Photoshop Action elérési útvonal hiba

Nandee

Nandee
Az összes posztok száma:  376
Csatlakozva  23-01-2006

18 October 2016 10:45

A következő idegesítő hibával küzdök már elég régóta:
Készítettem egy nagyon egyszerű action-t, ami annyit csinál, hogy RGB-be teszi a képet és elmenti egy mappába a NAS-ra JPG formátumba. Szépen is működik egy ideig, majd egyszer csak ki tudja miért, de megváltozik az elérési útvonal! Azaz ha eddig x/kutya/képek volt a cél, az most átváltozik egy x/macska/házikó/fa útvonalra. Teljesen véletlenszerű a mappa amit kiválaszt, mert olyan helyre másolja a fájl-t, amit még életembe nem nyitottam meg. Ez csinálta már CS5-tel is ha jól emlékszem, de a CC-vel se változott semmi. Szerencsére ez elég ritkán fordul elő ez a hiba (kb 2-3 havonta), hogy ne zavarjon nagyon, de jó lenne rájönni miért és megszüntetni az okát.
(Adobe: CC 2015.5, OSX: 10.9 - 10.11-ig biztos)

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1276
Csatlakozva  18-10-2008

18 October 2016 19:21

Akkor is előfordul ha nem hálózati meghajtó van megadva az action-ben mentési célnak, hanem a gép belső adattárolója?

Nandee

Nandee
Csatlakozva  23-01-2006

19 October 2016 00:10

Nem tudom, mert soha nem használtam a gép SSD-jét erre. Ezért van a szerver. Talán olyankor csinálja ezt mikor nyitva a PS és pont elszáll a kapcsolat a NAS-al. Ilyenkor a Finder-re kihúzott linkek is eltűnnek, de mivel ez mostanában nagyon ritkán van, ezért valahogy nem kötöttem mössze a két jelenséget eddig.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1276
Csatlakozva  18-10-2008

19 October 2016 18:58

Nandee - 19 October 2016 12:10 AM

...a Finder-re kihúzott linkek is eltűnnek…

Azt hiszem megfejtettük a rejtélyt. Már csak azt kellene kiderítened, hogy miért áll le időnként a hálózat.

Nandee

Nandee
Csatlakozva  23-01-2006

20 October 2016 08:18

Miért is oldottuk meg a rejtélyt? Mi köze van annak, hogy a server néha kidobódik ahhoz, hogy egy programban egy szerintem statikus infó megváltozik. Én úgy gondolom, hogy ez kb. olyan lenne mintha egy doc-ba bemásolnák egy elérési útvonalat és miután ledobtam szervert a doksiban megváltozik az útvonal, de lehet én gondolom rosszúl és ez action-ban a link folyamatosan frissűl és mindig figyeli a findert?
Egyébként egy időben tényleg nagyon sűrűn eldobta a rendszer a felmountolt server-t de szerencsére ez mostanra megszűnt, de még ebben az időszakban se változott meg a link minden alkalommal, azaz nem vettem észre összefüggést a két esemény között.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0