Az OS másolása - de hogyan lehet egyszerűen a Time Machine nélkül?

Silverfilm

Silverfilm
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  10-08-2019

19 August 2019 12:23

Üdv mindenkinek!

Nagyon el vagyok keseredve, a tudatlanságom, és egy-két ncore (MAC) program feltelepítésével kétszer is jelentősen lelassítottam a gépem, (I5 late 2013, 8 GB RAM 1,5 GB-os videokártya, 1 TB-os HDD( illetve bizonyos programok nagyon lassan nyíltak meg utána. Egy teljes éjszakai nem alváson vagyok túl, már harmadszor telepítettem újra az OS-t… Nem merek már semmit feltenni, mielőtt nem készítek a rendszerről egy bootolható visszaállító HDD-t…
MIvel készítsek egy HDD klónt, sokkal gyorsabban mint a Time Machine programmal? A Paragon Disk Drive tűnik jónak, de semmit sem tudok. Az a lényeg, hogy amint egy jó konfigot ki tudok alakítani magamnak, azt szeretném lementeni, hogyha a későbbiekben a saját hibámból részlegesen összeomlik vagy nagyon lelassul a gép, akkor vissza tudjam állítani azt az állapotot…

Előre is köszönöm a választ…

hildgyorgy

hildgyorgy
Az összes posztok száma:  121
Csatlakozva  29-07-2008

19 August 2019 14:31

Ezt javaslom:
https://bombich.com/

Silverfilm

Silverfilm
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  10-08-2019

19 August 2019 17:45

Sziasztok!

Nem tudom hogy mi lehet az oka, de a TIME MACHINE a rendszeremet nem tudja menteni. 16 GB-nyi adatból már 3,6 GB-nyit (8 óra alatt!!!!) megírt és egyre több idővan még hátra, már 17 órás várakozási időt jósol a maradék 12 GB-ra. MI a probléma itt?

Köszönettel:
Gábor

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  91
Csatlakozva  02-03-2010

20 August 2019 09:12

Szia !

Ha már van egy számodra megfelelő rendszered programokkal és jó beállításokkal akkor a “Carbon Copy Cloner” programmal tudod átklónozni egy másik HDD-re vagy SSD-re. A beépített HDD-t ki kellene cserélni SSD-re ami jelentős sebességnövelést hoz.

Üdv.

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1168
Csatlakozva  27-10-2006

21 August 2019 18:22

Csinálj egy usb-s boot pendrive-ot, bootolj arról, töröld a lemezt és újra telepítsd a rendszert, aztán nézd meg pontosan, hogy milyen programokat teszel fel pluszban - aztán ments egy komplett rendszert a carbon copy clonerrel. Amihez mindig vissza lehet térni… kár kisérletezni. Inkább olyan fórumokon érdemes “ügyködni”, ahol ugyanúgy elérhetők a fenti dolgok… :-)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0