Pendrive tartalmának a kukába helyezése “hiba”

nndr.nagy

nndr.nagy
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  03-02-2020

03 February 2020 09:29

Sziasztok. A pendrive-omról több ezer fájlt a kukába helyeztem és nem ürítettem ki. Utána leformáztam a pendrive-ot, és most ami tartalom volt rajta, ott van a kukámba (elvileg) és sehogy nem tudom letörölni. Nem látszik a kukában, de foglalja a helyet és ha bármi mást a kukába helyezek ezt a hiba üzenetet írja ki.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  453
Csatlakozva  24-06-2007

03 February 2020 09:37

Szia,
próbáld lenyomva tartani az Option/Alt gombot, miközben kiválasztod a “kuka űrítése” menüpontot.

Ha ez nem menne, akkor talán még ez (remélem, hogy értesz angolul és nem félsz a Terminal használatától):
https://www.macworld.co.uk/how-to/mac/how-empty-trash-on-mac-3682422/

Deleting the Trash via Terminal

If you are happy using Terminal, you may be able to delete your Trash by following the below instructions:

- Type of copy the following into Terminal: sudo rm -R (there needs to be a space after the R)
- But don’t press enter.
- Now Control-click on your Trash icon to open it.
- Select the files in your trash.
- Drag them to the Terminal window.
- Now press Enter
- Enter your administrator password (it won’t show up)
- Hit Enter

nndr.nagy

nndr.nagy
Csatlakozva  03-02-2020

03 February 2020 09:48

Egyikse működik, de hozzáteszem, hogy a kukámba semmi nem látszik, olyan mintha üres lenne.

(pl.: egy másik pendrive-al is hasonlóan jártam, de amikor a pendrive-ot bedugom, akkor megjelenik a kukában a törölt elemek)

csak a mostani esetemben, leformáztam a pendrive-ot és hiába ugyanaz a neve, akkor se jelenik meg a törölt adat.

és most van 70gb adatom a kukába, amit nem tudok kitörölni emiatt a “hiba” miatt

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1255
Csatlakozva  18-10-2008

03 February 2020 10:00

Indítsd újra a gépet és ha az újraindítás után még a fájlok a kukában vannak próbáld meg kiüríteni.

nndr.nagy

nndr.nagy
Csatlakozva  03-02-2020

03 February 2020 10:12

Jelenleg a kukám üres. Ha belső meghajtómról törlök valamit, és rámegyek a Kuka ürítésre, azt a hibát írja ki, amit az első üzenetemben csatoltam.

Ezt a hibát azért írja ki, mert ha bedugok egy pendrive-ot, és arról letörlök valamit, akkor az a Kukámba lesz. Leválasztom a pendrive-ot, akkor a Kukámat is “üresnek” mutatja. Majd visszadugom a pendrive-ot a gépbe, akkor a Kukámban is megjelenik a törölt fáj automatikusan.

A problémám az, hogy mivel ezt a pendrive-ot leformáztam, hiába dugom be újnak látja, és nem jelennek meg a Kukámba a törölt elemek.

Amúgy ez a rendszerem: Catalina 10.15.2 (19C57)

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  453
Csatlakozva  24-06-2007

03 February 2020 10:18

Bocs, nincs több ötletem. Én nem használok Catalinát, nekem régebbi rendszerem van.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1255
Csatlakozva  18-10-2008

03 February 2020 10:36

nndr.nagy - 03 February 2020 10:12 AM

Jelenleg a kukám üres. Ha belső meghajtómról törlök valamit, és rámegyek a Kuka ürítésre, azt a hibát írja ki, amit az első üzenetemben csatoltam.

Ezt a hibát azért írja ki, mert ha bedugok egy pendrive-ot, és arról letörlök valamit, akkor az a Kukámba lesz. Leválasztom a pendrive-ot, akkor a Kukámat is “üresnek” mutatja. Majd visszadugom a pendrive-ot a gépbe, akkor a Kukámban is megjelenik a törölt fáj automatikusan.

A problémám az, hogy mivel ezt a pendrive-ot leformáztam, hiába dugom be újnak látja, és nem jelennek meg a Kukámba a törölt elemek.

Amúgy ez a rendszerem: Catalina 10.15.2 (19C57)

Mindezt értem. Volt újraindítás?

Ha újraindítás után is fennáll a probléma akkor próbáld meg Recovery módban indítani a Macet. Indítsd újra a gépet és bootolás közben tartsd lenyomva a cmd és az R gombot. Recovery módban a megnyíló “macOS Segédalkalmazások” ablakban válaszd a Lemezkezelő lehetőséget. A Lemezkezelőben futtass a lemezen egy elsősegélyt. Amikor végzett indítsd újra a gépet a szokásos módon és nézd meg, hogy megoldotta-e a problémádat. Ha nem, akkor nekem sincs több tippem.

nndr.nagy

nndr.nagy
Csatlakozva  03-02-2020

03 February 2020 10:48

Lukather - 03 February 2020 10:36 AM

Mindezt értem. Volt újraindítás?

Ha újraindítás után is fennáll a probléma akkor próbáld meg Recovery módban indítani a Macet. Indítsd újra a gépet és bootolás közben tartsd lenyomva a cmd és az R gombot. Recovery módban a megnyíló “macOS Segédalkalmazások” ablakban válaszd a Lemezkezelő lehetőséget. A Lemezkezelőben futtass a lemezen egy elsősegélyt. Amikor végzett indítsd újra a gépet a szokásos módon és nézd meg, hogy megoldotta-e a problémádat. Ha nem, akkor nekem sincs több tippem.

Köszi, sikerült!! Örök hála

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0