Apple Music első tapasztalatok

beszmac

beszmac
Az összes posztok száma:  388
Csatlakozva  07-10-2005

30 June 2015 18:28

Elsőre engem egy óra alatt meggyőzött. Szinte minden magyart megtaláltam, kezdve szűkebb hazám Lordjától a Vándorral, az Anima Sound Systemmel és a régi klasszikusokkal, legyen az LGT, Zalatnay vagy Szécsi Pál. De ott van a ma kezdődött Volt fesztivál himnusza is a Welhelloval.

A Beat 1 Radio-t nem találtam még meg, lehet, hogy az országspecifikus?

szabomatrix

szabomatrix
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  13-04-2013

30 June 2015 19:53

nekem nem mukodik macen..vagy csak en vagyok balfasz? 12.1.2 a szama de sehol nem talalom az apple musicot..telefonon mukodik tokeletesen. Otlet?

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

30 June 2015 19:56

12.2 kell neki, de ami most a gépeken a legfrisebb lehet, az 12.1.2. Mac-en nem megy még szerintem.

geoff

geoff
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  01-05-2005

30 June 2015 20:11

beszmac - 30 June 2015 06:28 PM

A Beat 1 Radio-t nem találtam még meg, lehet, hogy az országspecifikus?

Igen, magyar Apple ID-val nem megy.

rozi07

rozi07
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  28-11-2011

30 June 2015 22:04

Nekem amerikai id-vel sem mukodik a beats music :(((

szabomatrix

szabomatrix
Csatlakozva  13-04-2013

30 June 2015 22:08

nekem megy a radio romaniai idval de csak telefonon

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

30 June 2015 22:20

Úgy látszik minket később kapcsolnak rá... :)

Kanmfy

Kanmfy
Az összes posztok száma:  147
Csatlakozva  25-01-2008

01 July 2015 00:06

Nekem az régi amerikai id-vel megy a beats. A feleségem magyarjával pedig nem megy.

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

01 July 2015 00:53

iTunes 12.2 megjött. Jó, tetszik.
Ami feltűnő, hogy releváns ajánlatokat ad az épp hallgatott előadóhoz.
Beat 1 itt sincs egyelőre. Egyelőre?

TomT_

TomT_
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  11-09-2007

01 July 2015 14:00

Minden frissítve, US account, káosz. Szívesen mondanám, hogy az utóbbi években megszokott színvonalú félkész fércmunka, de itt nem illik ilyet, meg hát nem kézenfekvő ez a Magyarország - amerikai account felállás. (Attól még ez a véleményem.)

Mac-en az iTunes nem nagyon akarja tudomásul venni, hogy nem szeretném még elkezdeni a 3 hónapos tesztet, iPad2, iPhone 6 csak kicsit fura, de a beats1 nem működik semelyiken.

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

01 July 2015 15:21

Nem tudom, nekem a Beat 1-en kívül minden ok. Ma kipróbáltam élesben is autóban, telefonról indítottam szám alapú rádiót. A számok válogatása nagyon szofisztikált, nincs ismétlés és valahogy eltalálják az ízlésemet, pedig minden második szám új nekem.
Fércmunkának azért nem nevezném, nincs elakadás, a keresés, a számok prompt indulnak, ott van minden, le nem fagyott… Ha meg nem akarod elkezdeni, akkor hogy akarod kipróbálni? Ezt nem is értem, hisz iPad-en iPhone-on használod, nem? Vagy az más account?

Geo623

Geo623
Az összes posztok száma:  85
Csatlakozva  09-01-2006

01 July 2015 15:40

Nekem az új iTunes ikonja nagyon nem begyere. Telón is egy szimpla fehér ikont kapott, de bakker lassan már mindennek fehér ikonja lesz. Elveszíti a szines mivoltát az egész iOS is lassan….
Kérdés: a 3 hónap ingyenes részhez is kiírja az 5 ajró/dollár díjat. Annélkül nem lehet elindítani?

m.istvan

m.istvan
Csatlakozva  02-11-2010

02 July 2015 07:30

Sziasztok!

Elindítottam én is a próba időszakot.Működik,de kicsit erőszakosnak találom a működést.
Csak úgy tudod elindítani a 3 hónap próba időszakot,mintha fizetősen indítanád.Erről a következő mailt kapod.

“Ez az e-mail igazolja, hogy Ön megrendelte az alábbi előfizetést 3 hónap ingyenes próbaidőszakkal. Az ingyenes próbaidőszakért nem számítunk fel díjat, de amikor a(z) 1 hónap időtartamú előfizetése 2015. 10. 01 dátummal automatikusan megújul, 4,99 € összeget terhelünk a számlájára ezért az időtartamért.

Az előfizetés neve:  Egyéni Apple Music-tagság
Tartalomszolgáltató:  Apple Inc.
A vásárlás dátuma:  2015. 07. 01
Az előfizetés időtartama:  1 hónap
A próbaidőszak hossza:  3 hónap
Megújítási ár:  4,99 €
Az előfizetési időszak automatikusan megújul, hacsak ki nem kapcsolja ezt a szolgáltatást legkevesebb 24 órával az aktuális előfizetési időszak vége előtt. Az automatikus megújítás kikapcsolásához, illetve az előfizetések kezeléséhez kattintson a lenti linkre, és jelentkezzen be a fiókjába.

Előfizetések kezelése

Üdvözlettel:
Az iTunes Store csapata”

Kérdés.Hol tudom majd október elseje előtt leállítani a szolgáltatást,mert ezt nem írja illtve a link csak az Apple store oldalára mutat?
Miért nem lehetett fordítva,hogy ha kérem tovább,akkor újra indítsam el?Nekem ez erőszakosságnak és félrevezetésnek tűnik.
Beat1 nem megy magyar ID-vel.

Üdv.István

Narayan

Narayan
Az összes posztok száma:  1502
Csatlakozva  04-07-2006

02 July 2015 19:46

Igen, szerintem is erőszakos, ha már ingyenes, akkor miért nem lehet kártya nélkül kipróbálni. Pl Nekem nincs kártyám, nem tudom kipróbálni. Ez valóban félrevezetésnek tűnik, mert arra hajaznak, hogy talán majd jól elfelejted kikapcsolni, és automatice megy a havi 5€.  Ez a csavar nagyon nem etikus. De hát ez van.

gerle

gerle
Az összes posztok száma:  35
Csatlakozva  28-09-2007

02 July 2015 21:37

m.istvan - 02 July 2015 07:30 AM

Kérdés.Hol tudom majd október elseje előtt leállítani a szolgáltatást,mert ezt nem írja illtve a link csak az Apple store oldalára mutat?

Szia!
Az emailben, amit kaptál az előfizetésről, van egy link, hogy “Előfizetések kezelése”.
Ha arra rákattintasz, az itunesos jelszód megadása után bejön egy oldal, ahol ki lehet kapcsolni az automatikus megújítást egy kapcsolóval.

Versy

Versy
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  29-08-2008

07 July 2015 15:41

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogyha a SajátMac—> Zene—> iTunes—> iTunes Media—> Apple Music mappából kimásolom a zenéket és miután lejár a próbaidő egyszerűen visszaimportálom a könyvtáramba akkor mi fog történni?

Tehát valójában azt akarom megtudni, hogy el lehet-e “lopni” a zenét amiket letöltesz?

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

07 July 2015 16:15

Ha megszűnik az előfizetésed, nem fogod tudni lejátszani, mert DRM védettek azok az állomnyok az eddigi legjobb tudásom szerint.

Meg aztán csúnya dolog is a lopás…

Versy

Versy
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  29-08-2008

07 July 2015 16:57

beszmac - 07 July 2015 04:15 PM

Ha megszűnik az előfizetésed, nem fogod tudni lejátszani, mert DRM védettek azok az állomnyok az eddigi legjobb tudásom szerint.

Meg aztán csúnya dolog is a lopás…

Értem. Gondoltam, hogy van valami csak érdekelt mi, nyílván nem lenne ilyen egyszerű. Persze hogy csúnya dolog, ezért fizetek elő :) Köszi a válaszod!

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

07 July 2015 16:58

Büszke vagyok Rád! :)

HDCase

HDCase
Az összes posztok száma:  203
Csatlakozva  05-06-2008

07 July 2015 18:24

Hali, anélkül, hogy előfizetnék a szolgáltatásra, van lehetőségem látni a zenei kínálatot? Nem mondanám, hogy mainstream zenéket hallgatok, így ha azok az előadók nincsenek a kínálatban, amik engem érdekelnek, nem állnék neki frissítgetni a telefonon, meg a gépeken feleslegesen.
Egyszerűbben; ami találok iTunes Storeban megvásárolható zenét, az elérhető lesz AppleMusicban is, ha előfizetek?

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  967
Csatlakozva  07-04-2005

08 July 2015 06:45

Igen, a store kínálatát lehet az előfizetés keretében hallgatni, legalább is ezt tapasztaltam. Tegnapig, amikor kikapcsoltam és lemondtam az előfizetést :-)

Egyelőre nálam nem igazán tudja lenyomni a Spotify-t. Zenében kb. ugyanaz a kínálat, 1-2 előadótól eltekintve (de ők meg nem igazán érdekelnek, és ha mégis van pár, azt megveszem). A kezelőfelülete a Spotify-nak szerintem sokkal jobb, mobilon főleg, de a desktop app is jobban sikerült, áttekinthetőbb, és pl. kocsiban a halálom volt a Music-nál, hogy a világos hátterek miatt (album függő) egyszerűen már sokszor nem láttam a tracklistát, és csak vakon tapogattam, hogy induljon el valami. Hangzásban is jobb (ezt lehet, hogy csak érzem).

Az ajánlásai, az albumkezelése a Music-nak nem igazán jött be (pedig nagyon szerettem volna, ha bejön), kicsit olyan kaotikusnak tűnt. A Spotify ajánlásai számomra sokkal érdekesebbek, és hamarabb rátalálni valami újra, ami ráadásul tényleg jó. A “moods” szintén nagyon tetszik, ez a Music-ban nincsen. A Music válogatásai sokszor olyan rövidek, hogy mire belejönnék, elhallgat, ez kifejezetten bosszant - volt olyan, hogy a 15 perces melóba bicajozás közben kellett megállnom nyomkodni a telefont, hogy szóljon valami.

A Beats rádiót meg…

Szóval ezt nem nekem találták ki, amíg lesz más, vagy valami irdatlan nagyot nem húznak a fejlesztésen, én biztosan nem fogok váltani. Persze az is lehet, hogy egyszerűen csak megszoktam a másikat, és nem akarok “vacakolni” újra egy másik szolgáltatással. Ez esetben viszont azt kell mondani, hogy az Apple elkésett, ha hozza két évvel ezelőtt, akkor talán.

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

08 July 2015 19:34

Csak röviden az én érzéseim egy hét után:

– zenében, ha a magyarok is érdekelnek, 10:1 az Apple Music vs Spotify, ha valakinek ez szempont, nincs kérdés
– a mood tényleg jó a Spotify-ban, az hiányzik
– az ajánlásokra ma éreztem rá először igazán, kicsit el van rejtve, de nekem tetsző a kínálat, sőt még az adott előadóra ható előadó is van néha, azaz visszafelé is működik, ez tetsszik, ezt még próbálgatom
– a válogatásos kritikádat nem értem, minden playlist legalább 15 számos
– biztos lesz jobb, de 1.0-nak szerintem nagyon biztató
– elfelejtettem lemondani a Spotify-t, éjjel levonták, szóval még egy hónapig párhuzamosan megy, kapott még egy esélyt! :)

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  967
Csatlakozva  07-04-2005

08 July 2015 20:22

Őszintén én nagyon vártam ezt a szolgáltatást, és talán túl sokat is szeretnék az 1.0-tól, és nem akarok a béta tesztelője lenni, később nyilván ránézek (tesztidőszak már nem lesz, de 5 euró nem a világ).

Természetesen érdekelnek magyar zenék is, de akik érdekelnek, ők ott vannak mindegyiken.

Válogatás: ebből is adódik a rendszer kuszasága, lehet, hogy amit én annak vélek, az nem is az :-)

Az ajánlások, az előadó további albumai, stb. meg csak ne legyen elrejtve, nem bűvészkedni, hanem zenét hallgatni akarok.

Minden esetre ha nem tarolja le a piacot (nem lenne jó), akkor még jót is tehet az előfizetők megszerzésére folytatott versenyben.

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

08 July 2015 20:24

Úgy legyen!

moricznorbert

moricznorbert
Az összes posztok száma:  20
Csatlakozva  09-08-2015

09 August 2015 17:04

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, amire sehol sem találok választ:

Van ugye az Apple Music, ami DRM-es fájlokat tölt le. Van az iTunes Match, ami DRM-mentes fájlokat tölt le. A kérdés: ha előfizetek iTunes Match-ra, a továbbiakban az Apple Music-kal hozzáadott zenéket is DRM-mentesen tölthetem majd le?

Köszi, üdv!

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

09 August 2015 17:42

moricznorbert

moricznorbert
Csatlakozva  09-08-2015

09 August 2015 18:07

Köszi a választ. Ami engem érdekel: “Ha van iTunes Match ÉS Apple Music előfizetésed is, akkor dalaid DRM nélkül töltődnek le a felhőből természetesen.”
Ezek szerint érthetem úgy, hogy ha előfizetek az iTunes Match-re, akkor az Apple Music dalok is DRM-mentesek lesznek, ugye?

beszmac

beszmac
Csatlakozva  07-10-2005

09 August 2015 18:20

Szerintem nem, ez két külön dolog. Az iTunes Match DRM mentessége csak arra vonatkozik, amit Te töltöttél fel vagy azonosított be. Minden másra és új, amit az Apple Music-ből töltesz le, arra annak a szabályai vonatkoznak.
Sőt, ahogy most beleolvastam a témába, sokszor még azokat is rosszul kezeli az Apple…

moricznorbert

moricznorbert
Csatlakozva  09-08-2015

10 August 2015 10:57

Köszi a választ!
Nagyon nem egyértelmű a dolog. Ahány oldal, annyi féle leírás.
Anno előfizettem az iTunes Match-re, de egy idő után feltűnt, hogy amiket ő megtalál, az nem biztos, hogy a megfelelő szám. észrevettem, hogy amikor letöltök egy match-elt albumot, a store-ban a számcímek mellett az ár helyett a lejátszás felirat van. Ez mind szép es jó, de: adott egy 10 számos album, amin a számok között nincs szünet, a felvétel folyamatos. Matchelés és letöltés után láttam, hogy pl. 6-ot az adott albumról töltötte le, a maradék 4-et meg innen-onnan (single, greatest hits, stb.). A számok között ott volt a szünet, volt amelyik erősebben szólt, a másik halkabban… Ekkor ábrándultam ki az iTunes Matchből, a felismerő algoritmusa kaki. Többet nem is fizettem elő rá.
Most itt az Apple Music, működik rendesen, ha hozzáadok egy albumot, az tényleg az az album amit szeretnék. Csakhogy ott a DRM.
Gondoltam, ha előfizetek az iTunes Match-re ismét, akkor ezek az Apple Music-kal hozzáadott zenék DRM-mentesek lesznek. Különben mi értelme van most az iTunes Match-nek???

moricznorbert

moricznorbert
Csatlakozva  09-08-2015

10 August 2015 15:29

Esetleg van valaki, aki iTunes Match-t és Apple Music-ot együtt használ?

snw

snw
Az összes posztok száma:  67
Csatlakozva  05-03-2008

24 August 2015 11:50

gondolom bennem van a hiba, de nekem nem jött eddig be (bár a hírek szerint ezzel az emberek nagy százaléka így van)
azt hittem valami új és ésszerű megoldással jönnek elő, mondjuk az iTunes sem épp a használhatóságáról híres, nem is tudom mit vártam.
ami számomra jó lett volna:
• egy olyan internet rádió, ami használható, lehet stílusokra keresni, stb.
• hiába keresek zenéket, stílusokat, előadókat csak jó esetben is csak 1-2 éves zenéket dob fel, de inkább régebbieket, de miért???
• ha hallgatok vmit nem ajánl hasonlókat csak teljesen más zenéket.
úgy tűnik nem éreztem rá valamire, pedig nyitott vagyok az újdonságokra, az új technológiákra, elég jól eligazodok a gadgetek között, de ez kifogott rajtam.

nono73

nono73
Az összes posztok száma:  338
Csatlakozva  24-07-2010

15 December 2015 17:01

Érdeklődnék, hogy a számoknál vagy albumoknál lévő bejelölhető “szív” Az mire szolgál? Mert ha jól gondolom egy kedvenc státusz akar lenni, viszont pl. egy kedvencek gombot viszont nem találok sehol, ahol egy helyen lennének ezek a számok.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0