Macbook Pro 15”, 2008 bekapcsolás után egyből kikapcsol

PiRX

PiRX
Az összes posztok száma:  142
Csatlakozva  14-07-2004

24 June 2015 10:14

Sziasztok!

Van egy 2008-as Macbook Pro-m 15”-os. A hibajelenség az, hogy bekapcsolás után szinte azonnal kikapcsol, kb. 1 sec telik el. Próbáltam mindent reset-elni, SMC, PRAM, próbáltam kivett akkumulátorral, csak hálózatról bekapcsolni, de semmi. Kb. az történik mint ezen a videón:

https://www.youtube.com/watch?v=u5H0SvvwxYw

Gyanítom, hogy alaplaphiba. Bárkinek van ötlete, hogy hova vigyem szervizelni, szívesen venném.
Köszönöm!

HDCase

HDCase
Az összes posztok száma:  203
Csatlakozva  05-06-2008

25 June 2015 12:00

Pont ugyanilyen MBP-m van, pont ugyanilyen hibajelenséggel - az alaplapi videókártya kinyiffant.
Javítási megoldások:
1.: alaplapcsere - nem éri meg.
2.: a videókártya chipjének valamilyen melegítési módszerrel való felélesztése - ezt alkalmazza kb az összes szervíz, még akkoris, ha aztmondják, hogy nem: pár hónap garanciát vállalnak rá, nem véletlenül..
3.: alaplapi videókártya cseréje, kiforrasztással és új kártya beépítésével - ez volna a jó megoldás, de ezt valamiért (feltételezem gazdasági megfontolásból és a rizikós munka jellege miatt) valamiért nem szeretik a szervizek. De a nálam okosabbak majd biztos megmondják.
Nekem így áll a laptopom már hónapok óta; egyszer melegítették, nem lett jó, aztán kicserélték, megjavult, aztán később ment tönkre, ugyanezzel a hibával és most azt fontolom, hogy belevágjak-e mégegyszer. :(

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0