Internetes visszaállítás segítségével. Ha nem vagy biztos abban, hogy a géped kompatibilis a legutolsó macOS verzióval, akkor ez az egyik járható út.

Mint említettem az előző hozzászólásomban, hogy az Internetes visszaállítás sokszor nehézkesen működik, ezért továbbra is azt ajánlom, hogy ha van működő rendszered, akkor készíts egy bootolható USB eszközt a gépeddel legutolsó kompatibilis rendszer letölthető telepítőjéből.

Balooka0

Balooka0
Csatlakozva  04-06-2018

05 May 2020 17:32

Köszönöm hogy foglalkozol vele, hidd el tényleg jól nyomom meg… úgyhogy tanácsodra bootolható USB eszközt csinálok. Erre tudnál javasolni programot?

Balooka

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2186
Csatlakozva  19-02-2009

06 May 2020 05:41

Balooka, ha leformáztad az ssd-t, akkor nincsen recovery partíciód sem. Nincsen hova eljusson.

USB telepítőről tudod a gépet indítani, vagy a régi HDD-t beleteszed egy külső tokba, és arról próbálod a rendszert bootolni. Ha a régi HDD-t USB-n bedugod a gépbe, akkor az alt-ot (option) tartsd lenyomva és válaszd ki az azon lévő rendszert. Ebben az esetben is érdemes az SSD-t újra leformázni.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

06 May 2020 15:14

Balooka0 - 05 May 2020 05:32 PM

Köszönöm hogy foglalkozol vele, hidd el tényleg jól nyomom meg… úgyhogy tanácsodra bootolható USB eszközt csinálok. Erre tudnál javasolni programot?

A kompatibilitás miatt először azt kellene tudnunk, hogy pontosan milyen gépre szeretnél telepíteni. A megfelelő telepítő letöltése után egy Terminal paranccsal egyszerűen tudsz bootolható USB eszközt készíteni.

Balooka0

Balooka0
Csatlakozva  04-06-2018

06 May 2020 18:09

Köszönöm az ötleteket. Feketekávé tanácsa megoldotta, USB-n csatlakoztattam mobilrackban az eredeti HDD-t, érdekes módon így már működött a billentyű-kombináció és el tudtam indítani a gépet recovery módban is. Fel is telepítettem a yosemitet. :-)

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat!
Balooka

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0