Elveszett a rendszergazda

nagylevin

nagylevin
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  19-01-2011

30 December 2018 14:30

Telepítettem egy high sierra oprendszert, valami baja volt a hálózat kezeléssel, sebaj újra telepítettem. az érdekes ekkor kezdődött , agépen nincs rendszegazda szintű felhasználó. Ergó nem tudom magam azzá tenni, mert nem tudom beírni a RG felhasználónevet és jelszavat, mert nincs ilyen. sudo -val ugyan ez a helyzet mivel én nem vagyok benne a sudoer list-ben nem lehetek root… de más felhasználó nincs a gépen… najó vendég, de azt hagyjuk is.

Van valakinek bármi javaslata, vagy ugorjak neki egy clean installnak?

faczan

faczan
Az összes posztok száma:  211
Csatlakozva  07-05-2012

30 December 2018 14:53

nagylevin

nagylevin
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  19-01-2011

30 December 2018 15:21

Köszönöm, ott volt a megoldás a válaszok között!

1. Turn your computer off
2. When you turn your computer back on, immediately press and hold Command - S until you see white text loading onto a blank screen (you may have to log in to your computer first, that is completely normal).
3. Enter in the following commands, and after each command, hit Enter. Be mindful of the spaces (before -uw, after -uw, after rm,

/sbin/mount -uw /

rm /var/db/.AppleSetupDone
reboot
4. You will have to login and choose preferences such as language and country. Your data should still be safe.
5. System Preferences > Users and Groups, click the padlock to make changes.
6. Highlight your normal user account and select “allow user to administer this computer”. Click the padlock again.
7. Log out of this account and into your normal account, to check that everything is in working order.
8. You can now go to System Preferences > Users and Groups and delete the temporary admin account

Apróhirdetések

Hírek

iTunes? Mi az az iTunes?

2019. 06.13. @ 11:19
1

Megjelent az iOS 12.3.2

2019. 06.10. @ 10:58
2