Catalina telepítési probléma

Patzu

Patzu
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  14-10-2019

14 October 2019 07:45

Sziasztok!

Mint teljesen zöldfülü az osx op rendszerek világában akadt egy kis problémám a Mojave-ről Catalina-ra frissítés közben.
20 GB szabad hellyel kezdtem el a telepítést. A telepítő nem panaszkodott és 12,5 GB szükségletet ír az Apple oldalán is. A telepítő indítását követően a Macbook Air (2017) újraindult, dolgozott a telepítő, majd egy üzenetet kaptam, hogy nem elég a tárhely ezért nem tud a telepítő tovább futni. Lépjek ki a telepítőből és indítsam újra. Ezt elvégezve ugyan ide jutok vissza. Az üzenő ablak esetén hozzáférhető a lemezkezelő és parancssort is lehet futtatni, de sajnos evvel nem tudok mit kezdeni. Tudom-e még a régi op rendszert indítani, hogy további helyet szabadítsak fel? Vagy milyen más lehetőségem lenne? A hibaüzenet lehetőségei között a lemezkezelőben pillanatnyilag 13.5 GB helyet ír.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1187
Csatlakozva  18-10-2008

14 October 2019 15:26

Üdv a fórumon!

Amikor újraindul a gép azonnal tartsd lenyomva a cmd és az R gombot egyidejűleg, hogy a macOS Visszaállítás módba juss. A megjelenő macOS Segédprogramok ablakban válaszd “A macOS újratelepítése” lehetőséget. Ez visszaállítja azt az operációs rendszert (macOS 10.12.4 Sierra) amivel a gépet vásároltad. Ha nem formázod le a gép meghajtóját a fájljaid is megmaradnak. Amikor befejeződött a visszaállítás szabadíts föl tárhelyet a gépen és próbálkozz újra a Catalina telepítésével.

https://support.apple.com/hu-hu/HT204904

Patzu

Patzu
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  14-10-2019

14 October 2019 18:12

Köszönöm szépen a segítséget, a visszaállítás sikeresen megtörtént!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0