IMAC (öreg) gép vásárlása előtt állok.

Silverfilm

Silverfilm
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  10-08-2019

10 August 2019 19:40

Üdvözletem! Új vagyok itt a fórumban, szeretnék rögtön egy kérdést feltenni egy jövőbéli gépvásárlásommal kapcsolatban. Kettő gép közül szeretnék választani, mI a jobb? Apple iMac “Core i5” 2.7 27-Inch (Mid-2011) hardver + 12 GB RAM, 512MB AMD RADEON videokártya, vagy Apple iMac “Core i5” 2.66 27-Inch (Late 2009) + 8 GB RAM, 1GB ATI RADEON videokártya.

Köszönettel a válaszért:
Ágoston Gábor

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  426
Csatlakozva  24-06-2007

11 August 2019 10:03

Kedves Gábor,
őszintén írok és ne legyen félreértés: egyiket sem.

Hogy miért nem? Mert öreg mind a kettő, az alaplap bármikor elszállhat, újabb rendszerek hivatalosan már nem működnek rajta és az átlagos dolgok, mint az internet böngészése és videók megtekintése is gondokat okozhat.

De ha már annyira e kettő közül akarsz választani, akkor mindenképpen a “Core i5-ös 2011-es iMac”, mert van benne még valamennyi “szusz”, tehát RAM és a proci is még talán használható. Úgyan a grafikuskártya ennél a típusnál bármikor elszállhat…

A Core 2 Duót meg semmiképpen sem.

A helyedben amúgy minimum 2012-es vagy még újabb után néznék, mert a 2012-ek is jövőre már nyolc évesek lesznek.

Az Apple hivatalosan kb. 5-7 évig támogat egyes géptípust, tehát ennyi ideig jön hozzá operációs rendszer-fríssítés. Utánna vége. Akkor már csak Windows, Linux vagy valami egyébbel próbálkozhatsz ezeken a gépeken, ha használhatót akarsz, modern böngészőkkel stb.

Sajnos ez már nem az az elektronika mint a régi Commodore 64, AMIGA, régebbi Apple gépek (Apple I, II, Macintosh LC), amik alaplapján nagyjából magad tudtad cserélni a részeket, ha valami elszállt.

Üdv.: Péter

Silverfilm

Silverfilm
Csatlakozva  10-08-2019

11 August 2019 11:16

Köszönöm szépen a választ!

Közben találtam egy másik hirdetést, csak még nem tudom hogy az árban meg tudok-e egyezni a tulajdonossal, ez egy Apple iMac “Core i7” 3.5 27-Inch (Late 2013) gép. 16 GB RAM-mal és NVIDIA GFORCE GTX 760M 4096MB-os videokártyával… Azóta kiderült, hogy egyik thunderbolt csatlakozó sem működik… (nem tudom az mennyibe kerülne nekem (mármint a javítása).

https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-i7-3.5-27-inch-aluminum-late-2013-specs.html

Frissítés: úgy néz ki hogy inkább ezt a gépet fogom választani:

https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-i5-2.7-21-inch-aluminum-late-2013-specs.html#macspecs2

Remélem hogy jobb döntés, mint az előzőek :)

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13341
Csatlakozva  27-02-2004

13 August 2019 07:03

Ne vegyél régi iMac-et!

Silverfilm

Silverfilm
Csatlakozva  10-08-2019

16 August 2019 13:25

Üdvözletem mindenkinek! A gépem IMAC 2013 (late) I5 8 GB RAM , 1,5 GB videokártya, 1 TB HDD. A bekepcsológomb megnyomásától kezdve 52 másodperc alatt áll fell a teljes rendszer, ez sok vagy jó? Míg ezt a posztot írtam, közben oár másodpercre a “strandlabda” megjelent, majd tudtam folytatni az írást. Előfordulhat-e ilyen? Másik dolog: feltelepítettem a CleanmyMacX programot, de nem vált be, próbáltam letörölni (csak nagy nehezen sikerült), a letörlés előtt sok furcsaságot produkált a gép, néha még le is fagyott (egy-egy telepítés alatt).  A cleanmyMacx előtt nem produkált ilyeneket a gép. A letörlés után mintha minden visszatért volna a normális kerékvágásba.

Vírusírtót milyet javasoltok a gépre? Olyan diagnosztikai program van, amellyel ki tudom deríteni az esetleges hibáit a gépnek (szoftveresen) ?

A másik partícióban a Win10 megy (így adta el a tulajdonos, én fejeztem be a telepítését). Érdemes ezt megtartani, vagy nem? A win10 esetében nyilván már kell rá vírusírtó ugye?

Válaszaitokért előre is köszönet, üdvözlettel:
Ágoston Gábor

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  426
Csatlakozva  24-06-2007

16 August 2019 17:05

Én a helyedben leszedném a teljes rendszert és újratelepítenem (CMD + R).
https://support.apple.com/hu-hu/HT201314

...

A Win10-hez nem kell vírusírtó, ha a Windows Defender be van kapcsolva. Esetleg egy Malwarebytes Antimalware-t felrakhatsz (+ veszel hozzá licenszt -> mindjárt Macre is oszt kész!)

Viktor

Viktor
Az összes posztok száma:  888
Csatlakozva  19-03-2005

22 August 2019 16:20

Ha már megvetted ezt az iMac-et, itt az iFixit-en megnézheted, mit és hogyan lehet benne cserélni. Nem tudom, mennyibe kerül most hozzá RAM, nekem a 8 GB mindenképpen kevés volna, ám ennek cseréjét házilag nem javasolnám, mert le kell hozzá szedni a kijelzőt.
https://www.ifixit.com/Device/iMac_Intel_21.5"_EMC_2638

Ha már CleanmyMacX, az előző CleanmyMac 3 jobb, csak ki kell kapcsolni az automatikus dolgokat. Karbantartásra ott az OnyX vagy Mojave Cache Cleaner (kikapcsolt MCCengine automatikával), program törlésre az AppCleaner és társai, információra EtreCheck. Kiegészítő védelemre AdGuard, KnockKnock. Malwarebytes nem volna rossz, de nagyon agresszívan beleül a rendszerbe, állandóan fut a háttérben, és nálam néha az egekbe vitte a CPU használatot. Ki is dobtam, ami nem egyszerű.

Én újratelepíteném a rendszert.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0