High sierre kontra mojave

Kovács Kornél

Kovács Kornél
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  18-12-2019

18 December 2019 16:34

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 2015 Macbook Pro-m van, és High Sierra van rajta.
Érdemes frissíteni Mojave rendszerre? Szóbeszédeket kaptam, hogy nem biztos, hogy jól járok vele.
Belassul meg hasonlók… mi igaz ebből?

Köszönöm előre is!
Kornél

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13386
Csatlakozva  27-02-2004

19 December 2019 06:21

(Amúgy mit vársz az új rendszertől?)

Kovács Kornél

Kovács Kornél
Csatlakozva  18-12-2019

19 December 2019 08:56

Szia, igazából nemtudom azért is kérdezem, inkább félsz van bennem hogy “visszafogja” a gépet.
Néztem teszteket, de a véleményekre is kíváncsi lennék.

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  968
Csatlakozva  07-04-2005

19 December 2019 10:05

Szóbeszéd mindig járja, nyilván mindig hangosabb a kisebbség, akit valamilyen szinten hátrányosan érint egy új OS verzió, de általában nem azért adják ki, hogy a felhasználót bosszantsák, olyan talán csak a Wndows 98 és az XP volt..

Én frissítés párti vagyok, különösen a rettenetesen rossz és homályos EOL-policy miatt az Apple-nél (már ha náluk egyáltalán van ilyen). Debian-on tök jó pl., hogy már az új verzió kiadásakor tudom szinte napra pontosan, hogy meddig jár biztonsági frissítés, és tudok tervezni, ami még egy esetében nem olyan gáz, de ha 200 fölött van a számuk, akkor ez elég fontos… Apple sajnos ilyet nem tesz, nem tudhatod, mikor esik ki egy rendszer a támogatás alól (undorító szokás, de ez van).

Csak saját tapasztalat: 2013-as Air, egyik új rendszertől sem lett lassabb, mérhető értelemben, ami nálam azt jelenti, hogy mit tapasztalok, nem valami hülye benchmark szoftver dumálja belém, hogy mit kell gondolnom :-)

Amire figyelni kell az az, hogy 32 bites kódot nem futtat, tehát ha ilyen, számodra fontos alkalmazást használsz, akkor telepítsd a 64 bites verziót, vagy keress alternatívát, vagy ha nem megy, és nem tudsz anélkül élni, ne frissítsd.

Célszerű minden, különösen rendszer tweak, extra security app-ot a frissítés idejére ideiglenesen kivenni az automatikusan indítandó elemek közül (engem a BlockBlock pl. kicsit megsz..ott - nem lehetett rendesen az upgrade-et befejezni), aztán vissza lehet majd rakni.

Meg hát kell egy jó mentés, hogy szükség esetén vissza lehessen állni a korábbira, ha valami nagyon nem tetszik - bár én szinte semmi különbséget nem látok a korábbihoz képest.

Érdemes azt is megnézni, hogy minden hardvered, amit használsz hozzá támogatott az új verzió alatt, ne utólag derüljön ki, hogy hát így jártál.

Ha használsz iOS13 alatti mobil rendszert is, érdemes utánajárni, hogy az iCloud-ra épülő gyári appok mennyire fognak így tovább együttműködni.

Ja, és biztonsági mentés. Vagy ezt már mondtam? Nem lehet elégszer :-)

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1227
Csatlakozva  18-10-2008

19 December 2019 10:09

Kovács Kornél - 19 December 2019 08:56 AM

...félsz van bennem hogy “visszafogja” a gépet.

Nyilván ez egy sok változós egyenlet, mert különböző szoftvereket használunk különböző gépeken. Eleinte volt pár idegesítő apróság de gyakorlatilag semmi különbséget nem érzek az előző rendszer(ek)hez képest.
Ha nagyon bizonytalan vagy szerezz egy USB 3.0 külső SSD-t és telepítsd arra a Mojave-t, hogy tesztelhesd.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1227
Csatlakozva  18-10-2008

19 December 2019 10:11

Peter T. - 19 December 2019 10:05 AM

Amire figyelni kell az az, hogy 32 bites kódot nem futtat…

A Mojave még futtat. De a biztonsági mentés résszel maximálisan egyetértek. :)

Kovács Kornél

Kovács Kornél
Csatlakozva  18-12-2019

19 December 2019 11:15

Köszönöm szépen a tanácsokat! :)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0