imac 2008 el Capitan visszaállitas nem sikerült azóta kérdőjel villog

komoman

komoman
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  14-02-2020

14 February 2020 22:20

Sziasztok
teljesen új vagyok a fórumon, és új imac tulaj is vagyok.
12 éves Lányomnak vásároltam első kezdő gépnek egy 2008-as imacet.
Mivel apple tlója van gondoltam jobban kiismeri majd magát rajta, és csak netezésre meg egyszrübb szovegszerkesztésre kellett a gép.
Mikor megvettem Moave rendszer volt rajta valahogyan okositva valami patch programmal rátöltve ami elég sok furcsaságot csinált ezért ugy döntöttem hogy rendszer telepitő usb-vel visszaállitom az utolsó frissithető verzióra (el Capitan)
imacen csináltam usbt a leirasok szerint.Elindult rendesen a telepitő, le is formáztam, particionaltam a lemezt (120GB SSD) majd kb a telepites haromnegyedénél hibával leállt.

Azóta csak a szivás.

Már vagy egy hete minden délután szenvedek de nem tudom helyreállitani.
Windows-os PC-ről Youtube alapján próbálkoztam rendszerinditót csinálni de nem jártam sikerrel.
nem indul el a telepités 1-2 perc után kérdőjel villog.

Transmac-os youtubos leirások nem sikrültek, mindig ugyanoda jutok

nem indul el a telepités 1-2 perc után kérdőjel villog.

Van valakinek ötlete mit nem csinálok jól?

Köszi előre is

Komoman

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2129
Csatlakozva  19-02-2009

15 February 2020 06:57

Szia,
abban a gépben Fusion Drive volt, nem? 120GB SSD és egy 1TB merevlemez.
Ezeket látod?
Először is csinálj egy PRAM reset-et, és persze egy SMC reset-et. A wiki-ben megtalálod, hogy kell.
Ha van telepítő pendrive-od el capitan-hoz, akkor próbáld újra leformázni az ssd-t, de most úgy, hogy az alap lemezre kattintasz. A boot partíciót is el kell távolítani, hogy egy szűz lemezt kapj. A formázás mac os extended, GUID Partition Map.
Milyen hibát ír a telepítésnél?
A pendrive-ról indítod a telepítést?
Indítsd a gépet lenyomott alt-tal és válaszd ki az usb telepítőt. Az ottani lemezkezelőből formázd az ssd-t.

Ha így sem megy, még megpróbálhatod egy másik géphez hozzákötni, mint meghajtót és a másik gépről formázni a vinyót.
Az a gyanúm, hogy firmware-t frissítettek rajta, egy nem a géphez való firmware verzióval. Ezért futhatott rajta a mojave.
Azt körülményesebb lesz visszaállítani.

Sok sikert.

komoman

komoman
Csatlakozva  14-02-2020

15 February 2020 16:52

Üdv! Köszi a segítséget! Amikor még ment a gép akkormegneztem és egy 120gb os ADATA SSD t irt a rendszer. ez mar bizos nem eredeti benne. Ezt amikor elkezdtem telepiteni az el Capitan-t formaztam is meg partocionaltam is a te altalad irt formatumra. Egy 80 gb os particiora kezdtem meg a telepitést. Ami hiba miatt kb 70 szazaleknal felbeszakadt. Utanna a pendrivot toroltem es windows alolprobaltam uj telepitot csinalni de sikertelenul. Sajnos semmien indito menüt nem érek el azóta. Ha alt-ot nyomok csak az egér nyilja jelenik meg semmi más. Még arra gondoltam hogy egy eredeti telepito DVD talan segítene, vagy Mac alol keszízeni új telepítő usb t. De egyelore nincs Mac-es ismerosom Győr kornyeken akit meg tudnek kerni. Firmware-t ramot nem neztem de nem is nagyon ertek hozza ilyen szinten. Szoval itt tartok jelenleg… Amit eszrevettem hogy a Transmac altal keszitett telepito biztosan nem jo mert nem bontja szet a file-t csak felmasolja. Mappa strukturanak kellen rajta lenni szerintem hogy tudjon arrol bootolni. Amugy a gep kezdené hasznalni a pendriveot mert egy percig villog, latszik hogy hasznalja. Utanna jon a kerdojel, aztan semmi…

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13395
Csatlakozva  27-02-2004

16 February 2020 08:53

Kell egy másik Mac, amin működő telepítőt tudsz készíteni.
A telepítő honnan származik? Lehetséges, hogy 2016. február előtti dátumot kell beállítani a gépen, lekapcsolni a netet, és menni fog.
(Zozomester győri, ha jól tudom, de ha Buda felé jársz /a hosszabbik úton/, én a 11-es út mellett lakom, 5 perc alatt teszek a gépre egy kapitányt.)

komoman

komoman
Csatlakozva  14-02-2020

16 February 2020 11:20

Üdv,
Ma jön hozzám egy kollégám elhozza a macbookját.
Megpróbálunk új telepitőt csinálni a gépén, hátha azzal sikerrel járunk.
Remélem összejön, ha nem akkor mindenképpen külső segitségre lesz szükségem :) Köszi előre is!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13395
Csatlakozva  27-02-2004

17 February 2020 07:00

Ha van FW-portja, inkább target disk mode-ban telepítsetek az iMac-re.

joe thanks

joe thanks
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  07-12-2019

17 February 2020 10:22

segítséget kérek:

a telefonom feldobja hogy: “szerver identitása nem ellenőrizhető”. hogy lehet ezt kikapcsolni?

előre is köszönöm a segítséget!

komoman

komoman
Csatlakozva  14-02-2020

23 February 2020 18:07

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget! A macbook-on készített telepítő megoldotta a problémámat! települt ay el Capitnan gond nélkül!
Üdv!

Laci

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0