macbook air 2017 külső meghajtóra lassú torrent letöltés

pal200hat

pal200hat
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  24-02-2019

24 February 2019 09:44

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Egy hónapja vásároltam egy macbook air 2017-est. Új vagyok ebben a világban. Az egész gép ámulatba ejt olyan mint egy csoda. Viszont. Egy héttel ezelőttig semmi probléma nem volt. Egyből vásároltam bele egy transcend jet drive 130 256gb-ot hogy növeljem a belső 128 gb-ot és hogy a torrenteket inkább a memórikártyára töltsem, megóvva a belső SSD-t. Minden jól ment, gyors volt a gép jöttek a torrentek le gyorsan, tényleg semmi probléma nem volt, de egy hete észrevettem hogy ha a transcend jet drive-ra töltök le torrentet akkor drasztikusan az elején 20-25mb/s-ről állandó 0-9kb/s-ra csökken a sebesség. Azt gondoltam hogy a memóriakártya a ludas, de külső Hdd-ra való letöltésnél is ezt a hibát tapasztalom. Sőt a macbook is ilyenkor iszonyat lassúvá válik elkezd homokórázni kifagynak a programok, csak a külső ezközök manuális levasztása ébreszti fel a rendszert. Kipróbáltam az utorrenten kívűl a bittorentet, ami ugyanazt a hibát produkálja. A Vuze nevű torrent kliens egy fokkal jobb ő sűrűbben, 2 másodpercenként ugrál 20 mb/s-ről 0 mb/s-re és oda vissza. Ha a belső SSD-re töltöm a torrentet akkor mindn rendben van maximális sebességgel tölti, de olvastam hogy ez tönkre teszi az macbookot, ezért választottam a memóriakártyát, aminek a maximális írási sebbessége 30mb/s. Próbáltam többször formázni de nem segített rajta.
Nem tudom hogy valami beállítás kavarhat be vagy a legutóbbi biztonsági frissítés? mac os 10.13.6-t használok.

Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
Köszönöm hogy elolvastátok.

MySeeGee

MySeeGee
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  28-04-2019

28 April 2019 06:39

Szia! Pont most keresek megoldást ugyanerre a problémára. 2017 végi air, külső hdd.

Apróhirdetések

Hírek

Egy nagy adag iPhone pletyka

2019. 05.21. @ 02:00
1