High Sierra tapasztalatok

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  117
Csatlakozva  11-01-2007

30 September 2017 20:32

Eddigi tapasztalataim:
1.)  Nem árt vigyázni, vagy az új Safari frissítés vagy a High Sierra f@szán eltünteti a keychain accesben tárolt egyes jelszavakat, amiket aztán lehet nyomozni :( Amatőr hiba!

2.) Valami olyasmit ígértek, hogy a rendszer az új APFS fájlrendszernek hála sercperc alatt beolvassa a mappa, meg fájl méreteket, ebben semmi gyorsulást nem tapasztaltam (Macbook Pro Retina 2013, SSD).

3.) Carbon Copy Cloner, CleanMyMac programokat frissíteni kell.

4.) Hogy jó is legyen : az SSD-n tárolt adatmennyiség mérete érezhetően csökkent, akksi ideje nőtt.

kukory74

kukory74
Az összes posztok száma:  20
Csatlakozva  04-10-2011

02 October 2017 15:57

Sziasztok,

A hétvégén Clean Installal telepítettem fel a High Sierra-t. 2 felhasználói fiók lett készítve. A Mac újraindítása után azonban feltűnt egy “Egyéb” felhasználó is, és nem tudom, nem találom, hol kellene eltüntetni, levenni, kivenni, kitörölni.
Ti is tapasztaltátok ezt? A rendszert egyelőre tesztelem, kerülnek szépen sorban vissza a dolgok. Ami még feltűnt, hogy eddig az “Alkalmazások” könyvtárba be tudtam másolni Appokat (pl. AppCleaner), most azonban nem engedi, azt dobja fel, hogy “Nincs jogom olvasni a könyvtárat”. Admin vagyok, a saját könyváram, stb. Nem égető probléma, de fura.

Köszi a válaszokat!

Üdv, Robi

Hollowman01

Hollowman01
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  16-10-2017

16 October 2017 11:44

Sziasztok!  Olyan problémám lenne, hogy adott egy 27-es imac High Sierra 10.13 telepítve.  Van benne egy SSD ami a rendszer ez APFS. A benne lévő 1 TB gyári HDD meg mac osx kibővített. Ez a 1 TB HDD random eltűnik:(  és utána ha teljes leállást csinálok újra megjelenik (restartra nem) és tudok rá írni gyakorlatilag semmi baja majd egy idő után újra random eltűnik:( ez most vinyó hiba vagy esetleg a Sierra ?  Valakinek valami ötelte?  Most nem igazán merek erre a meghajtóra másolni! ja és semmilyen diagnosztikát nem enged futattni a HDD-n :(((  Köszönöm! Csabi

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

20 October 2017 15:43

Hollowman01 - 16 October 2017 11:44 AM

Sziasztok!  Olyan problémám lenne, hogy adott egy 27-es imac High Sierra 10.13 telepítve.  Van benne egy SSD ami a rendszer ez APFS. A benne lévő 1 TB gyári HDD meg mac osx kibővített. Ez a 1 TB HDD random eltűnik:(  és utána ha teljes leállást csinálok újra megjelenik (restartra nem) és tudok rá írni gyakorlatilag semmi baja majd egy idő után újra random eltűnik:( ez most vinyó hiba vagy esetleg a Sierra ?  Valakinek valami ötelte?  Most nem igazán merek erre a meghajtóra másolni! ja és semmilyen diagnosztikát nem enged futattni a HDD-n :(((  Köszönöm! Csabi

Itt irnak arrol, hogy a Fusion Drive-okkal probléma lehet High Sierra esetén, mivel mas a fajlrendszer nem csodalkozom : https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/apple-file-system-in-macos-high-sierra-wont-work-with-fusion-drives/ Szerintem elöbb vagy utobb kiadnak egy frissitést ami javitja, jelezném a helyedben az Apple-nak a gondot.

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

20 October 2017 15:56

/törölt poszt/

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

05 January 2018 11:50

Így 4 hónap tesztelés után megosztom a tapasztalatokat. Elöljáróban annyi, hogy ez tűnik az eddigi legrosszabb általam használt oprendszernek (11 éve, Leopard óta használom, ismerem mindet).
A vasam már ismerhetitek, egy 2013 early retina 15``-ös. (Persze nem állítom, hogy a H.S. a legújabb gépeken is ugyanezen jelenségeket produkálja. Az lenne korrekt, ha jelezné az Apple, hogy mely gépeken megy korrektül az új rendszer és melyekre ne tegyük fel.)
- Az oprendszer rendszesen kifagy, lefagy, akkor is amikor még 1-2 GB szabad memória van, tehát nem lehet az egészet a memória-túltelítődésre fogni. A memóriakezelés (továbbra is) katasztrofális, új struktúra meg egyebek ellenére.
- Egészen új, hülye jellegű hibák sorozata, amiket eddig soha nem tapasztaltam. Folyton beragad például az autohide a toolbarnál.
- Quickview : Az általam legfontosabbnak tartott Apple innováció 11 éve, mellyel ugye úgy tudunk villámgyorsan belepislantani dokumentumokba, hogy nem kell azokat megnyitni egy programmal. Nem is olyan régen még rákattintottál egy PDF-re és még ezen belül lehetett lefele pörgetni a dokumentum oldalait, nagyon hasznos funkció. H.S. alatt ez a pörgetés immár teljesen random módon működik, az első oldalt még látom, a pörgetés meg hol megy, hol nem. Idegesítő.
- Még mindig Quickview : Ugyanilyen random módon hol engedi a tapipadon 2 ujjal történő nagyítást, vagy nem, ahogy éppen kedve van. Sokat használom, használnám, nagyon fárasztó mindig megnyiti pluszban a Preview-t, ha hirtelen bele akarok nagyítani egy quickview-s képbe.
- Airdrop már több verzió óta használhatatlan, pedig szerettük.
- 10.13.2-nél járunk… Gyakran használom a Page-t, ami egy egyszerű kijelöléstől annyira ki tud fagyni, hogy saját maga újraindítja a gépet. (Régen mintha direkt az lett volna az Apple előnye, hogy minden folyamat külön fut, így ha egy megdöglik nem kell az egész gépet újraindítani. Hol vannak azok a “régi szép idők”, mikor az oprendszer szinte évekig nem fagyott le?) További súlyosbító körülmény, hogy a Page nem egy külső gyártó programja, hanem az Apple saját fejlesztése. Tépem a hajam, napi 15-20 újraindulás simán megvan, még jó, hogy az SSD miatt tök gyorsan, de akkor is.
- Bluetooth továbbra sem működik együtt nem Apple-s eszközökkel (Samsung verziók, CAT, stb.).

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

05 January 2018 11:51

+
- Ez ugyan nem az OS hibája, de azért megjegyzem. A Synology Cloud Drive, melyek korábbi verziókon (Sierra, Capitan stb.) simán működik, itt használhatatlan, folyamatosan hibát jelez.
- Továbbra is hiányolom a Finderben szines csikkal (“marker”) történő fájl- és mappamegjelölés hiányát. Ezek a szörnyű pöttyök áttekinthetetlenek, feleslegesek, megszokhatatlanok. Minden frissítéssel új kálvária, amíg megjön az Xtrafinder frissített verziója.
Egy szó mint száz, nem ajánlom a frissítést High Sierra-ra továbbra sem.
(Feleségem gépén El Capitan megy elég stabilan, közeleg az idő, hogy mindent darálok ls visszateszek az enyémre is egy korábbi verziót, a nagy kérdés, hogy meddig menjek vissza. )

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13326
Csatlakozva  27-02-2004

05 January 2018 13:03

A Quicklook–PDF-görgetés Yosemite-n is hasonlóan rosszul működik.
A fagyásokról nincs infó a system.log-ban?

applecare

applecare
Az összes posztok száma:  52
Csatlakozva  06-11-2009

09 January 2018 18:30

Lehet nagyon amatőr vagyok,de hogy lehet előhozni a finderben abal oldalon a kedvencek sávban az összes fájlt?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

10 January 2018 05:50

Finder – Preferences – Sidebar.

applecare

applecare
Az összes posztok száma:  52
Csatlakozva  06-11-2009

10 January 2018 20:47

Be van pipálva minden, de nincs már összes fájlom lehetőség.Szinte semmit nem talál a finder hiába keresek rá.

CsernoA

CsernoA
Az összes posztok száma:  10
Csatlakozva  03-09-2018

03 September 2018 12:39

Hello,

én is keresem az “Összes fájl” lehetősséget a finderen belül, de nem találom.  A Finder/Belállítások/Oldalsávon belül nincs már ilyen lehetősség.

Miként tudom megjeleníteni az összes fákjlom?

Előre is köszi!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1108
Csatlakozva  18-10-2008

06 September 2018 02:30

Nem is fogod megtalálni, az Apple kivette ezt a “feature”-t a Finderből. Egy kis trükkel megoldható, hogy valami hasonlót tudjon a Finder: https://dailymactips.com/create-your-own-all-my-files-in-your-macs-sidebar/

Némi angol nyelvtudás szükséges a kivitelezéséhez.

CsernoA

CsernoA
Az összes posztok száma:  10
Csatlakozva  03-09-2018

06 September 2018 12:07

Köszönöm szépen! Ennyi pont elég lesz nekem :)

wildhoney

wildhoney
Az összes posztok száma:  84
Csatlakozva  15-08-2006

27 November 2018 00:54

Sziasztok! A legutóbbi High Sierra frissítés úgy tűnik, elvitte a német A-Umlautomat. A munkámhoz kellene. :( Nem jön fel a lebegő ablak az a-val, ill. ha beszúrom Symbols-ból, akkor nem tudok többet gépelni az adott programban. Próbáltam Terminalban visszahozni ezzel, de semmi eredeménye: defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool true
Nem találtam megfelelőbb topikot, de ha rossz helyre írtam, irányítsatok át, köszi. :)

nFoto

nFoto
Az összes posztok száma:  118
Csatlakozva  09-01-2008

08 December 2018 13:25

Macbook Pro 2011 Early, i5, gyári 4GB RAM, 128GB SSD + 320GB gyári HDD

Kérdés: Sierra alatt tök stabil és gyors a rendszer. Clean installon gondolkozom High Sierra-ra (Mojavet már nem támogatja ez a konfig), de félek, hogy lassabb lesz, laggolni fog, azt pedig nem szeretném. Mik a tapasztalatokat? Van valakinek hasonló konfigja High Sierra-val? A Sierra simán elketyeg 4 GB rammal is.

Az SSD és a HDD is Mac OS Extended (Journaled). A HDD-t ejectelem a clean install idejére, majd külső HDD-ről Time Machine-nel visszaköltözöm az SSD-re clean install után. A High Sierra fájlrendszere vissza tudja tölteni Time Machine-nel a Sierra alatt készült TM backupot? Ha nem, akkor bele se kezdek, mert biztos hogy nem fogom manuális beállítgatni a dolgokat, ez így túl kényelmes TM-nel ahhoz képest.

Köszi srácok!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

10 December 2018 12:31

Próbáld elkerülni az APFS-t, akkor (könnyebben) vissza tudnád tölteni a Sierrát, ha nem tetszene a HS.

macNiko

macNiko
Az összes posztok száma:  51
Csatlakozva  20-11-2009

20 February 2019 15:22

sziasztok! Tudnátok segíteni, honnan tudom telepíteni az el capitant? 2011-es fullos gépem van, elégedett vagyok vele, de a Maverickről nem mertem még tovább lépni. Mostmár viszont muszáj, sok programot nem tudok használni megfelelően, így pl a Safarit sem. Szóval az El Capitan-t szeretném, segítenétek?
köszi
Niko

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

20 February 2019 20:33

Talán innen: https://support.apple.com/hu-hu/HT206886 – a 4. pontban van egy link.

protools808

protools808
Az összes posztok száma:  114
Csatlakozva  12-12-2012

12 March 2019 15:46

bocsánat, sajnos nagyon nehezen igazodom már el a hálózat labirintusában, olybá tűnik, kezdek öregedni az efféle problémák megoldásához…segítséget szeretnék kérni, hogy hogy a pitchába lehet SD kártyáról bútolható macOS High Sierra rendszert létrehozni, Mojave alatt készült partícióra. Ha egyáltalán lehet…
10.13.3as rendszerre lenne szükségem

előre is köszönöm

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  500
Csatlakozva  14-11-2006

12 March 2019 18:11

Pl ezzel a progival.

Majd újraindításnál nyomod az “alt”-ot és kiválasztod az sd kártyát. Azt most nemtom megmondani hogy fel fog-e kúszni a mojave mellé...
HS letöltése

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

13 March 2019 05:58

Keves Macdor,
nagyon hálás vagyok a segítségért, gyerekjáték volt ezzel a kis segédprogrammal a telepítés. És igen, működött a Mojave alatt készített partíción a HighSierra.
Uraim, ez kibaszottgyors lett.
Ha százalékosítani kéne, tippem szerint legalább 30%-kal gyorsabb lett a 2013asLate i7 2,3 nVidia GT 750M. FCPX hasít, már eleve, ahogy betölti magát a progit, kb kétszer olyan gyors, és a renderelés is látványos javulást mutat. Ps-ról nem is beszélve…
A RAM-ok haasználata is optimálisabb, sajnos a Mojave-hoz, kevés a 16GB 1600as modulok. Oda, vagy minimum 32GB kell, vagy 2400Mhz órajelű...
Ps, FCPX, Lr, paralel is egész szépen fut, most nem nagyon lehet megfázatni.
Aki esetleg hasonló korú és specifikácijú gépen, Mojave-val küszködik, felejtse el. Vissza a HS és minden jó lesz!
itt van a CUDA driver:
https://www.nvidia.com/object/mac-driver-archive.html
Utána értelemszerűen kiválasztani az oprendszernek megfelelő Web Driver-t,
https://www.insanelymac.com/forum/topic/324195-nvidia-web-driver-updates-for-macos-high-sierra-update-feb-28-2019/
és hasít!!!

szerk.: egyedül a “dark” témát hiányolom kicsit, azt nagyon megszoktam, éjszakai munka közben rendkívül hasznos volt…

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  500
Csatlakozva  14-11-2006

13 March 2019 08:02

Igazán nincs mit.
Még annyika hogy nekem a 2012-es air-en - ami már pont sivatag támogatott - Mojave fut és semmi lassúlás nem jött. Pedig egy fostaliga intel iris ketyeg benne. Szerintem az nvidia-metál páros a ludas.

protools808

protools808
Csatlakozva  12-12-2012

13 March 2019 10:14

..abszolút! És mint megtudtam, a FCPX meg pont OpenCL-es…és, igen, ha egyvalami nincs rendben, az nyilván húzza az egész rendszert…
Mégegyszer köszönöm
cheers :)

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  791
Csatlakozva  22-09-2009

18 March 2019 16:19

Hello,

Valami lett a rendszeremmel (10.12.6) gondoltam gyalu, és dobok egy high sierra -t , de amit anno letoltottem high sierra vmiért nem akar usb -re felmenni, gondoltam leszedem mégegyszer, de az app store purchased -bol eltunt.
Majd találtam apple oldalán letolto linket, de az csak egy 22MB file, ami azonnal installálná, és nem tudom hova kezdi el letolteni a teljes telepitot.
8GB -s usb re probáltam rakni, de ezt nem sikerult letre hozni hibaval mindig leáll. Diskmaker X 7 -el probáltam (8 a mojave, az már nem megy a gépemre)

Valakinek vmi 5let mi lehet a gond? Vagy (csak alma oldalrol) teljes letolto link high sierra hoz?

Ez a hibakod:
The disk could not be created because of an error: An error occured: -10006. A(z) Finder hibát tapasztalt: A(z) alias “Install macOS High Sierra:Install macOS High Sierra.app” nem állítható át erre: {425, 76}.

Nem usb problema kiprobaltam masikkal is.

Megoldódott: Diskmaker X 7 hibás, masik progival sikerült a boot usb készítése

Apróhirdetések

Hírek

Ezek nem iPhone 11 pletykák

2019. 07.15. @ 01:23
0

Frissült a MacBook család

2019. 07.10. @ 12:11
0