Furcsa probléma!!!

toontrack

toontrack
Az összes posztok száma:  51
Csatlakozva  18-11-2015

18 November 2015 16:44

Elég különös problémám van!
2013.LateiMac 27” gépemet lecseréltem egy iMac 27” Retinára.
A régi gépemben leő SSD-t beletettem az új gépbe.
Nem akar vele elindulni!Vagyis egy darabig elindul,s utána megjelenik a tiltást jelző ábra!
Viszont!Ha úgy indítom a gépet,hogy közben az ” alt” billentyűt lenyomva tartom,akkor elindul és beolvassa az SSD minden tartalmát! Vagyis mintha egy telepítést csinálnék!
Remélem érthető a gondom!
Mit kell tennem,hogy ne mindíg így kelljen indítani a gépet,mintha telepíteni akarnék?
Köszönöm a segítséget!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13447
Csatlakozva  27-02-2004

18 November 2015 21:09

A régebbi gépeden milyen rendszer volt? Az új gépnek mi a minimum rendszerigénye? Ha a kettő nem fedi egymást, telepítsd újra (törlés nelkül), az adataid (elvileg) megmaradnak (vagyis előtte érdemes egy teljes mentést csinálni).

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

18 November 2015 22:05

Az előző 2013.Late 27” iMac 3,2GHz S ebből tettem át az SSD-t.
A mostani iMac 27” 2014.Late 4 GHz Retina
TM mentésem van.Erről csináljak egy újra telepítést?

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

19 November 2015 06:52

Titi - 18 November 2015 09:09 PM

A régebbi gépeden milyen rendszer volt? Az új gépnek mi a minimum rendszerigénye? Ha a kettő nem fedi egymást, telepítsd újra (törlés nelkül), az adataid (elvileg) megmaradnak (vagyis előtte érdemes egy teljes mentést csinálni).

Teljesen elvagyok bizonytalanodva!
Igazából nem vagyok számítógép guru egyáltalán!
Segítsél légyszi,mert itt a fórumon ahogy keresem a megoldást,úgylátom,hogy Te nagyon értesz a dolgokhoz.
Szóval!
Mivel az iMac 27” Retina 4GHz- gépbe,egyszerűen át tettem az iMac 27"3,2GHz gépből az SSD-t! - a benne levő HDD helyére.
Time Machine mentésem van.
Nem akarok hülyeséget csinálni,mert félek ,hogy az eddigi munkáim nehogy eltünjenek,a mentés ellenére.
Amiből persze kető is van!Mert már mindentől félek.
Szóval a sorrendet leírnád?Ha megkérhetlek rá?
Mert én úgy gondolom,hogy lekellene a gépben levő SSD-t formálni nullára,és ezután a TimeMachne mentést teljesen visszamásolni a gépre!
S akkor helyreállna minden?
Köszönöm a segítséget!

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

19 November 2015 08:04

toontrack - 19 November 2015 06:52 AM
Titi - 18 November 2015 09:09 PM

Teljesen elvagyok bizonytalanodva!
Igazából nem vagyok számítógép guru egyáltalán!
Segítsél légyszi,mert itt a fórumon ahogy keresem a megoldást,úgylátom,hogy Te nagyon értesz a dolgokhoz.
Szóval!
Mivel az iMac 27” Retina 4GHz- gépbe,egyszerűen át tettem az iMac 27"3,2GHz gépből az SSD-t! - a benne levő HDD helyére.
Time Machine mentésem van.
Nem akarok hülyeséget csinálni,mert félek ,hogy az eddigi munkáim nehogy eltünjenek,a mentés ellenére.
Amiből persze kető is van!Mert már mindentől félek.
Szóval a sorrendet leírnád?Ha megkérhetlek rá?
Mert én úgy gondolom,hogy lekellene a gépben levő SSD-t formálni nullára,és ezután a TimeMachne mentést teljesen visszamásolni a gépre!
S akkor helyreállna minden?
Köszönöm a segítséget!

Közben rájöttem a probléma okára!
Ugyanis Fusion D. volt a gépbe.
Na most én csak a HD vettem ki,a Flash-tárolót benne hagytam.
Lemezkezelővel “úgymond” megjavítottam,mert nem tudott a gép vele mit kezdeni a HD nélkül!
Most végülis elindul a gép rendesen!De valamit be kellene állítanom gondolom!!! - a lemezkezekőben,hogy ne okozzon gondot!
Vagy maradhat csak úgy!
https://www.ifixit.com/Guide/iMac+Intel+27-Inch+Retina+5K+Display+SSD+Replacement/30537
Itt mutatja is,hogy miképpen kellene eltávolítani a Flash tárolót!
Azt feltétlenül el kell távolítani,vagy maradhat?
Talán nem csak én vagyok egyedül,aki ilyet csinált?
Van- valakinek tapasztalata ezen a téren?
Vagy pedig?!!! Belehet vonni valahogy a foylamatokba a Flash tárolót is?
Köszönöm a segítséget!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

19 November 2015 10:15

Márminthogy az új gépben volt “fusion drive”, ugye? Most pedig van benne 2 SSD. Az áthelyezett SSD mekkora kapacitású? Az új gépben lévő PCIe SSD gyorsabb, mint az áthelyezett, arra lenne érdemes a rendszert tenni, az áthelyezettre pedig az adatokat – vagy lehetne a kettőből újra “fusion drive”-ot csinálni (vigyázat, ez teljes adatvesztéssel jár – előtte ki kell próbálni, működik-e a TM-mentés visszaállítása!).

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

19 November 2015 13:56

Titi - 19 November 2015 10:15 AM

Márminthogy az új gépben volt “fusion drive”, ugye? Most pedig van benne 2 SSD. Az áthelyezett SSD mekkora kapacitású? Az új gépben lévő PCIe SSD gyorsabb, mint az áthelyezett, arra lenne érdemes a rendszert tenni, az áthelyezettre pedig az adatokat – vagy lehetne a kettőből újra “fusion drive”-ot csinálni (vigyázat, ez teljes adatvesztéssel jár – előtte ki kell próbálni, működik-e a TM-mentés visszaállítása!).

Igen!Fusion Drive volt benne.
Én beletettem.egy 1TB-os SSD-t.Samsung.
Ahogy megformáztam a bennmaradt SSD-t.
A probléma megszünt.Vagyis indul normálisan.S működik rendesen.
De ha már benne van,nem tudom,hogyan kellene kihasználni?
Ami az SSD-n van.azt semmiképpen nem szeretném elveszíteni.
Ezért van 2 db Time Machine mentésem is.
A kollégáim rámhozták a frászt,hogy a mentés mentéséről is kell mentést csinálni!
Na szóval itt tartok most.
Vagy pedig hagyjam az egészet, és maradjon így minden?
Nem tudom mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?
És köszönöm ,hogy foglalkoztál a problémámmal!
Üdv.

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

20 November 2015 08:48

Titi - 19 November 2015 10:15 AM

Bocs!,hogy megint írok!
De felmerült bennem az a kérdés!
Nem okoz -e valamilyen kompatibilitási hibát,hogy csak simán át tettem az SSD-t,úgymond egy alacsonyabb fokozatú gépből,egy magasabb fokon dolgozó gépbe.
Vagyis: iMac 27” 3,2 GHz Core i5 NVIDIA GeForce GT 755M grafikus processzor 1 GB GDDR5 memóriával
Most pedig:iMac 27” Retina i7 4GHz AMD Radeon R9 M290X 2048 MB
Én nem vagyok egyáltalán számítógépes guru!Sőt!Én egyáltalán semmit nem tanultam a számítógépről.
Egyszerűen vettem egyet,mert a kor követelménye ezt kivánta.S egyszerűen leültem elé,s elkezdtem nyomkodni.
Sokszor lefagyott,mert hát fogalmam nem volt,hogy mit csinálok.PC-n kezdtem.
Aztán egy barátom megmutatta a Mac gépét,és én elájultam,hogy ilyen is van.
És most itt tartok!Naív módon úgy képzeltem,hogy ez nem jelenthet problémát?
Egyébként bárki olvassa netán ezt a hülyeségemet!De úgy érzi tud segíteni!Én nagyon szivesen veszek minden tanácsot!
S kérlek is benneteket,hogy segítsetek nekem a vén hülyének,mert a koromat tekintve öreg vagyok(66),der ha a gép előtt űlök,húsznak érzem magam.
Tehát köszönet minden segítségért!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

20 November 2015 10:59

Ezért kérdeztem, hogy milyen rendszer van az átrakott SSD-n (Alma menü - About this Mac)? A gépeknek megvan a minimális rendszerkövetelményük, vagyis újabb gép már nem (biztos, hogy) működik egy régebbi rendszerrel.
Az új gép eredeti PCIe SSD-je mekkora? (Úgy olvasom, mindössze 24 GB-os, erre egy minimál rendszer fér csak az alapprogramokkal, így ha ki akarnád használni a gyorsaságát, mégiscsak létre kellene hozni a “fusion drive”-ot a két SSD-ből.)

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

20 November 2015 12:26

Titi - 20 November 2015 10:59 AM

Ezért kérdeztem, hogy milyen rendszer van az átrakott SSD-n (Alma menü - About this Mac)? A gépeknek megvan a minimális rendszerkövetelményük, vagyis újabb gép már nem (biztos, hogy) működik egy régebbi rendszerrel.
Az új gép eredeti PCIe SSD-je mekkora? (Úgy olvasom, mindössze 24 GB-os, erre egy minimál rendszer fér csak az alapprogramokkal, így ha ki akarnád használni a gyorsaságát, mégiscsak létre kellene hozni a “fusion drive”-ot a két SSD-ből.)

Köszönöm!
Valami ilyesmire gondoltam!
De ezt,hogyan kell csinálnom?
Légyszives írd le a folymatot ,dedós módon!Mert én dedós vagyok a ehhez!
S tényleg nagyon köszönöm!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

20 November 2015 16:44

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

20 November 2015 16:58

Titi - 20 November 2015 04:44 PM

(A rendszerverziót csak nem akarod megírni! :) )

https://support.apple.com/hu-hu/HT202574
http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Fusion_Drive
http://appsolute.hu/2013/02/15/fusion-drive-beallitasa-korabbi-apple-gepekben/

Én nagyon felhasználói szinten vagyok!
De nagyon köszönöm a segítséget!
Most átkell néznem a a megadott linkeket,s remélem sikerülni fog fájdalommentesen minden!
Mert a munkáimat féltem nagyon!Nehogy elvesszenek.
Köszönöm mégegyszer.!S remélem nem kell többet az idődet rabolnom!
Igazán rendes Tőled,hogy segítesz!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

20 November 2015 17:36

Rendszerverzió?

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

20 November 2015 17:59

Titi - 20 November 2015 05:36 PM

Rendszerverzió?

Megmondom őszintén,nem értem ezalatt mit értesz? Talán az,hogy a Yosemite volt fenn.
Felraktam az El Capitan-t,de gyorsan vissza állítottam a Yosemitre.Sok problémát okozott.Majd ha letisztul,akkor jöhet.
Ha erre gondoltál?
Ez valami nagyon fontos ,amit meg kell csinálnom? - gondolom!Ha felhívtad rá a figyelmemet!
Egyébként olvasom a feladatokat.
Annyira nem egyszerű,hogy egyre jobban félek megcsinálni.Teljes adatvesztéssel jár.
Mert amiket írtak,azokon a linkeken,na meg már azkon is túlléptem.Terminál használata! többek között.
Használtam már különböző dolgokra.De amit írnak,az szinte félelmetes,mert ott is értelmezni kell az előírtakat.
S azt írják,hogy tönkre is mehetnek az SSD-k.
Fogalmakat kell helyre raknom!
Mert többek között a klónouást ajánlják előtte mentésnek.
Mivel többféle lehetőség van,egyszerűen nem tudom eldönteni milyen formátumot használjak.
Szóval egyre jobban félek az egésztől.
Eddig tudatlanul csináltam a dolgokat.
Most meg félek lépni.

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

20 November 2015 19:35

Titi - 20 November 2015 05:36 PM

Rendszerverzió?

Minél jobban tájékozódok,annál jobban félek.
Azt hiszem egyenlőre leteszek az egyesítésről.
Valahogy félelmetesnek tűnik.Igaz van két Time Machine mentésem is.
De most azokról is olyat írnak,hogy megbízhatatlan.Pedig engem,még minden esetben kisegített a TM.
Sokszor kellett használnom.
1TB az SSD amit beletettem.Van rajta 730Gb anyag.
A maradék elég a munkáimhoz.Amire meg szükségem volt eddig,az már mind megvan,még sok is.
Szóval egyenlőre leteszek a nagy egyesítésről.Túl járatlan az az út nekem.
De köszönöm a segítséget.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

21 November 2015 14:57

Épp amiatt kérdeztem a rendszerverziót, mert az új géped elvileg már csak a 10.11-es (El Capitan) rendszerrel fut, ez van arra felkészítve, hogy kezelje azt a hardvert, a korábbi rendszerek nem, de így, a merevlemez vagy SSD átrakásával mégis megoldható, hogy korábbi rendszer fusson rajta.
http://www.everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-i7-4.0-27-inch-aluminum-retina-5k-late-2015-specs.html

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

21 November 2015 15:25

Titi - 21 November 2015 02:57 PM

Épp amiatt kérdeztem a rendszerverziót, mert az új géped elvileg már csak a 10.11-es (El Capitan) rendszerrel fut, ez van arra felkészítve, hogy kezelje azt a hardvert, a korábbi rendszerek nem, de így, a merevlemez vagy SSD átrakásával mégis megoldható, hogy korábbi rendszer fusson rajta.
http://www.everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-i7-4.0-27-inch-aluminum-retina-5k-late-2015-specs.html

Köszönet,hogy még mindíg foglakozol a témával!
A tegnapi tájékozódási olvasásba,megfájdult a fejem.Annyi fogalmat kellett tisztáznom,hogy értsem is azt amit olvasok.
Mivel én egyáltalán nem tanultam,ezt az egészet,sokszor a fogalmakat kell előbb értelmeznem.
Mert egyébként érthetetlen az egész.
De ahogy átrágtam magam az egészen!Mivel jól működik a gépem is!
Sikerült minden rendelkezésre álló anyagomat ,átmenteni erre a gépre,- validálások- úgy.hogy működnek a dolgaim!
Nem merek semmit változtatni.Mert most szembesülök a tudatlanságommal.
S a járatlan utat nem akarom bejárni.
Majd közben,ha kupálódok,felhasználom azt a 120 GB tárolót is.
S egyenlőre a Yosemite-t használom.
Köszönet mégegyszer!

toontrack

toontrack
Csatlakozva  18-11-2015

28 November 2015 11:08

Szia!
Bocs,hogy megint zavarlak!
Eljutottam odáig,hogy létrehozzam a Fusion Drive-ot!
Sehogyan sem sikerül!

A problem occurred; undoing all changes
Error: -69888: Couldn’t unmount disk

Started CoreStorage operation
Unmounting disk1
Repartitioning disk1
Unmounting disk
Creating the partition map
Rediscovering disk1
Adding disk1s2 to Logical Volume Group
Unmounting disk0
A problem occurred; undoing all changes
Initialized /dev/rdisk1s2 as a 113 GB case-insensitive HFS Plus volume with a 16384k journal
Mounting disk
Error: -69888: Couldn’t unmount disk

Ezt a fenti problémát írja állandóan ki!Nem értem,hogy mit kellene most még csinálnom?
Ha esetleg tudnál?
Nagyon sok helyet megnéztem,ahol foglalkoznak a létrehozásával!
Mindet végig csináltam.s mindíg ugyanez a történet vége!

c_solar

c_solar
Az összes posztok száma:  92
Csatlakozva  04-06-2009

11 December 2015 09:29

sziasztok!

egy furcsa problémám lenne. adott egy macbook pro 8.1 (2011 late) 8gb memóriával (ennyi a max). a most kiadott frissítést követően alig tudtam bekapcsolni a gépet, szinte rögtön fekete képernyő lett mintha alvó módba menne és nem tudtam felébreszteni nem reagált semmire. a bekapcsoló gomb hosszú nyomásával mindíg újra indult és megint fekete képernyő. ennek többszöri megismétlésével sikerült elindítanom azóta megy folyamatosan. viszont biztos ami biztos lefuttattam az Apple Hardware Test-et ami ezt a hibaüzenetet adta: 4MEM/62/40000000: 0x844d6e18
valakinek valami ötlete, hogy mivel lehet itt a gond?

előre is köszi!

fapadka

fapadka
Az összes posztok száma:  13
Csatlakozva  11-06-2010

11 December 2015 11:15

Szia!
Ram vagy ramslot, egyik-másik ramslotba egyesével külön-külön futtasd le a tesztet…
Egyébként 16 GB a max. abban a gépben 2x8 GB, nálam is azzal megy.

c_solar

c_solar
Az összes posztok száma:  92
Csatlakozva  04-06-2009

11 December 2015 13:50

fapadka - 11 December 2015 11:15 AM

Szia!
Ram vagy ramslot, egyik-másik ramslotba egyesével külön-külön futtasd le a tesztet…
Egyébként 16 GB a max. abban a gépben 2x8 GB, nálam is azzal megy.

Kedves fapadka!

köszi az infót közben én is kikerestem, hogy tényleg nem ennyi a max hanem a 16. megpróbálkozom a tanácsoddal és letesztelem minden variációra, köszi!

azt még megkérdezhetem, hogy milyen modulokat használsz? mert ha cserélni kell akkor már tényleg 16-ot raknék bele.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0