Spotlight kill a negyedik karaktelnél

Golyo

Golyo
Az összes posztok száma:  337
Csatlakozva  24-11-2005

10 December 2018 10:36

Sziasztok,
Elég idegesítő problémával kűzdök egy ideje. Napi szinten szahnálom a spotlightot de valamiért néhány hónapja olyat csinál, hogy a 4. karakternél egész egyszerűen kilép. ha 3ig gépelek semmi, ha gyors vagyok és tudom mit keresek és eljutok legalább 5ig, már ott sincs baj.
Probáltam ujraindexelni, kitörölni a library/Preferences-ből azt a 2 fájlt, amit itt olvastam az alőzményekben, de semmi.
Csináltam recoveryből lemezjavítást is, de az sem oldotta meg.
Ha Választok recoveryből egy rendszer újratelepítést, akkor azt a rendszert húzza vissza újra, ami a gépen van, vagy a legújabbat? Vagy csináljak egy sierrás telepítőt és próbáljam azzal? A kérdés az, hogy mi az az eset, ahol az adataim megmegmaradnának csak kijavítaná a rendszert magaalatt?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  19-02-2009

10 December 2018 17:54

Szia, gondoltam, hogy Sierra, mert én is ezzel a problémával küzdök. Ideiglenes megoldásként: a System Preferences/Spotlight fülön kapcsolj a privacy-ra és húzd bele a Macintosh HD-t (vagy ahogy a rendszerlemezt hívják), majd kattints rá és a minusszal vedd ki onnan. Ilyenkor újraindexeli az egész lemezt, és megint működik egy ideiglenesen. Javaslom, a torrent mappákat külön tedd a privacy-ba, mert azok bezavarnak a működésbe.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1072
Csatlakozva  18-10-2008

10 December 2018 19:32

Nem kell kikapcsolnod az indexelést, elég ha a Spotlight beállításaiban kiveszed a pipát a “könyvjelzők és előzmények” elől.

Ez a hiba egyébként a Safari 12-vel érkezett Sierra-ra, és ha egy kimásolsz egy internetes linket mondjuk az asztalra, majd a szóközt leütve quicklook előnézetet próbálsz nyitni a kimásolt linken, a Findert is kiakasztja.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  19-02-2009

11 December 2018 05:44

Lukather, köszi, ez tényleg segít.

Golyo

Golyo
Az összes posztok száma:  337
Csatlakozva  24-11-2005

12 December 2018 21:44

Koszonom,
Ez megoldja.
Ezer hala.

Lukather - 10 December 2018 07:32 PM

Nem kell kikapcsolnod az indexelést, elég ha a Spotlight beállításaiban kiveszed a pipát a “könyvjelzők és előzmények” elől.

Ez a hiba egyébként a Safari 12-vel érkezett Sierra-ra, és ha egy kimásolsz egy internetes linket mondjuk az asztalra, majd a szóközt leütve quicklook előnézetet próbálsz nyitni a kimásolt linken, a Findert is kiakasztja.

Apróhirdetések

Hírek