Bootolás külső ssd-ről ? Recovery mode - Startup security ablak nem található

psddesigner

psddesigner
Az összes posztok száma:  57
Csatlakozva  31-01-2013

25 December 2019 01:01

Sziasztok

Vettem egy Samsung SSD-t amire WinToUsb alkalmazással tettem egy bootoló windowst. Több tutorialt követve minden szuperul sikerült de akadt egy kis gondom. Recovery módban be kéne kapcsolnom a “Startup security utility” ablakban hogy engedélyezzem a külső ssd-ről való bootolást DE hiába megyek bele nekem nemjön elő ez az ablak. Ha rákattintok az ssu-ra csak egy kis popup szerű ablakot kapok ahol beállíthatom a Firmware jelszavat… semmi más opció nincs ott.

Kérdésem hogy miképp tudnám megoldani hogy tudjak bootolni az ssd-ről ? Alt-ot tartva nemugrik fel az ssd gondolom mert nincs engedélyezve :) csak mivel nemtudom engedélyezni ezt a bootolást itt elakadtam.

Gép : 2016 Macbook Pro 15’

Válaszokat tippeket előre is köszönöm.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1227
Csatlakozva  18-10-2008

25 December 2019 13:30

psddesigner - 25 December 2019 01:01 AM

Recovery módban be kéne kapcsolnom a “Startup security utility” ablakban hogy engedélyezzem a külső ssd-ről való bootolást…

Nem tudom, hogy milyen tutorialokat követtél, de eszerint semmi ilyesmire nincs szükség:

https://youtu.be/g77iw6hl2GU

Egy szóval sem említ a videóban semmiféle “Startup security utility”-t. Valószínűleg azért nem jelenik meg a boot képernyőn a külső SSD az alt-ot nyomva, mert nem megfelelően van megcsinálva. A linkelt videóban egy ugyanolyan MacBook Pro-t használ mint a tiéd. Kövesd amit a videóban mond és menni fog.

psddesigner

psddesigner
Az összes posztok száma:  57
Csatlakozva  31-01-2013

25 December 2019 20:15

Köszi szépen a tippet, neki is fogtam a Rufus programmal és kész csoda hogy elindult az egész végre :) Úgy néz ki hogy a WinToUsb valamit elronthatott… illetve amit én kerestem a Recovery Mode-ban az az újabb macbookoknál van jelen a T2 chip végett. :)

Még1x Köszi a gyors segítséget:)

SATAMan

SATAMan
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  26-12-2019

26 December 2019 16:47

psddesigner - 25 December 2019 08:15 PM

Köszi szépen a tippet, neki is fogtam a Rufus programmal és kész csoda hogy elindult az egész végre :) Úgy néz ki hogy a WinToUsb valamit elronthatott… illetve amit én kerestem a Recovery Mode-ban az az újabb macbookoknál van jelen a T2 chip végett. :)

Még1x Köszi a gyors segítséget:)

Szinte biztos vagyok hogy abban a gépben nincs T2, így nem véletlen, hogy nincs ilyen opció.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0