Numbers Függvények: Cellahivatkozás megadott cellákra egy függvényben

kazonacci

kazonacci
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  18-10-2019

18 October 2019 13:39

Segítsetek… A darabteli függvényt csak cellatartományokra tudom használni…
Hogyan paraméterezhető úgy hogy én határozom meg melyik cellákra vizsgáljon?
pl.: =Darabteli(A2:A10;”=3”)—Az A oszlop 1-10.celláiban számoljuk meg hány mező értéke 3
Amit én szeretnék, és nem tudom paramérterezni, hogy Az A oszlopból csak mondjuk a 2. 4. 6. 7. 9. 10. cellájára számolja meg a 3-asok számát ????
így próbáltam de sehogy sem megy: Darabteli(“A2;A4;A6;A7;A9;A10”;”=3”)

valaki mac

valaki mac
Az összes posztok száma:  990
Csatlakozva  09-04-2009

19 October 2019 16:41

https://support.office.com/hu-hu/article/darabteli-függvény-e0de10c6-f885-4e71-abb4-1f464816df34

Én nem nagyon használok excelt, de ezen az oldalon a darabteli függvény leírása van és szerintem, legalábbis így első ránézésre a Példák-nál a 3. képlet jó lehet neked, a 4. is hasonló igaz ott nem úgy írja le hogy = legyen egy adott számmal, hanem > legyen egy adott számnál.
Lehet hogy ezt már nézted, és nem sikerült, akkor bocsi.

kazonacci

kazonacci
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  18-10-2019

20 October 2019 00:26

Köszönöm…a bajom csak sz volt hogy nem lehet különálló cellákra hivatkozni, csakis cellatartományokra. Én sem használok jópár éve excelt, numbersben dolgozom. Az alsp problrmam sz volt, hogy szerettem volna egy sport meccs eredmenyet kulonálló cellákban ábrázolni igy 4:2 3:4 4:0 1:4.
Es a darabteli fuggvennyel gondoltam megszámolni a győztes meccseket. Végül úgy oldottam meg, hogy ezt a különcellás eredmény táblázatot a bevitelre, a meccsek eredményeinek beirasara hasznalom. Ebbol készítek egy egycellás kulon tablazatot ahol egy crlla tartalmazza a 4:2-t (nem három). Ezt kovetoen egy ujabb 3. Tablazatot keszitek amely cellai a a BAL függvénnyel az egycellás táblázatból visszaadják az elso karaktert. Mivrl ez 4:2 nél 4, 3:4-nél 3…stb. Így a 3. Táblázatomra már rá tudom engedni a darabteli függvényt hisz tartományként egymás mellett csak a lőtt gólok száma látható és ha tudjuk 4nyert pont utan nyert a csapat akkor igy már megszamlalhato. A problemam ez volt, hogy miert nem parameterezheto egy tablazat barmely cellajára vagy celláira a darabteli fuggveny (ez excelben is numbersben is ugyanaz a függvény) mindenesetre koszonom h gonfolkodtal idot toltottrl a kerdesemmel.

htomi

htomi
Az összes posztok száma:  1852
Csatlakozva  11-06-2006

02 November 2019 02:47

A fenti problema tobbfelekeppen is megoldhato 1 tablazatban MS Excelben. Az alabbi egy egyszerubb 3 lepeses megoldas
1. TEXT to Column funckcioval szedjuk szet az A olszop mezoiben tarolt eredmenyeket, a mezokben levo ‘:’ jel alapjan.
2. Keressuk meg a gyoztes mecseket a kapott 2 oszlop (A es B) 1-10-es soraiban tarolt cellakban es az eredmenyt soronkent taroljuk el a C oszlopban (C1, C2, C3…....)
=IF(A1-B1>0,“Nyert meccs”,IF(A1-B1=0,“Dontetlen meccs”,“Vesztett meccs”))
2. szamoljuk ossze a gyoztes meccseket az elezo lepes vegeredmenye alapjan
= COUNTIF($C$1:$C$10,“Nyert Meccs”)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0