Régi iPad frissítése

Kacskaringó

Kacskaringó
Az összes posztok száma:  15
Csatlakozva  16-03-2014

30 January 2020 18:54

Sziasztok!

Van egy harmadik generációs iPad-em, A1430 modell.
32 GB, Wi-Fi + Cellular

Még egy ősi oprendszer fut rajta, 7.0 (11A465).
Szinte csak Youtube nézegetésre használtam már és most jutottam el odáig, hogy már nem megy rajta a Youtube alkalmazás sem, frissítenem kellene az oprendszert.

És persze, tudom, hogy miként kell frissítenem egy iPad-et, csakhogy nem megy. Ha rákerestetek a frissítésekre, akkor azt írja ki, hogy hiba lépett fel a folyamat során, és mégsem vagy újrapróbálkozás. Újrapróbálkozásnál ugyanez jön elő.

Már az Apple ID-vel sem enged belépni, az iPhone-omon és az iMac-emen is megjelenik a kód, amivel tovább mehetnék az iPad-en, de ott semmi lehetőséget nem ad annak beírására.

Van valami ötlet valaki részéről, hogy mit lehetne tenni?

Már teljesen lenulláztam a rendszert és újra gyári beállításokkal megy, de semmi eredménye.

Dobhatom a kukába?
Nincs szívem. :)

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1276
Csatlakozva  18-10-2008

30 January 2020 22:26

Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy az eszköz miért nem talál frissítéseket, de arra az iPad-re az iOS 9.3.6 (13G37) verziója az utolsó ami feltelepíthető.
Ha az eszköz a hagyományos módon nem frissíthető, megpróbálhatod az iTunes-on keresztüli IPSW fájlból visszaállítást.
Első lépésként csatlakoztasd az eszközt a számítógéphez és az iTunes-al készíts biztonsági mentést a számítógépre.
Látogasd meg ezt az oldalt és töltsd le a legfelső, zöld színnel jelölt IPSW fájlt (iOS 9.3.6 (13G37)). Fontos, hogy csak a zöld színnel jelölt, az Apple által aláírt IPSW fájlokat használhatod az iTunes-on keresztüli visszaállításhoz.
Az iTunes-ban kattints az iPad-re majd az oldalsávban válaszd az “Összegzés”-t. Tartsd lenyomva az alt (Windows-on a Shift) gombot a billentyűzeten és kattints az “iPad visszaállítása” gombra. A megnyíló ablakban böngészd ki a letöltött IPSW fájlt.

Miután az iTunes sikeresen végzett a visszaállítással és az iPad-en már az iOS 9.3.6 fut, az iTunes-ban kattints a “Biztonsági mentés visszaállítása” gombra és a legutolsó mentésből állítsd vissza a korábbi rendszer beállításait és az alkalmazásokat.

Kacskaringó

Kacskaringó
Csatlakozva  16-03-2014

30 January 2020 22:50

Hú, nagyon köszönöm! Megpróbálom. :)

Kacskaringó

Kacskaringó
Csatlakozva  16-03-2014

30 January 2020 23:42

Összejött, köszönöm szépen! :)