Nem látható meghajtó

Ariuss

Ariuss
Az összes posztok száma:  13
Csatlakozva  23-10-2015

26 September 2019 20:01

Az 500 gigás ssd két részre volt particionálva, azt szerettem volna újra eggyé változtatni (volt még egy 2 gigás rész is csak nem tudom minek).
A meghajtókat formáztam, de sehogy sem sikerült egyesítenem őket, gondoltam akkor marad minden így, de mikor újratelepítettem volna, már nem talált egy partíciót sem.
Aztán újraindítás után cmd+r és a lemezkezelő sem látott semmit, csak azt az egy szem 2 gigás valamit. De azzal meg semmit nem tudok kezdeni.
Tudtok valami házi megoldást, vagy battyogjak a szervízbe?
(A gép MbP 2015)

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4140
Csatlakozva  20-05-2006

26 September 2019 23:13

Egy kicsit több infó nem ártana. Milyen rendszer fut rajta, melyik rendszer Disk Utility-jével formáztad őket, milyen formátumra? Melyik rendszer telepítőjével próbáltad újratelepíteni? Esetleg valami kép sem ártana. Az elképzelésem szerint az szóba jöhet, hogy Mojave által ismert és használt APFS-re formázhattad, de a korábbi rendszerek még nem ismerik az ilyen formátumot, és azért nem látják a köteteket. De ha a Disk Utility-ben látod a hardvert, akkor azt kijelölve, majd a Partition-re kattintva egy teljes méretű partícióra formázhatod az egész lemezt, de legyen Mac OS Extended (Journaled). Később ha mgis Mojave kerülne rá, akkor annak a telepítője úgyis a neki kellő APFS-re fogja cserélni…

Ariuss

Ariuss
Csatlakozva  23-10-2015

27 September 2019 06:40

A gépen Mojave rendszer fut, és a saját, telepített Lemezkarbantartóját futtattam.
APFS formátumot választottam.
A Disk Utility nem látja magát a hardvert, csak azt a 2 gb-os kis valamit.
Majd miután kíváncsiságból elindítottam volna a telepítést, akkor már az El Capitan verziót akarta telepíteni, ha látott volna megfelelő méretű partíciót.
Annak a 2gb-os kötetnek a neve: OS X Base System, ami az Apple disk image Media nevű külső fizikai lemezen van.
Más lemezképet, meghajtót a Lemezkezelő nem mutat, pedig van még ott bent valahol 498 Gb…

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

27 September 2019 09:55

Az El Capitan lemezkezelője nem ismeri fel az APFS formátumot. A gép eredetileg azzal volt szállatva, ezért annak a lemezkezelője indul el. Szóval azt mondod, hogy a Mojave-ről be tudsz bootolni, és tudod is használni? Egy-egy printscreent, vagy fényképet a képernyőről beilleszthetnél. Ezekkel a rendszerekkel csak haklin találkoztam…

Ariuss

Ariuss
Csatlakozva  23-10-2015

27 September 2019 16:03

Az El Capitanról frissítettem a Mojavera.
Nem tudok képernyőképet készíteni, legalábbis nem tudom, hogy indítás után, a Command+R után elérhető képernyőről hogyan készítsek képernyőmentést és hogyan tegyem át a még “halott” gépről ide.
Csak a fent leírt billentyűkombinációval jön elő értelmes kép, anélkül, vagyis sima indításnál csak a mappában lévő kérdőjel villog.
Nem tudok bootolni sehogy, mert az ssd-n töröltem mindent, s APFS formátumban formatáltam, akkor emiatt nem látja a fent lévő El Capitan telepítő, ami azon a 2 gb-os kis partíción van?
Szóval, magyarán mondva vinnem kell szervizbe?
Ipadról ide kommentbe hogyan illesszek be képet?

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

27 September 2019 23:05

Elegendő egy link is egy kepfeltoltes.eu-ról pl…

Az a 2GB-os kis partíció nem a winyódon van, hanem az gyakorlatilag egy virtuális drive…

Nincs másik Mac a környezetedben? Egy haveré mondjuk?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0