Imac 2017-es kijelző is porosodik?

carlas

carlas
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  27-07-2010

27 December 2018 18:22

Sziasztok. Szeretnek venni egy imac 27” 2017,i5,5k gepet. A regi imac-ek betegsege volt hogy a kijelzo es az uveg koze por kerult. Utana laminaltak. Igy ez megoldodott. De a slim gepeknel a kijelzo es a mogotte levo folia koze kerult a por ami elvileg nem takarithato.

A legujabb modellnel is fennall ez a gond? Tapasztalat esetleg? Sajna sehol nincs konkret es szervizeket is kerdeztem de pl egyik szerviznel ket kollega is irt es mindketto mast mondott :) az egyik hogy eddig nem volt ilyen es nincs tapasztalat a masik hogy hasonlo a kialakitas szte lesz 2-3 ev alatt porosodas ha porosabb a hel, ahol van.

Tapasztalatotok esetleg info? Koszonom szepen

gabesy

gabesy
Az összes posztok száma:  101
Csatlakozva  12-04-2010

28 December 2018 17:34

Szia!

Nem. Ilyen gond itt nem áll fenn.

Üdv: gabesy

carlas

carlas
Csatlakozva  27-07-2010

28 December 2018 17:47

Koszonom szepen es ez tuti?. Az appsolute szervizbazt mondta elofurdulhat hogy a kijelzo mogotti vilagito foliahoz por kerulhet de ritka, vagyis a regi slim modellnel volt neha. Akkor a 2017es mar javitva lett? Gondoltam veszek ra applecaret igy 3 ev a gari. Azt is mondtak ez nem takarithato csak teljes kijelzo cserevel. Bar azt is mondtak hogy egy 2017 modell sem volt meg aminel ilyen hiba lett volna es csak tippelnek mert szerintuk hasonlo a felipites az elozohoz kepest. Sajna en nem vagom mert elso macem lenne

gabesy

gabesy
Az összes posztok száma:  101
Csatlakozva  12-04-2010

28 December 2018 21:34

Szia!

Nekem 2015 késői iMac-em van. Ezek a kijelzők ragasztócsíkkal vannak rögzítve a házhoz, nem mágneses és csavaros megoldással. Nyugodtan megveheted. Ami talán lényeges, hogy vásárlásnál SSD-s kérj az iMac-be. Hiszen ha később bővíteni szeretnél akkor ezt a ragasztócsíkot meg kell bontani, könnyen (törhet) a kijelző. Persze, ha szakszervízbe viszed… biztos garanciát vállalnak a szerelésért. De biztos ami bitztos… jobb mindjárt SSD-vel kérni. :)

Üdv: gabesy

carlas

carlas
Csatlakozva  27-07-2010

28 December 2018 21:39

Fusion drive lesz most sajna. De meglestem annyira nem veszes. Az asztali erogepet cserelem le ra. Photoshop es final cutra de photoshopra foleg. Boviteni ha kell max ha takaritasra viszem.

Illetve igaz hogy ragasztos de az csak a rogzitese. Berakom mit irt a szerviz

carlas

carlas
Csatlakozva  27-07-2010

28 December 2018 21:40

Ezt irta a szerviz utoljara. Ok se tudjak hogy lesz de ugy veszem ki hogy ritka a regebbiek el is. Csak a tenyleges tulaj tapasztalat jobban erdekel :) de ha 2015 van neked es feher kepnel is mindenhol tiszta a kep akkor a tied is hibatlan. Bar takaritani elvileg el kell vinned lassan. Nalunk porosabb a lakas

A kijelző porosodás - amennyiben megjelenik - azt nem lehet külön portalanítani ennél modellnél, de a garanciális hibának minősül, így ha plusz 2 év garancia van rá vásárolva és megjelenik ebben az időintervallumban akkor azt cseréli az Apple. Az, hogy megjelenik az azért bizonytalan, mert a gyártási technológián az Apple nem változtatott és találkoztunk már ennél a “Slim” szériánál porosodásal. Nem az üvegréteg és az LCD réteg közé kerül a porréteg hanem a háttérvilágítás fólia réteg közé kerül be hátulról a gép belsejéből. Ha tehát a 3 év elteltével esetleg megjelenik a nagyon enyhe porosodás sajnos azt nem lehet kiportalanítani. Azért feltételes a mód, mert mint írtam korábban több tényezőtől is függ és még a Unibody szériánál ahol nagyon jellemző volt ez a hiba ott is találkoztunk olyannal, melynél a kezdetektől nem jött elő a porosodás.

Apróhirdetések

Hírek

Megjelent az iOS 12.3.1

2019. 05.25. @ 06:57
0

Egy nagy adag iPhone pletyka

2019. 05.21. @ 02:00
1