MacKeeper és AppleCare

nkroy

nkroy
Az összes posztok száma:  131
Csatlakozva  15-04-2012

10 June 2019 17:08

Elég régóta van iMac masinám de néhány napja egy rendszeresen felugró hirdetéssel van alkalmam szembesülni- MacKeeper aztán ujabban az AppleCare és mindegyik arra noszogat, hogy töltsem le és vegyem meg
Teljesen zavarban vagyok. Hogyan lehet ezektől megszabadulni ? Van egy AppStore-ból vásárolt Antivirus- Virus & Adware Scan de ez egy…nem ragozom… ez is csak ujabb vásárlásra nógat…
Szivesen vennék jó és egyszerű ötletet : hogyan lehet megszabadulni ezektől ?

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  3959
Csatlakozva  31-12-2008

10 June 2019 19:57

nkroy - 10 June 2019 05:08 PM

Szia!
...és mit vársz, hogy megdicsérjünk…

- azt a vírusőlőt is letörölném a helyedben amit rátettél, nem még hogy újabbakkal szemeteljem tele a vinyómat

PS: ...azért az érdekelne, hogy hány vírust talált már a szentem a gépeden?...

Ne haragudj a hangvételért, de előbb kérdezni kellett volna, mint partizánmunkában a jelszavadat megadva telepítgetni.

Érdemes rákeresni a Google -ban is az ilyen ajánlgatott programokra, DE CSAK A NEGATÍV KRITIKÁRA LÉGY NYITOTT, ha ajánlhatom!

A MacKeeper -t meg, FEL NE TEDD !!!

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

11 June 2019 08:33

Teljesen jogosak az észrevételek- a MacKeeper-től mindig is óvakodtam , de az AppStore-ból vásárolt Antivirus VirusAdware Scan (AppStore-ban biztam eddig) egy csalódás… már le is töröltem. Ez csak egy pénzkidobás volt. Érdekes módon ma egyszer beugrott a Safari használatánál a MacKeeper ajánlat- de a Safari beállitások ismételt átnézése után - most már nem került elő. Remélem nem is fog előkerülni. De ha valakinek van egy tippje hogyan lehet véglegesen és biztosan kitörölni ezt a MacKeeper ajánlatot akkor szívesen veszem az ötleteket ( pláne ha már kipróbált dologról van szó)
Az AppStoreből vásárolt Antivirus… semmit nem talált és ha el akartam inditani teljeskörüen akkor azt csak ujabb vásárlás esetén lett volna hajlandó megtenni… na ebből elég volt: kitöröltem. Ez az amikor azt irják, hogy alaklmazáson belüli ujabb vásárlás….

valaki mac

valaki mac
Az összes posztok száma:  982
Csatlakozva  09-04-2009

13 June 2019 00:00

Így nem szokta napi 100x fel dobni, bár az ilyen online filmes, oldalak és egyéb torrent oldalaknál azért meg esik, hogy néha be-be figyel, de pl. facebook, meg youtube, meg az ilyen megbízható oldalaknál sosem látom. Ha neked az ilyen jól bejáratott oldalakon is fel ugrik akkor pedig tényleg valami sz@rt szedtél össze.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

13 June 2019 07:50

Megpróbáltam az AppStore-ból származó AdBlockPlus és az AdBlocker Guard-ot… még mindig előfordul hogy a MacKeeper beugrik AppleCare Products oldalnak álcázva
hátravan egy lehetőségem : TimeMachine egy régebbi mentését felhasználni.. de még várok- bizakodok hátha jön egy jó ötlet

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13313
Csatlakozva  27-02-2004

13 June 2019 10:52

Az internet plug-ins mappákban nézz körül, illetve a cookie-k között. Esetleg az Activity monitorban is elcsíphető egy ismeretlen folyamat, ami beette magát a rendszerbe.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1099
Csatlakozva  18-10-2008

13 June 2019 12:48

Elsőként ellenőrizd a böngésződ beállításaiban, hogy tárol-e a MacKeeper-hez kapcsolható cookie-t, és ha az eredmény pozitív akkor távolítsd azt el. Ha Safari böngészőt használsz ezt a “Beállítások/Adatvédelem/Webhelyadatok kezelése” alatt teheted meg.

Ezt követően tüntesd el a gépről azt a Store-ból letöltött víruskergető izét és helyette vizsgáltasd át a gépet az ingyenes KnockKnock-al. Az alkalmazás a VirusTotal adatbázisa segítségével ellenőrzi a találatokat és ha a géped tiszta, valami ilyesmit kell látnod az ellenőrzés végén:

Amennyiben gyanús dolgot látsz a találatok között, a gyanús elem neve után található szemecske ikonra kattintva a KnockKnock megmutatja az elem helyét a Finderben és törölheted is azt ha szükségesnek ítéled. Ha esetleg olyan makacs dolog ette be magát a rendszerbe amit nem tudsz maradéktalanul eltávolítani a KnockKnock-al, töltsd le a Malwarebytes maces próbaverzióját és ess neki azzal. Ez egy olyan fizetős alkalmazás ami csinál is valamit nem csak vásárlásra ösztönöz. A próbaidőszak alatt teljeskörűen funkcionál és ha már nincs rá szükséged egyszerűen eltávolítod.

Ami a MacKeeper böngészőben feltűnő hirdetéseit illeti, teljesen eltüntetni sohasem fogod tudni mert a MacKeeper “fejlesztője” folyamatosan új domaineket hoz létre a “terméke” reklámozására és amíg a tartalomblokkoló adatbázisa nem frissül az épp aktuális doménekkel kiegészítve, addig előfordulhat, hogy időnként bele fogsz futni böngészés közben. Ezért használj normális tartalomblokkolót a böngésződben. Az AdBlock és az AdBlock Plus már régóta nem számít túl hatékonynak.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

13 June 2019 15:35

Köszönöm a tippeket- eleinte egy picit zavarban voltam, mert nálam a Beállitások, Adatvédelem egy kissé másképpen néz ki ( High Sierra 10.13.6), de aztán a Malwarebytes próbaverziója müködött talált vagy 15 mindenfélét - úgy tünik sikeres volt a karanténba helyezés - és onnan a törlés
Mi számit normális tartalomblokkolónak ?

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

13 June 2019 15:45

Az előző hozzászólásomban a kék színű tartalomblokkoló szó egy link, odavisz a letöltéshez, a uBlock Originhez a Safari kiegészítők oldalon.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

13 June 2019 16:19

Sikeresnek kellett lenni , mert azt irja : Installed
Nagyon köszönöm a segitségedet
Ha tudnék valamiben én is segiteni- ( esetleg optika- fotógépek-stb..) szivesen viszonoznám. az Email cimem elérhető
nagykroy@gmail

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

13 June 2019 17:04

A uBlock Origin beállításaihoz a Safari eszközsávján található ikonjára kattintva férhetsz hozzá. Itt tudod letiltani vagy engedélyezni az adott oldalon ha arra lenne szükség, illetve itt tudsz egyéni blokkolandó elemeket is hozzáadni.

Köszönöm a felajánlást, eszembe fog jutni ha egyszer úgy hozza a sors. :)

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

14 June 2019 08:17

Ugy tünik, hogy minden rendben van- kivéve azt, hogy a uBlockOrigin ikonját nem találom sehol.. pedig az oldal ahonnan le lett töltve-telepitve azt irja : Installed
Mindenesetr nagy előrehaladás már az is hogy az a MacKeeper meg a kapcsolódók nem jelennek meg

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

14 June 2019 09:14

Ha alapból nem jelenik meg, akkor először a “Beállítások/Bővítmények alatt nézd meg, hogy engedélyezve van-e a uBlock bővítmény. Ha engedélyezve van és továbbra sem jelenik meg az eszközsoron, akkor a “Nézet/Eszközsor testreszabása” menüelemre kattintva húzd ki az ikonját valahová az eszközsorra.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

14 June 2019 09:37

Köszi - megvan az ikon

compulite

compulite
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  02-11-2017

16 June 2019 02:43

Szia ,valszleg beszedtél vmi malware szart,én is jártam hasonló képpen,nálam a Malwarebytes nevű progi gyönyörűen kitakarította a gépet,ugyan fizetős de asszem két hét próba ideig free ,az meg elég hogy az ilyen kis genya rejtett szarokat leszedje az ember:-) üdv !!

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

16 June 2019 07:20

Köszönöm a tippet, most - úgy tünik - minden rendben van. Látom, hogy még óvatosabbnak és figyelmesebbnek kell lennem mint eddig… nem szeretnék még egyszer ilyen kálváriát bejárni

Apróhirdetések

Hírek

iTunes? Mi az az iTunes?

2019. 06.13. @ 11:19
0

Megjelent az iOS 12.3.2

2019. 06.10. @ 10:58
2