illustrator data recovery fail

pie85

pie85
Az összes posztok száma:  28
Csatlakozva  14-02-2016

09 April 2019 22:00

A mid 2010-es macbook pro-m naponta kernelpánikol és amikor 40 perc alatt végre újraindul, minden programom az alapbeállításába kerül, hiába állítom be a dolgokat. Így fordul elő rendszeresen, hogy elvesznek a munkáim, amiket illustratorban és photoshopban készítek, mivel nem bírom megszokni, hogy 10percenként mentsek… Egy ideig visszállította az illu a nem mentett fájljaimat, viszont mostanában ezt nem teszi meg, ami baromi dühítő.
Épp most fordult elő velem újra, hogy amikor elkészültem egy új munkámmal, hirtelen kernelpánikolt a gép, és bumm, eltűnt az egész… Van valami mód, hogy ezt előássam a föld alól? Tudom, tudom, mentegetni kellett volna…
Azóta beállítottam az automatikus mentést pár percenként, viszont most nagyon fontos lenne, hogy ne kezdjem előről ezt a melót! Létezik megoldás?
Köszi

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1099
Csatlakozva  18-10-2008

11 April 2019 00:49

Szerintem elsősorban azt kellene megfejtened, hogy mi áll a gyakori kernelpánik hátterében és megszüntetni a kiváltó okát.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  410
Csatlakozva  24-06-2007

11 April 2019 10:24

Igen, mindenképpen a végére kellene járnod. Első próbának egy Apple Hardware Teszt/Apple Diagnostics vagy mi a neve kéne lefútattni… aztán ha az nem mutat ki semmi okosat, akkor talán érdemes lenne újrarakni a rendszert, hogy a szoftveres problémá(ka)t ki tudja szűrni. Akkor már csak valamilyen hárdveres hiba lenne.

Másrészt viszont meg kellene tanulnod sűrvebben menteni.

Mit csinálnál, ha az Illustrator nem tudná visszaállítani a fájlokat?
Tudniillik a régebbi változatok ezt alapjában véve nem tudták. Lefagyott a program és ha nem mentettél: szevasz!

Apróhirdetések

Hírek

iTunes? Mi az az iTunes?

2019. 06.13. @ 11:19
0

Megjelent az iOS 12.3.2

2019. 06.10. @ 10:58
2