MacbookPro vásárlás, de a tárhelyet hogyan oldjátok meg?

Ignéczi István

Ignéczi István
Az összes posztok száma:  25
Csatlakozva  03-02-2019

26 June 2019 12:05

Sziasztok,

Macbook pro vásárlás előtt állok. Azaz most is az van, csak egy 2012 Mid 13’ gépem van jelenleg, amit 7 év után szeretnék lecserélni. Amibe gondolkodom 2015 vagy 2016 esetleg 2017 13’ változatot szeretnék. Viszont a legtöbb gép amit találok csak 256Gb SSD-vel van ami kijönne abból a 350.000 ft-ból amit szánok rá. Találtam új gépet is 2016 13’ touchbar ami 1 év garis. De sajnos nekem nagyon sok zenei anyag van a munkám miatt kb 5-600 GB. Hogyan oldanátok meg a tárhelyet, ha nem találok jó áron 500 Gb SSD-vel rendelkező macbookot? Hiszen, ha jól tudom a 2016-2017 már nem bővíthető az SSD! Esetleg külső HDD? Csak az meg nem olyan gyors, mint a gyári SSD nem?

Köszönöm válaszotok előre is.

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  4191
Csatlakozva  31-12-2008

27 June 2019 12:37

...mondjuk így:

https://eshop.macsales.com/item/OWC/ENVPROC2N05/

PS: ...olcsó is, jó is, gyors is (980MB/s), és a pénzedhez mérten még a méretét is kedvedre változtathatod relative normális áron…
- lehet nem is kell új számítógépet venned, már ha megfelelő kapuk vannak rajta most is?

- azért az ÁFA -t, vámot ne feledd!

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

27 June 2019 20:51

Köszönöm, de gépet vennem kell! Nem akarok egy 7 éves gépet használni egész életembe… Azt gondoltam azért jobb megoldás is van, egy újabb 2016-2017 macbook pro esetében a tárhely bővítésre, mint egy külső SSD

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1112
Csatlakozva  18-10-2008

28 June 2019 09:30

Nem sok mozgástered van ezeknél a modelleknél. A 2016 és 2017-es modellekben alaplapra forrasztott SSD-k vannak, így csak a vásárláskor tudod nagyobb tárhellyel konfigurálni a gépeket. Kivételt képeznek a touchbar nélküli modellek, ezekbe eltávolítható SSD-ket szerelt az Apple, de egyedi csatlakozófelület kialakítást használt, ezért csak úgy tudod bővíteni a tárhelyet ha valahonnan kerítesz (ebay, amazon) az adott modellbe passzoló nagyobb tárhelyű eredeti Apple SSD-t. Nem lesz olcsó upgrade…

Források:
https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/macbook-pro-touch-bar-faq/macbook-pro-touch-bar-processor-ram-storage-upgrades.html

https://blog.macsales.com/38440-ssd-in-late-2016-entry-level-macbook-pro-removable

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

28 June 2019 12:07

Köszönöm szépen a válaszod! Akkor jobban járnék egy 2015-ös modellel? Azt, ha jól tudom lehet bővíteni, igaz csak 3 évvel lenne fiatalabb a gépem, mint a jelenlegi 2012-es készülékem :( De ha jól értelmezem, akkor ezt a készüléket pl: tudnám bővíteni, ha megfelelő átalakítót vennék az SSD-hez?  https://hasznaltalma.hu/aprohirdetesek/mac/hordozhato-mac/macbook-pro/macbook-pro-retina-13/macbook-pro-13-retina-2016-silver-uzletbol-garanciaval-melyen-ara-alatt-67473

Csak kérdés hol tudják ezt megcsinálni nekem vagy hol tudok eredeti csatlakozót, átalakítót szerezni az SSD-hez…

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1112
Csatlakozva  18-10-2008

28 June 2019 16:30

Nem hiszem, hogy lenne átalakító az ezekben a gépekben lévő csatolófelülethez, a neten ennek nyomát sem találni. Az egyetlen mód a tárhelybővítésre valószínűleg az amit a korábbi hozzászólásomban említettem, hogy egy ebbe a modellbe passzoló, nagyobb kapacitású, eredeti Apple gyártmányú SSD-t kell bele tenni.
Még ha találnál is olyan más gyártótól származó SSD-t aminek megegyezik a csatolófelülete, esélyes, hogy gondjaid lennének vele és nem tudnád kihasználni az SSD maximális képességeit. Ezen az oldalon pont ezt tárgyalják: https://bgr.com/2016/11/01/macbook-pro-late-2016-ssd-upgrade/

“But before you even attempt upgrading the SSD in the new MacBook Pro, you should make sure you’ve got suitable parts. You need a special type of PCIe-based SSD, and not many companies make it.

Before you upgrade to a third-party SSD, you should know that Apple uses custom SSDs that have a secret component, one first introduced last year and one iFixit hunted down in the teardown: Apple’s unique SSD controller that helps it achieve faster data transfer speeds.”

Azaz, először is egy olyan speciális PCIe SSD-re van szükséged amit nem túl sok gyártó készít. Másodszor pedig az Apple saját fejlesztésű vezérlőt használ ezekben a gépekben, ami azt jelenti, hogy egy harmadik féltől származó SSD-vel nem garantálható sem a működőképesség sem az optimális adatátviteli sebesség.

Azt, hogy a 2015-ös modell megfelel-e a céljaidnak neked kell eldöntened. Tény, hogy a 2015-ös modellekben sokkal egyszerűbben (és olcsóbban) kivitelezhető egy SSD upgrade. Ha pedig az újabb modellek mellett döntesz, szerintem az a leginkább járható út ha eleve olyat keresel a használt piacon, amit a neked megfelelő méretű tárhellyel kínálnak.

Ignéczi István

Ignéczi István
Csatlakozva  03-02-2019

28 June 2019 19:35

Teljesen egyetértek, csak sajnos nehezen találni 512Gb SSD-vel rendelkező 2016 vagy 2017 szériát. Köszönök minden segítséget!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?

2019. 08.06. @ 12:28
3