Mojave 10.14.6 - letöltése

judgement

judgement
Az összes posztok száma:  445
Csatlakozva  10-06-2008

25 March 2020 23:04

Sziasztok,

Az utóbbi időben nem igazán frissítettem a rendszeremet.
Ma beléptem az AppStore-ba, alig ismertem rá.

A régebben letöltött előző oprendszereket nem találtam, tehát nem is tudnék most mondjuk egy Sierrat letölteni.
Pedig a megfelelő Apple ID-met használtam. Biztos, hogy ezzel töltöttem le annak idején.

Most 10.14.4 van a gépemen. Csak a Catalina aktuális verzióját engedi letölteni.
Viszont a Mojave 10.14.6 - ami a végleges Mojave lenne - azt nem is mutatja az AppStore.

Ezt találtam még: https://support.apple.com/hu_HU/downloads/macos
Viszont itt sem találtam egy letölthető és teljes 10.14.6 dmg-t.

Csak a különböző frissítéseket látom itt.
Hogyan/honnan tudnék egy full Mojave 10.14.6-ot letölteni lehetőleg hivatalosat az Appletől?

(Lehet sose fogom használni, de a régebbi rendszerek utolsó verzióit is elmenteném, ha még van rá lehetőség)

Előre is köszi.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2186
Csatlakozva  19-02-2009

26 March 2020 05:10

Szia,

erről az oldalról indulj: https://support.apple.com/en-us/HT201372
Ha rákattintasz a Mojave letöltésére, átirányít az apple store-ba a fájlhoz. Letöltés. Aztán ne indítsd el a telepítőt, hanem másold ki egy lemezre. A Programok mappában fogod találni install Mac os Mojave néven.

judgement

judgement
Az összes posztok száma:  445
Csatlakozva  10-06-2008

26 March 2020 11:05

Szia @feketekave,
Köszönöm szépen, ezt kerestem.

mekrefel!

mekrefel!
Az összes posztok száma:  633
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 15:50

Sziasztok! Szeretném letölteni a Mojavet, de az Apple store-ban nincs meg, sehonnan sem érem el, még az itt megadott, fenti linkről sem. Honnan tudnám most letölteni?
Köszönöm!

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

09 May 2020 16:01

ezen a linken elérhető az app store-ból
https://support.apple.com/en-us/HT201372

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 16:29

Köszönöm, de ahogy írtam, nem működik a link. Pontosabban az működik, de aztán az Apple másik oldalán keresztül az Apple store-ba vezet, az meg kiírja, hogy nincs ez a szoftver a kínálatban. Valami direkt link kéne.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

09 May 2020 16:56

De, a link működik. Be vagy jelentkezve az App Store-ba?
Miről akarsz frissíteni? Próbálkozz sorrendben frissíteni a rendszert. Sierra-High Sierra- aztán mojave. Kellenek a Firmware frissítések is.
Vagy a gépedre nem telepíthető a Mojave?

Állítsd át az App Store-t az amerikaira.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 17:17

Nem tudom, de nekem nem működik, Most Mojave van a gépen (Mac Pro 2013), de clean installt szeretnék egy bootolható pendrive-val. Ahogy írtam, a linken lévő oldalon a Mojave-ra kattintok, ekkor előjön az Apple másik oldala: https://support.apple.com/hu-hu/HT210190 Itt is a A macOS Mojave beszerzése linkre kattintva feljön az Apple store (be vagyok jelentkezve), aztán egy kis ablakban az iTunes kiírja, hogy az US store-ban nem érthető el a kívánt tétel, de a magyarban igen, aztán okézás után magyarul az is azt írja, hogy a magyarban sem.
Te végigkattintgattad most?

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  121
Csatlakozva  02-03-2010

09 May 2020 17:50

Szia !

Ha számodra elérhető a Budapest XVI. kerületi címem akkor hozol egy 8 GB-os pendrive-t és írok neked egy telepítőt. Természetesen ingyen. Ha aktuális akkor hívj a 06-209-787-779 -es számon. A telefonom minden nap reggel 8 és este 8 között van bekapcsolva.

Üdv.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 18:13

Köszönöm a lehetőséget, majd lehet, hogy élek vele. Ha egy mód van rá, megcsinálnám magam, így egyszerűbb. Kb. 3 hete Maverick-kel csináltam egy ilyen pendrive-ot, majd telepítettem, minden gond nélkül…

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 18:34

Most váltottam, hogy ne az iTunes, hanem az Apple store nyissa meg a linket, de akkor meg azt írja ki, hogy “Nem lehet kapcsolódni az App Store-hoz”. Miközben be vagyok jelentkezve, és meg nyitva az Apple store…

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

09 May 2020 19:02

az app store-od van megkergülve…nekem le akarja tölteni
activity monitorban, állítsd meg az appstoreagent-et és próbáld újra letölteni

ha ez nem segít:
https://support.itsolver.net/hc/en-au/articles/360000840236-macOS-Mojave-won-t-download-from-App-Store

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 21:33

Nos, semmi sem működik, király! Végigpróbáltam mindent, a linkelt oldalon lévőket is, de ugyanaz. Ráadásul, ha be sem jelentkezem az Epülsztórba, akkor is UGYANAZ jön ki!
Ja, és ugyanezeket végigpróbáltam a másik gépemen, egy MacPro-n és UGYANAZ az üzenet jön fel, ugyanúgy!

Azért a fenti linken rákeresve a problémára kiderült, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így jár, sőt! Ja, és azt tanácsolják, hogy indíts újra, lépj be, meg ki, majd megint indítsd újra, jelentkezz ki meg be, meg másik accounttal, meg nyalogasd a hátadat, és ha mégsem, és akkor hívd fel az epül ügyfélszolgálatot. Ja, fasza, egy ingyenes, kb 10 perces letöltés miatt…

Örülök, hogy ilyen f.s ez a rendszer, csak szív vele az ember. Komolyan, veszek egy vindózos gépet, arról legalább eleve tudom, hogy pocsék. Már több órája szenvedek egy rohadt letöltés miatt, amit az idióta eppül egy nem működő webshopba tesz, pedig ingyenes. Miért nincs egy aloldal, ahol linkekkel fent van az összes eddigi op rendszer? Mert túl egyszerű lenne?

Ja, és a poén az, hogy ez a másik f.s rendszer, a beszéljükmek is kitiltott csak úgy, mert neki is olyanja van ma (nem engedett visszalépni a 15 éves jelszavammal). Újra kellett jelszót generáltatnom az eddig hibátlan helyett, ami sikerült is vagy harmadjára. Gratulálok!

Azért köszi a segítséget, asszem keresek vmi valahova feltöltött változatot, vagy megkérek valakit, hogy írja ki egy pendrávjra.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 21:56

Most próbaként letöltöttem egy szoftvert az epülsztórból, lejött és települt gond nélkül.
Nincs egy másik link a Mojavehoz? Rákerestem a sztórban, de nem talál semmit…

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

09 May 2020 22:52

Persze, a Catalinát letölti szó nélkül! Most teszteltem. Feketekávé és Joci: nektek MOST is lejön a Mojave? Tesztelve, biztosan? Az a gyanúm, hogy a nagyságos Eppül egyszerűen sunyin, pár napja valamikor levette a sztórból a Mojavet.

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  121
Csatlakozva  02-03-2010

10 May 2020 08:52

Amikor CD , DVD , Pendrive adathordozókon jelentek meg az op. rendszerek mindegyiket megvásároltam. Mióta ingyenesen letölthető a netről azóta a megjelenéskor azonnal letöltöm és készítek pendrive-ra bootolható telepítőt az ” Install Disk Creator ” programmal. Így minden rendszer itt lapul a fiókomban , és a letöltött rendszerek külső SSD-n vannak elmentve amiről bármikor készíthető telepítő pendrive.

Csak kiváncsiságból megnéztem a ” DiskMaker X ” programot és elindult a Mojave telepítése !!! Próbáld ki hátha nálad is működik.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

10 May 2020 12:59

Sajnos ez a DiskMaker X sem működik. Ehhez is le kell tölteni ELŐSZÖR a MacOS installer software-t, amit ugye, mint fentebb látható NEM tölthető le a sztórból.

Neked azért indult el, mert már eleve megvan a Mojave, gondolom.

mekrefel!

mekrefel!
Csatlakozva  15-12-2005

10 May 2020 13:08

Közben megoldottam a problémát (letöltöttem a kérdéses fájlt egy más forrásból).
Már teleptettem is az osx-et az egyik gépre, úgy néz ki, minden rendben van vele.
Köszönöm a segítségeket!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0