MacPro 5.1 OSX 10.11. telepítése után nem lehet kikapcsolni a gépet

hangos

hangos
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  19-07-2007

20 December 2019 14:33

Segítségeteket kérem egy nekem különös esettel kapcsolatban.
Gyönge pillanatomban a jól működö OSX 10.10.5. rendszremet frissítettem 10.11.6-ra mert bizonyos funkciók megkívánták. Nagyon jól sikerült, minden alkalmazás is rendeltetészerűen működik de se újraindítani se kikapcsolni nem lehet a gépet. Ha ezeket a műveleteket elindítom eltűnik az asztal tartalma és vele a fejléc, marad a képernyő képe, viszont a kurzor és a dokkban levő alkalmazások kifogástalanul tovább működtethetők és indításukkor előjön újra a felső menüsor is. Az oprendszert próbáltam újra telepíteni de nem segített a jelenségen.
Van valakinek ötlete a hiba megoldására?

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  504
Csatlakozva  14-11-2006

21 December 2019 19:24

Szia, töltsd az onyx-ot, rendbe rakja a jogosultságokat stb. innen:
https://www.titanium-software.fr/en/onyx.html
Ha nem rakja rendbe a gépet akkor kapcsold ki manuálisan és inditásnál a gong hangnál nyomj egy command és R billentyűket egyszerre, recovery módban fog elindulni a gép, majd válaszd ki a disk utility-t és vele csnálj egy ellenörzést.

hangos

hangos
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  19-07-2007

22 December 2019 19:08

Köszönöm a tanácsod, de azóta sajnos a rendszer teljesen kimúlt, nem lehetett sehogy sem működésre bírni. Nem fogadta el az OSX 10.11.6 újra telepítését sem. Részben szerencsémre a fontosabb app-ok megmenekültek és egy adag dokumentum elvesztésével leszedtem az egész hibás rendszert. Van egy másik SSD-n egy 10.12.6 rendszer ami hibátlanul működik, ezen élnek tovább az átmentett rendszer részei is.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0