MacBook Pro vásárlása

Varszonofjev

Varszonofjev
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  29-08-2016

28 August 2018 17:30

Kedves Fórumozók!

Lehet-e a MacBook Pro (“13”)-ból 128 GB tárhellyel és 16GB memóriával felszerelt modellt kapni (újat)? Nekem nem igazán van szükségem 256 (vagy +) GB tárhelyre, viszont a memória nagyon kéne. Sajnos, ahol eddig néztem, min. 256 GB szilárdtest-tárhelyhez adnak csak 16 GB memóriát.
A másik kérdésem: Magyarországon hol lehet a legjobb árat elérni MacBook Pro vásárlásánál?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv,

Varszonofjev

idata

idata
Az összes posztok száma:  607
Csatlakozva  27-08-2012

28 August 2018 21:06

Szia,

Az apple.hu-n néztem és ott lehet kapni 128 GB-os SSD-vel.
Igaz, csak a legkisebb processzorral, azaz a 2,3 GHz-es változatot.
https://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/macbook-pro/13-hüvelykes-asztroszürke-2,3-ghz-es,-kétmagos-128gb
Ott kell kiválasztani, hogy 16 GB-ot szeretnél.
Szerintem kicsi az esélye hogy ilyet máshonnan szerezzél be mint hivatalos almás forrás.
Egy 256/16 változatot már könnyebb lesz más forrásból beszerezni. Viszont az valószínűleg nem lesz magyar billentyűzetes.

Varszonofjev

Varszonofjev
Csatlakozva  29-08-2016

29 August 2018 10:42

Kedves iData!

Köszönöm a válaszod!

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1114
Csatlakozva  19-02-2010

30 August 2018 21:50

Az iconstore.hu-ban érdeklődj - egyedi konfigurációra kérhetsz ajánlatot. Én már többször rendeltem tőlük gond nélkül (eredeti magyar bill.!)

Varszonofjev

Varszonofjev
Csatlakozva  29-08-2016

01 September 2018 18:33

Kedves Vikri,

köszönöm szépen a választ!

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

05 September 2018 20:28

Varszonofjev - 28 August 2018 05:30 PM

Kedves Fórumozók!

Lehet-e a MacBook Pro (“13”)-ból 128 GB tárhellyel és 16GB memóriával felszerelt modellt kapni (újat)? Nekem nem igazán van szükségem 256 (vagy +) GB tárhelyre, viszont a memória nagyon kéne. Sajnos, ahol eddig néztem, min. 256 GB szilárdtest-tárhelyhez adnak csak 16 GB memóriát.
A másik kérdésem: Magyarországon hol lehet a legjobb árat elérni MacBook Pro vásárlásánál?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv,

Varszonofjev

Szia,

Nincs az uj modelbol 128-as, 256 nal kezdodik. Legjobb hely vasarlasra az Amazon, 1600 dollar korul mozog most plusz 33 dollar szallitas plusz otthoni vam es adok. Sajnos ez utobbi eleg magas, Amazon le fogja neked kalkulalni a check outnal (tobbet nem kell fizetned, viszont ha tulszamlaznak akkor visszaadnak belole). Kb egy het alatt megkapod a gepet.

Ajanlom keszulj fel periferiakbol, mert csak usb C/Thunder csatlakozo van hozza, meg egy fejhallgato kimenet.

OFF
Most vettem egyet, ami azt jelenti, hogy pontosan 8 ev utan ismet visszatertem Mac-es taborba (az Ubuntu, Windows, iOS, Android es WindowsMobile mellett:).

8 ev alatt sokat valtozott a Mac rendszer:

2 nap utan a gyari (kifejezetten erre a gepre keszitett) frissitestol boot loopot kapott, majd sikerult egy reinstallt is inditanom, ugy hogy 10-20KB/s elerhetoseg van itt max (internet kavezokat beleertve), nem tudtam, hogy a merevlemezen mar nincs semmilyen OS, le kell tolteni… Tehat volt egy szuper szamitogepem, ami bekapcsolaskor azt jelezte, hogy “semmi”.

Amerikai majd a szingapuri Apple Care (senior) is csak sajnalkozott, hebegett, habogott es reinstallaciot ismetelgetett, vagy hogy tegyek ra Sierrat (?), keressek egy masik High Sierra gepet, utazzak jo messzire az Apple Carebe, nem tudtak mit kezdeni a kerdesemmel, hogy tudok esetleg visszalepni (mivel gyors internet az nincs itt), esetleg van e valami Terminal parancs (merthogy ugye az is van egy Restore Image-n).

Aki regi Mac-es az tudja, hogy Windowst rakunk minden (kis) hibanal ujra, Mac-et nem (de ugye elmult nyolcev). Nos vegul megoldottam magamtol, regi reflekszekkel, kivancsi vagyok, hogy a masodik installacios probalkozasnal vissza kell e kuldenem a gepet (es visszaterni a jol megszokott, bejaratott, elpusztithatatlan Ubuntuhoz) vagy megugorja a szuz rendszer ezt a frissitest.

Bocs ez egy kicsit hosszabb lett, neha majd benezek ide, kerdezek valaszolgatok.

sziasztok
ON

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  792
Csatlakozva  22-09-2009

31 January 2019 11:28

Hello,
8 éve vettem meg életem első és utolsó Macbook Pro -ját. Mikor megvettem imádtam.
Ma már utálom, és csak ha nagyon nagyon muszáj akkor nyúlok hozzá.
Mi történt?
Snow leopard -al vettem. Ma is tökéletes lenne, ha nem kényszerítene a cég a váltásra.
Akkor úgy reklámozták, hogy bármelyik windowst teljes értékűen tudom futtatni a gépen, csak induláskor ki kell választanom.
Hát ez már nincs így. Win10 et nem lehet egy 2010 mid i7es procis gépre rakni…mert csak.
Az új progik nem kompatibilisek a régi rendszerrel, de a régit progit pedig már nem tudom használni, mert azt írja frissítsem.
Csak új oprendszerre lehet felrakni az újat, tehát oprendszert kell frissíteni. Persze a régi progik amiket még lehet használni, már az új rendszerrel nem kompatibilisek, azaz vegyem meg újra, meg újra, meg újra.
Ekkor volt az hogy dögöljön meg az alma, és rakok rá csak windowst, és tadaaaam.
Ja, nem. Win10 et nem lehet még mindig felrakni. Akkor Snow leo vissza, hopp, az se, mert frissítette a biost vagy mit az új oprendszer.
WTF … ok, ok akkor csak azt veszem meg ami nagyon kell. iMovie/ettől nincs jobb mai napig, vagy nem tudok win10 re, androidra/.De ehhez meg mindig a legujabb rendszer kell….
És ekkor jön az alma huuu de jó anyagokat használ, milyen tartós…stb Egy xart! A töltő adapterre mindig vigyaztam, nem kicsit. Sose törtem, nem cibáltam, lazan, karikába….stb
Bentről szét nyomta a műanyag házat vmi, szétrepedt. No, jó nem veszélyes, és működik. Kábel szét rohadva mint amit a pöcegödörből húztam ki. Elszíneződve, repedezve, sárgulva…stb. Sugru -val már 2 szer javítottam, mert töltés közben a nyaknál törik. Egy új töltő….hujujujujujjjj áron van. Hínye.
Első pár évben kábellel neteztem, igy nem tűnt fel milyen pocsek a wifi a gépben, gondolom az alu fedél miatt. Más laptopok, telefonok full jelerősségen, míg ez haldoklik, szakad a net…Gondolkodtam usb-s wifi ben, de osx et ismerve….meh
Dvd olvasó nehogy már 8 ev után…. Venni újat? Evente 1szer használnám….meh
USB portok, nem megbízhatóak.
Halozati port rég kuka.
Hdd, rég kuka, amiatt cserélve lett ssd-re.
Touch pad hagy kívánnivalót maga után.
No, és most van, hogy megérett a cserére.
Akkor számoljunk: 8 éve 700e Huf volt. Plusz a progik, ízék, bizék. Majdnem 100e Huf évente.
He?
200e Huf -ért olyan pc-t veszek ami állva szavalja a himnuszt. /Mbp nem játék gép, se nem grafikai tervező/
Azért nem iMac et vettem mert nem volt hely hozzá, de asztali gép ként használtam. Plusz iMovie volt a legerő igényesebb alkalmazás.
Tehat Macbook air is elég lenne. De várjunk csak, hisz az is 450e Huf. Tehát 225e Huf ért össze pakolok egy pc-t és 4 év múlva csürdöngölőst járhatok rajta, es vehetek másikat 225e Huf -ért, és akkor is ugyanott vagyok. Már ha le kell cserélni 4 év múlva. Ha nem akkor jobban jártam.
Mert most ...

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  792
Csatlakozva  22-09-2009

31 January 2019 11:28

Mert most már nem veszem be a hej de jó minőség, meg ingyenes oprendszer maszlagot.
Csak egyetlen egy dolog hiányozna, az az iMovie. De épp most néztem, hogy nem indul el a Mbp -on, mert azt irja frissítsem, de ha frissíteném, akkor kiírja, hogy erre sz oprendszerre nem lehet…..WTF? 10.12.16 van rajta, és 10.13.6 a követelmény. Na elmennek a…………….. Oprendszer frissites utan gondolom kiírja, hogy vásároljam meg ismét az iMovie -t.
No, ezért utáltam meg az almát. :( :( :(

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0