MacBook Air törlése

bambi

bambi
Az összes posztok száma:  679
Csatlakozva  26-06-2007

11 July 2019 19:19

Sziasztok!

Van egy 10.11.6 rendszerű Air gépem. Szeretnék egy újratelepítést csinálni. De nem tudok törőlni, mert a Lemezkezelő e lehetőséget nem adja fel. Miként tudom, akár kényszertőrléssel is legyalulni a gépet?

Köszi

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2110
Csatlakozva  19-02-2009

11 July 2019 21:04

Szia, amíg be vagy jelentkezve, addig nem tudod törölni a rendszert.
Indítsd recovery módban cmd+R, és az ottani lemezkezelőben töröltesd a HDD-t.
Ha a recovery nem működik, akkor a target disk mód segíthet, ha rá tudod kötni egy másik mac-re.

Ezeket neked tudnod illene, ilyen nagy múlttal a fórumban:)

bambi

bambi
Csatlakozva  26-06-2007

11 July 2019 21:13

Köszönöm a választ. Régóta itt vagyok, de nem tartom magamat az informatika ördögének. Inkább felhasználóként dolgozom. A CMD+Alt+R működödött. Most az újratelepítéssel küzdök, mert új ID-t csináltam a lányom miatt és hiába jelentkezem be, előszőr mindenképpen az ITunesbe akar küldeni adategyeztetésre. Csak tudnám mi a fenének és azt egy törölt gépen miként lehet megoldani? Azt hittem aMicrosoftnál nincs rosszabb, de kezdek ebben kételkedni.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2110
Csatlakozva  19-02-2009

12 July 2019 06:34

Akkor nézd át az AppleID-t az Apple oldalán, hátha látsz valami gyanúsat. Találsz ott egy listát, a gépekkel, amiket ezzel az appleID-val párosítottál. Töröld a listából a Macbook Air-t.
Ha nem indul egyáltalán, akkor egy pendrive-os telepítés segíthet, vagy a korábban már említett target disk mód. Úgy is telepítheted, hogy a másik gépről indítod a recoveryt és a macbook air merevlemezére mutatsz, mikor a system helyét kéri.

bambi

bambi
Csatlakozva  26-06-2007

12 July 2019 06:38

Köszönöm. Egy másik gépen beléptem az iTunes-ba és rendeztem az adatokat. (Csodás) Így már tovább engedett, de amikor a telepíteni akartam kiderült, hogy Lion (mert ezt adta fel) nem elérhető.Azt meg nem is tudom, hogy hol tudok más verzióhoz jutni?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?

2019. 08.06. @ 12:28
3