IMAC (öreg) gép vásárlása előtt állok.

Silverfilm

Silverfilm
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  10-08-2019

10 August 2019 19:40

Üdvözletem! Új vagyok itt a fórumban, szeretnék rögtön egy kérdést feltenni egy jövőbéli gépvásárlásommal kapcsolatban. Kettő gép közül szeretnék választani, mI a jobb? Apple iMac “Core i5” 2.7 27-Inch (Mid-2011) hardver + 12 GB RAM, 512MB AMD RADEON videokártya, vagy Apple iMac “Core i5” 2.66 27-Inch (Late 2009) + 8 GB RAM, 1GB ATI RADEON videokártya.

Köszönettel a válaszért:
Ágoston Gábor

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  413
Csatlakozva  24-06-2007

11 August 2019 10:03

Kedves Gábor,
őszintén írok és ne legyen félreértés: egyiket sem.

Hogy miért nem? Mert öreg mind a kettő, az alaplap bármikor elszállhat, újabb rendszerek hivatalosan már nem működnek rajta és az átlagos dolgok, mint az internet böngészése és videók megtekintése is gondokat okozhat.

De ha már annyira e kettő közül akarsz választani, akkor mindenképpen a “Core i5-ös 2011-es iMac”, mert van benne még valamennyi “szusz”, tehát RAM és a proci is még talán használható. Úgyan a grafikuskártya ennél a típusnál bármikor elszállhat…

A Core 2 Duót meg semmiképpen sem.

A helyedben amúgy minimum 2012-es vagy még újabb után néznék, mert a 2012-ek is jövőre már nyolc évesek lesznek.

Az Apple hivatalosan kb. 5-7 évig támogat egyes géptípust, tehát ennyi ideig jön hozzá operációs rendszer-fríssítés. Utánna vége. Akkor már csak Windows, Linux vagy valami egyébbel próbálkozhatsz ezeken a gépeken, ha használhatót akarsz, modern böngészőkkel stb.

Sajnos ez már nem az az elektronika mint a régi Commodore 64, AMIGA, régebbi Apple gépek (Apple I, II, Macintosh LC), amik alaplapján nagyjából magad tudtad cserélni a részeket, ha valami elszállt.

Üdv.: Péter

Silverfilm

Silverfilm
Csatlakozva  10-08-2019

11 August 2019 11:16

Köszönöm szépen a választ!

Közben találtam egy másik hirdetést, csak még nem tudom hogy az árban meg tudok-e egyezni a tulajdonossal, ez egy Apple iMac “Core i7” 3.5 27-Inch (Late 2013) gép. 16 GB RAM-mal és NVIDIA GFORCE GTX 760M 4096MB-os videokártyával… Azóta kiderült, hogy egyik thunderbolt csatlakozó sem működik… (nem tudom az mennyibe kerülne nekem (mármint a javítása).

https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-i7-3.5-27-inch-aluminum-late-2013-specs.html

Frissítés: úgy néz ki hogy inkább ezt a gépet fogom választani:

https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-i5-2.7-21-inch-aluminum-late-2013-specs.html#macspecs2

Remélem hogy jobb döntés, mint az előzőek :)

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13331
Csatlakozva  27-02-2004

13 August 2019 07:03

Ne vegyél régi iMac-et!

Silverfilm

Silverfilm
Csatlakozva  10-08-2019

16 August 2019 13:25

Üdvözletem mindenkinek! A gépem IMAC 2013 (late) I5 8 GB RAM , 1,5 GB videokártya, 1 TB HDD. A bekepcsológomb megnyomásától kezdve 52 másodperc alatt áll fell a teljes rendszer, ez sok vagy jó? Míg ezt a posztot írtam, közben oár másodpercre a “strandlabda” megjelent, majd tudtam folytatni az írást. Előfordulhat-e ilyen? Másik dolog: feltelepítettem a CleanmyMacX programot, de nem vált be, próbáltam letörölni (csak nagy nehezen sikerült), a letörlés előtt sok furcsaságot produkált a gép, néha még le is fagyott (egy-egy telepítés alatt).  A cleanmyMacx előtt nem produkált ilyeneket a gép. A letörlés után mintha minden visszatért volna a normális kerékvágásba.

Vírusírtót milyet javasoltok a gépre? Olyan diagnosztikai program van, amellyel ki tudom deríteni az esetleges hibáit a gépnek (szoftveresen) ?

A másik partícióban a Win10 megy (így adta el a tulajdonos, én fejeztem be a telepítését). Érdemes ezt megtartani, vagy nem? A win10 esetében nyilván már kell rá vírusírtó ugye?

Válaszaitokért előre is köszönet, üdvözlettel:
Ágoston Gábor

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  413
Csatlakozva  24-06-2007

16 August 2019 17:05

Én a helyedben leszedném a teljes rendszert és újratelepítenem (CMD + R).
https://support.apple.com/hu-hu/HT201314

...

A Win10-hez nem kell vírusírtó, ha a Windows Defender be van kapcsolva. Esetleg egy Malwarebytes Antimalware-t felrakhatsz (+ veszel hozzá licenszt -> mindjárt Macre is oszt kész!)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?

2019. 08.06. @ 12:28
3