Gyorsan merülő iPhone X

doctorwho

doctorwho
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  22-07-2019

07 October 2019 12:13

Sziasztok!

Tavaly márciusban vásároltam egy iPhone X telefont. Az iOS 12.4.1 óta gyorsan merül és melegszik. Este a töltés után több, mint 30%-ot merül.Frissítettem iOS 13.1.2-re, ez sem oldotta meg. Próbáltam alaphelyzetbe állítást, továbbra is fennáll a hiba. Repülőgép üzemmódban jónak tűnik. Mi lehet a hiba? Csak Skype, Microsoft e-mail fiók, Facebook és Messenger van beállítva. Az alkalmazásokat mindig be szoktam zárni. Lehet vírus/kártevő?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1209
Csatlakozva  18-10-2008

07 October 2019 16:48

doctorwho - 07 October 2019 12:13 PM

Repülőgép üzemmódban jónak tűnik.

Üdv!

A Beállítások → Akkumulátor résznél nézd meg, hogy melyik alkalmazás használja a leginkább az akkumulátort. Ha az AppStore van a legelső helyen kapcsold ki az “Alk. frissítése a háttérben” funkciót a Beállítások → Általános részen. Nekem 35%-ot is elhasznált az akkumulátor töltéséből ha be volt kapcsolva ez a funkció.

Lehet vírus/kártevő?

Nem.

doctorwho

doctorwho
Csatlakozva  22-07-2019

10 October 2019 11:30

Szia!

A Fő és zárolt képernyő vezet a fogyasztásban, majd a Messenger és Mail app.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

10 October 2019 12:50

Ha összeadod a fogyasztásukat lefedi az eredmény a több mint 30%-os töltöttségcsökkenést?

doctorwho

doctorwho
Csatlakozva  22-07-2019

10 October 2019 16:25

Nem :(
Csak 20%-ot.
10 perc használat után is nagyon melegszik és akkor is gyorsan merül.
Idáig, ha készenlétben volt 6-7 napot kibírt egy töltéssel, mostanában már csak 2,5 napot.

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

10 October 2019 17:21

Pedig ha úgy van ahogy az első hozzászólásodban írtad, hogy repülőgép üzemmódban nem merül a megszokottól eltérő mértékben a telefon, akkor valamelyik gyárilag beépített vagy az AppStore-ból telepített alkalmazás hálózati háttértevékenysége meríti az akkumulátort.
Nem próbáltam még, hogy a telefon (tavaly decemberben vásárolt X, legfrissebb iOS) készenléti üzemmódban meddig bírja töltés nélkül, csak azt tudom, hogy amíg ki nem kapcsoltam az AppStore háttérfrissítéseit, nagyjából másfél napot bírt egy feltöltéssel normál használat mellett. A szolgáltatás kikapcsolása után ehhez jött még 3-4 óra pluszban. Több helyen olvastam a neten, hogy ez a kicsit több mint másfél nap átlagos használat mellett, teljesen általános érték.
Azt tudom neked tanácsolni, hogy rendszeresen ellenőrizd a beállításokban az akkumulátorhasználatot, leginkább akkor amikor azt érzed, hogy melegszik a készülék. Talán feltűnik ott az az alkalmazás ami ennyire meríti az akksit.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0