Videókártya problémák OSX 10.14.2 Mojave-n

whiteman

whiteman
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  02-11-2010

22 January 2019 16:06

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni,

A következő a problémám, nyilván általatok is ismert problémák miatt nemtudom használni a GTX 1060-as kártyám a 10.14.2-es OS-en mivel az már / még / vagy ki tudja mikortól lesz újra támogatott?! Hírek vannak de semmi konkrét csak ködösítések… Szóval kinéztem egy videókártyát , egészen pontosan egy SAPPHIRE Radeon RX Vega 56 Pulse 8GB GDDR5 HBM2 2048bit PCIe kártyát. Kérdésem az lenne, hogy ha van 6-ról 8 pines átalakítóm akkor ezt tudom-e használni (tudom 2 db kell hozzá, nem gond) elbírja-e a táp, illetve támogatja-e az OSX? A gépem egy 5.1 Mac Pro (Mid 2010), 2 x 3,33 GHz 6-Core Intel Xeon, 128 GB 1333 MHz DDR3-rel jelenleg 7970-est használok (radeont) OSX 10.14.2 Mojave. Köszönöm a segítségeteket előre is :)

halnor

halnor
Az összes posztok száma:  399
Csatlakozva  23-08-2005

24 January 2019 13:27

Helló, nem biztos, hogy elbírja a táp. Ennek nézz utána jobban. A kártya támogatott a Mojave alatt, persze bootscreen nélkül, de menni fog.
A 7970-es, hogy muzsikál a 10.14 alatt?

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  411
Csatlakozva  24-06-2007

25 January 2019 14:58

Egy Radeon RX 560 (4 GB) valszeg működne.

Dokibácsi

Dokibácsi
Az összes posztok száma:  127
Csatlakozva  17-10-2008

26 January 2019 14:08

A youtube-on van egy rakás videó amikben rx580-at raknak mac pro-kba, én is beletettem és gond nélkül ment. RX580 Nitro+ 4gb.

whiteman

whiteman
Csatlakozva  02-11-2010

27 January 2019 11:43

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokt, Tehát a 7970-es szépen muzsikál és meg is vagyok elégedve vele csak kellene valami “masszívabb” váltás, render miatt… Azért gondolkodtam az RX vega 56-on mert nagyon jókat halottam róla… az RX580-nal meg akkorát nem lépnék talán előre ez a gondom csak vele de aalpvetően egy nagyon jó kártya az halottam!...

Valahol azt néztem, hogy a 7970-esnek kb 190w a felvétele a Vega 56-nak meg olyan 200-210w tudom nem nagy külömbség és lehe, hogy az a 10-20 watt lesz a gond de úgy gondolom hogy ha meg működik akkor az jóval erősebb kártya mint az 580-an….

Mindenesetre ha meglesz és kipróbáltam mindenképp írok majd a fejleményekről :) 

opeter

opeter
Csatlakozva  24-06-2007

28 January 2019 10:20

Hogyan gondolod, hogy a RX580-nal nem lépnél előre?

Tudod, hgoy mekkora különbség van a 7970 és a RX580 között?

Már a 480-as eleve a duplája mindennek:
https://www.youtube.com/watch?v=MhRmJemqILc

whiteman

whiteman
Csatlakozva  02-11-2010

28 January 2019 12:28

opeter,

persze, hogy tudom és nem is akartam lekicsinyelni a képességeit… én csak azt akartam irni, hogy ha a vega 56-os működik akkor az egy jobb kártya nagyobb teljesítménnyel mint az 580-as és az ára sem rosz most… és nagyobb előrelépés számomra ebből a szempontból mint az 580-an. Ennyi :) Ha sikerült akkor írok beszámolót a tesztről.. lefuttatok egy geekbench3-ast… a mostani konfiggal (7970) 28608-at érek el, kíváncsi leszek, hogy tud-e többet a jobb kártyával.

opeter

opeter
Csatlakozva  24-06-2007

28 January 2019 17:16

@whiteman: OK, várom a tesztet :)

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13326
Csatlakozva  27-02-2004

29 January 2019 09:14

Amúgy mire használod?

whiteman

whiteman
Csatlakozva  02-11-2010

31 January 2019 20:45

Hát több program is van amihez kell, Sketchup PRO 2018, V-ray, Rhinoceros…. A többi meg elenyésző néha Photosop 3D-zek de az ritka… A CC app-okat más célra használom :) Azokra elég lenne a mostani 7970-es is…

protools808

protools808
Az összes posztok száma:  114
Csatlakozva  12-12-2012

11 March 2019 23:45

Sziasztok,

segitséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy ha elkövettem azt a hibát, hogy mojave-ra frissitettem a sierra-t, meg lehet-e oldani a VGA drivert? egy 2013as late 2,3 i7 macbook pro retina 2GBos, NVIDIA GeForce GT 750M van benne
lefuttattam egy gikbencs 4 tesztet és az azt mondja, hogy “OpenCL” modban a “Depth of field” 0 score, “Metal” modban pedig 21792 score.
Ha a system pref-ben az energy safe opciónál kiveszem a pipát a switch-ból, igy mindenhez az nVidiát használja…
...igazán nem látok különbséget a teljesitmények közt…ez normál? ill az elején, mintha gyorsabb lett volna, de utána ez idővel egyre lanyhult és pár nap múlva rendszeres használatnál nagyon fújtatott…nagyon nehéz megállapitani, mert hogy mikor lassú, mikor gyors, mivel eltérő műveleteket végeztem vele
Ha az OpenCL (mi az egyáltalán?) nem támogatott, az azt jelenti hogy nincs hozzá driver? és ez nem árt a VGA-nak?
Meglehetősen massziv használatnak van kitéve Final Cut és Ps programokkal…
(csatolnék screenshot-ot, de sajnos nem tudom hogyan kell)

mégegykérdés, ha esetleg - mint ahogyan itt olvastam - particionálnám a lemezt és arra visszaraknám a sierrát, ami alatt, ha jól tudom támogatott a GT 750M, akkor gyorsabb kártyát kapok? (amikor vettem a gépet Sierrával, akkor még nem használtam vele a Final Cut-ot, igy nem tudom) érdemes egy particiora dángréjdet rakni? gyorsul?

köszönöm a segitségeket

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1105
Csatlakozva  18-10-2008

12 March 2019 01:57

protools808 - 11 March 2019 11:45 PM

Ha az OpenCL (mi az egyáltalán?) nem támogatott, az azt jelenti hogy nincs hozzá driver? és ez nem árt a VGA-nak? Meglehetősen massziv használatnak van kitéve Final Cut és Ps programokkal…

Nem azt jelenti, hogy nincs hozzá driver. Az OpenCL és az OpenGL egy framework, programozási felület (API) és az Apple ezeket küldte nyugdíjba a macOS 11.4 Mojave-el és cserélte le a közelmúltban kifejlesztett Metal API-ra. Ezért van az, hogy a GeekBench…

...azt mondja, hogy “OpenCL” modban a “Depth of field” 0 score, “Metal” modban pedig 21792 score.

Ez annyit jelent, hogy az olyan alkalmazások amelyek a régi OpenCL/OpenGL API-t használják, működnek ugyan de nem teljesítenek úgy mint az újabb, Metal API-t használók. OpenCL/OpenGL API-t jellemzően régebbi játékok és grafikai vagy videós alkalmazások használnak. A Final Cut Pro X-et éppenséggel pont nem érinti ez a dolog mert az már az új Metal-t használja a grafikai számításokhoz. A Photoshop más történet, az még OpenCL-t használ és az Adobe-től függ, hogy mikor implementálják az új API-t. Erre lehet számítani a közeljövőben, mert a Premiere Pro újabb verziói már Metal kompatibilisek.

még egy kérdés, ha esetleg - mint ahogyan itt olvastam - particionálnám a lemezt és arra visszaraknám a sierrát, ami alatt, ha jól tudom támogatott a GT 750M, akkor gyorsabb kártyát kapok? (amikor vettem a gépet Sierrával, akkor még nem használtam vele a Final Cut-ot, igy nem tudom) érdemes egy particiora dángréjdet rakni? gyorsul?

Az FCPX szinte biztosan nem profitálna belőle, hiszen mint fentebb említettem az már a Metal-t használja a grafikai feladatokra. A Photoshop sem hiszem, hogy megtáltosodna Sierrán a Mojave-hez képest, OpenCL támogatás ide vagy oda. Nemrég váltottam Sierra-ról Mojave-re és nem vettem észre, hogy jelentősen romlott volna a Photoshop grafikai teljesítménye.

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  500
Csatlakozva  14-11-2006

12 March 2019 07:30

Hali, egy barátom ugyanígy járt - mbpro 2012 nvidia - hivatalosan is Mojave támogatott, de ő is visszarakta a HS-t. Az Apple-nek nem sikerült a metált cuda alá (nvidia api) megírnia, lehet nem is tette, csak valami fordító ketyeg a háttérben, ki tudja, arra a pár nvidiás gépre ami még van (2014 óta nincs nvidiás mac), és a kártyagyártó sem adott még ki (web)drájvert hozzá több hónapja, ez is érdekes. Nem akarok összeesküvés elméletet gyártani de azért az tisztán látszik hogy az apple végleg dobta az nvidiát, mac prókhoz (4,1-5,1) is csak amd karik - pár darab- tudják a metált.
Szóval az nvidia drájvert a fél világ (köztük a hackintososok) is nagyon várják de csak nem jön, valami nem stimm, lehet lesz vagy nem, lehet egy Mojave frissítés megoldja, vagy nem.
Én azt tanácsoltam a havernak adja el a gépet MOST, mert még van ára, és nézzen amd-set. Épp ezt teszi.
Az fcpx nvidia alatt szenved, most a metál miatt még jobban de látom van kuka pród, akkor érzed is a különbséget szerintem.

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 07:55

Tisztelt Lukather, nagyon szépen köszönöm a részletes választ, és engedd meg, hogy kérdezzek még pár dolgot. Ha kikapcsolom az “Automatic graphics switching” opciót, és csak az nVidiát használja a kompjúter, akkor az, hogy nem kell neki gondolkoznia, hogy milyen művelethez melyik kártyát használja, az gyorsit az “ügyön”, vagy teljesen rosszul gondolom..
..ehhez azt kérdezném, hogy úgy dolgozik a két kártya, hogy az Intel-t használja mindig alapból és ha annak elfogyott a kapacitása, akkor szviccsel az nVidiára, vagy amikor érzékeli pl a FCPX megnyitását, akkor ez, és ehhez hasonló nagy grafikai igényű progik megnyitásakor, azonnal szviccsel nVidiára?
GB-ban számolje egyáltalán a kapacitást?

és végezetül annyit, hogy - bár nem vagyok egy nagy játékos, de - ha időnként játszom (F1-gyel) , akkor azt már érinti, hogy nincs OpenCL ugye? Itt mi a helyzet?
Nem árt a kártyának?
Ha nem, akkor ha a mységélesség funkciót kikapcsolom a játék grafikai opcioi közül, azzal segitek az ügyön?
Vagy inkább ne nagyon erőltessem játékra ezt a gépet, lévén ez a munkaeszközöm

előre is köszönöm
üdv

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 08:55

szia Macdor, nemnem, sajnos, csak az álmomat irtam oda x))  ...bár az a 16GB RAM az jobb lenne inkább 64nek :)

A: ” de ő is visszarakta a HS-t” ez mit jelent?

Nos, igen, be kell lássam, nem naprakész már ez a kompjúter és remélem nem off nagyon a téma, de ha “újat” vennék, mi legyen az?

- iMac (ezekben az újakban cserélhető a fusion drive m.2 ssd-re?) 5K 27” i7 4,2 16GB 2400as RAMok, 8GB radeon kártya,
- vagy, mac pro 5.1 2x6 magos 48 vagy 64GB (attól függően, mit bir az alaplap) 1333 (nem lassú ez ma már?) RAMok
és valami bivaly VGA bele 5770es helyett

és ha ez utóbbi, akkor
- milyen VGA-val,
- Mojave kompatibilis lesz igy?
- ...és tényleg nincs bootscreen az ilyen upgrade-elt 5.1-en?
- és az baj?

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

12 March 2019 08:56

Elnézést kell kérnem, Macdor fórumtársnak igaza van, mert ugyan a 750M-hez az Apple ad saját drivert és Mojave alatt a Metal támogatás is adott, de CUDA valóban nincs. Mentségemre szóljon, hogy éjjel írtam a hozzászólást és nem néztem utána konkrétan a 750M-nek és hagytam, hogy megtévesszen az, hogy macOS 11.4 alatt támogatott Metal kompatibilis kártya. Az egyik opció az, hogy ahogyan Macdor is írta visszalépsz High Sierra-ra és vársz. A másik, hogy eladod a gépet és veszel helyette egy AMD GPU-s modellt. Valószínűleg a második opcióval jobban jársz, mert gyaníthatóan az NVidia nem fogja magát törni azon, hogy egy hatéves kártyához CUDA drivert írjon a legfrissebb macOS-alá.

Szerk.: Ráadásul még azt is benéztem, hogy a FCPX már a Metalt használja, mert OpenCL alkalmazás. :-) :-) :-)

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 09:05

:( és ha annál is korábbi OSX verziót telepitenék vissza, pl.: sima Sierra-t, vagy mégkorábbit, akkor a driver probléma megoldódása hozna annyi “pluszt”, hogy olajozottan menne a munka, vagy az pedig azért nem jó, mert a FCP korábbi verziója lassabb esetleg, vagy ilyesmi…nem tudom, ...nyilván sehogysem jó ez már, de addig is, amig el nem adom, megéri downgrade-elni?

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

12 March 2019 09:29

Ilyen szempontból nincs különbség a Sierra és a High Sierra között, mindkettő alá van CUDA driver. Az FCPX szempontjából is mindegy mert az FCPX a 10.4.4-es verziójától felfelé már csak a Mojave-al kompatibilis, tehát a frissítések nem telepíthetőek sem Sierra sem High Sierra alatt.

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 09:51

akkor ennek tudatában kérdezem, hogy nem lesz frissités, de ha vissza rakom a Sierra-t (nem tudom, hogy High Srierra-ra van-e…ez biztos?) tehát mondjuk
- Sierra
- CUDA driver
- FCPX Sierra kompatibilis változata
, akkor jobban fog muzsikálni a GPU ilyen szoftverkörnyezetben, vagy sem? Tudom hülyén hangzik, hozna gyorsulást a downgrade, ill. ki tudná akkor használni a GPU teljes kapacitását?

Lukather

Lukather
Csatlakozva  18-10-2008

12 March 2019 10:45

Igen, a CUDA növelné a grafikai teljesítményt. A növekedés mértékét nem tudom megjósolni, mert nincs gyakorlati tapasztalatom a szóban forgó kártyával, de minden bizonnyal észrevehető lenne a különbség.

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 11:47

...akkor már csak annyit szeretnék kérdezni, hogy - mivel mojave alatt particionált ssd-re csak a mojave rendszert ajánlja fel, a secondary partícióra - ez hogyan orvosolható?
...és a CUDA drivert adja majd a rendszer autómatikusan?

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  500
Csatlakozva  14-11-2006

12 March 2019 13:27

Particióban nem tudok segíteni - nem volt time machine mentésed? Ha nem akkor én tiszta osx installt javaslok.
A cudát adja az osx.
Furcsa lesz de fürgébb lesz a masinád a korábbi osxekkel.
Az fcpx sajna elég szorosan követi az aktuális osxet hogy a fene vinné el, kb fél éves csuszival.

A haver azért tette vissza a HS-t mert ugyanez volt mint neked, döcögősebb lett a gép, ő avidel és az momentán használhatatlan lett. Kérdezte hogy akkor mit helyette, neki hordozható kell, és nem tudtam ajánlani nyugodt szívvel mpr gépet. Minden éven volt valami gixer ezekkel, nagyon utánna kell nézni ennek, ja és a 13asokban és némely 15ösökben is intel irisek…mi van???
Asztaliban jobb a felhozatal. Én most eladtam az i5 2014-es minimet és az árából (najó majdnem) vettem egy 5,1 prót az ebay-en licittel Angliából (megjegyzem áprilistól brexit live - vám és áfa a kütyükre - Európában pl németben majdnem tripla az ára egy ugyanilyen gépnek!!!). A gatya legalább 8 éves 5770Hd vidikártya még mindig 150%-al erősebb mint az intel iriszek. És ezt azért adják vele hogy legyen boot screen ha kell. Itt a hivatalos metál és Mojave támogatott kártyák listája amikkel persze nem lesz boot screen: de sebaj

link

Az már más kérdés hogy valszeg ezt a gépet is leírják idén, és a 2019-es osx “hivatalosan” nem fog felmenni, de azért nem eszik azt óly forrón-)

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 13:44

...köszönöm a kimerítő válaszokat, akkor sajnos ebből egy dángréjd lesz…
Még annyit, hogy akkor a mostani FCPX-es pixel film studios light lake, bokeh, meg a különböző text animációk oda lesznek, mert az meg a régi nem fogja vinni…?

Apróhirdetések

Hírek

Ezek nem iPhone 11 pletykák

2019. 07.15. @ 01:23
0

Frissült a MacBook család

2019. 07.10. @ 12:11
0