Safari kezdőlap

egigerofa

egigerofa
Az összes posztok száma:  201
Csatlakozva  10-07-2006

28 December 2019 21:34

Adj’ Isten!
macOS Catalina, 10.15.2, AIR 2015 eleje.
Safari beállításoknál a kezdő lapra vonatkozó néhány beállítási lehetőség nem aktív. Mitől lehet?
(Kezdőlap, Új ablakok/lapok ezzel nyíljanak meg - fülek)
Köszönöm!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1291
Csatlakozva  18-10-2008

29 December 2019 12:51

Új keletű a dolog vagy a Catalina-ra frissítés óta ez van?

egigerofa

egigerofa
Csatlakozva  10-07-2006

29 December 2019 13:08

Jó kérdés. Csak rémlik, hogy a Catalina óta. Évek óta nem változtattam kezdőlapot, így meg sem néztem hogy a beállításoknál aktív-e. A Catalina óta másképp kezd a Safari, ezt akartam átállítani, de nem aktív.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

29 December 2019 13:59

Azért lett volna érdekes, hogy a frissítéshez köthető-e a probléma kelte, mert okozhatja malware is az ilyesmit, de előfordul, hogy operációs rendszer frissítés után jelentkezik.
Elsőként próbáld meg, hogy Safe Mode-ban indítod el a gépet (nyomod a shift gombot újraindításkor), majd újra indítod normálisan ahogy általában. Van akinek ez segített.
Megpróbálhatod azt is, hogy létrehozol egy új felhasználói fiókot és az új fiókba bejelentkezve megnézed, hogy változott-e a helyzet.
Ha ez sem segít próbáld meg törölni a Safari preferencia fájlját. Lépj ki a Safariból és nyiss egy Finder ablakot. Az Ugrás menüben kattints az “Ugrás mappához…” menüpontra és másold be a legördülő szövegmezőbe az alábbi szöveget, majd nyomj az Ugrás gombra:

~/Library/Containers/com.apple.Safari/Data/Library/Preferences 

Itt keresd meg a “com.apple.Safari.plist” fájlt és készíts róla másolatot az Asztalra, majd töröld az eredetit és ürítsd is ki a kuka tartalmát. Indítsd el a Safarit és ellenőrizd, hogy változott-e valami pozitív irányba.
Amennyiben továbbra sincs változás, ellenőrizd a Rendszerbeállításokban, hogy látsz-e “Profiles” néven beállítási táblát:

Ha igen, jobb egérgombbal rákattintva távolítsd el.
Végezetül ha egyik módszer sem vált be, nézesd át a gépet egy malware eltávolító alkalmazással. Talán összeszedtél valamit böngészés közben ami beette magát a Safariba.

Források:
https://www.macworld.com/article/3353516/how-to-fix-a-grayed-out-safari-home-page-preference.html
https://apple.stackexchange.com/questions/362860/safari-hijacked-by-safe-finder-change-homepage-preference-greyed-out

egigerofa

egigerofa
Csatlakozva  10-07-2006

29 December 2019 17:55

Köszönöm a segítséget.
Hazaérve végigszaladtam rajtuk, egy kivételével (ami kettő :) ), sajnos eddig nem jutottam tovább. (megpróbáltam a ((régen)) PRAM eset-nek nevezett alma-alt-P-R kombinációt is).
A Profilokban benne van a céges VPN beállítás is, ha törlöm a Profilokat, akkor az újraépül, vagy újra fel kell vennem?
A malware eltávolítót hagynám a végére, mert nehogy valami clean-my-mac települjön nekem… :))
Köszi eddig is, ha a Profilokról megírnád…

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

30 December 2019 08:16

Nem használok ilyesmit de gyanítom, hogy nem épül újra. Ha kitörlöd akkor az összes profil beállítás elveszik, tehát újból létre kell hoznod azokat ha szükséged van rá. Ha a profil szabályokat céges rendszergazda állította be akkor a törlése előtt vedd fel vele a kapcsolatot.

egigerofa

egigerofa
Csatlakozva  10-07-2006

04 January 2020 10:25

Köszönöm mégegyszer! A Profilok-ban volt a megoldás valóban, de azonfelül csak egy valamit kellett törölnöm, a VPN-es maradt, így megoldódott.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0