Acrobat színeltérés

Seneca

Seneca
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  15-01-2008

24 February 2016 14:28

Sziasztok,

Valamiért az egyéb progikból konvertált PDF állományaim az Acrobat-ban megnyitva fakóbbnak, világosabbnak látszanak a monitoron. A rendszer kalibrálva van, az Adobe programok ugyanazokkal a beállításokkal futnak minden gépen, a Color Settings ablakban mindegyiknél a “Sychronized” látható. Nincs is semmi gondunk, sem nyomdákkal, sem nyomtatókkal, tökéletesen színhelyes a végeredmény. De amikor megnyitok egy állományt A X-es Acrobat Pro-ban, világosabb a látvány. Először azt hittem, hogy konvertálásnál sérül valami, de beleméregettem a színekbe és hajszálra ugyanaz, mint a forrásállományban. Ha a fakónak látszó állományt Photoshop-ban CMYK-ban nyitom meg, ott is tökéletesen ugyanazok a színparaméterek. A látvány is jó minden adobe progiban, kivéve az acrobat tolja el. Az állományt nem, csak a látványt a monitoron. Az Output Preview-ban is ugyanaz a Fogra39-es színprofil van beállítva, amire az egész rendszer. Nincs semmi más bepipálva, sem papír szimuláció, se semmi.

Mi lehet elállítva az Acrobatban?

Chopi

Chopi
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  24-02-2016

24 February 2016 17:38

Szia!

jó kérdés… Esetleg régebbi Acrobat verzióval is ugyanez a jelenség?

Acrobat - Preferences - Color management-et nyilván nézted.

Preferences - Page display - Overprint preview?

Ha rájössz, érdekelne, kérlek, írd meg!
.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Seneca

Seneca
Csatlakozva  15-01-2008

24 February 2016 18:19

Természetesen minden opciót végigtúrtam a preferences-ben. De nem lelem a hiba okát. Én ezzel igazán 1-2 napja szembesültem csak és nem tudom mihez kötni. Évek óta használom ezt az 10-es Acrobatot, nincs is más. Valami programhibára kezdek gyanakodni, de nincs újabb, amire lecserélhetném. Eddig nem tapasztaltam ezt a jelenséget.

A Separation Preview-ban kattintgatva történt egyedül némi változás. A Simulation Profil-ok között váltogatva egy webes profil volt, ami a leginkább közel volt az ideális állapothoz, de ez nem lehet megoldás. Az egész rendszer a Fogra39-re van alapozva, nem szeretem az efféle kivételeket.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13461
Csatlakozva  27-02-2004

25 February 2016 05:13

Meg kellene nézni XI-ben is.

Seneca

Seneca
Csatlakozva  15-01-2008

25 February 2016 07:16

Valszeg ez lesz belőle, csak perpillanat sem időm, sem XI-em nincs. Reméltem, hogy csak valami banális mellékattintás okozza a jelenséget, de nagyon programhibára kezd hajazni.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0