Worms World Party Mac-en - megy valahogy valakinek?

dszakal

dszakal
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  14-03-2015

14 March 2015 16:19

Sziasztok!

Worms World Party-t probalom eletre kelteni Mac-en. Elsosorban nem is az OS X-en probalkoztam, hanem egy Parallels 10-be telepitett Windows 10-en. Sajnos nem megy. Es a Worms Armageddon se megy. Van hozza egy patch amivel fut ujabb Windows-okon, azzal se megy. Heroes 3 mukodik ugyanigy ugyanezen a VM-en, meg minden DirectX-es 3D cucc, szoval jo esellyel nem a Parallelsben keresendo a hiba, multkor haver Windows 8.1-en is megszenvedett 4 kulonbozo Worms verzioval, mire elindult.

Amit nem akarok:
-Bootcamp (ezen a Mac-en nativ Windows nem fog futni, az biztos)
-“Probald ki az x megoldast, bar en nem probaltam” jellegu valaszokat, otleteim nekem is vannak (tul sok is)

Barmilyen mas megoldas erdekel: (crossover/paulthehall, VMWare Fusion, Virtualbox, Parallels, masik Windows verzio emulalasa, etc.). De a tul sok lehetoseg miatt arra kernek mindenkit: legyszi ne “javasolgassatok”, hanem ha nektek mukodik valahogy, irjatok le hogy “nekem ezzel a megoldassal mukodik” es pont. Mar csak azert is, mert sajat magamnak is van vagy 10 javaslatom, es tudom is jol, milyen sorrendben probalnam ki oket es miert, ha nincs biztosan mukodo megoldas.

(Es nem, a Mac App Store-os Worms Deluxe Edition nem felel meg)

Elore is koszonom a valaszokat!

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  476
Csatlakozva  24-06-2007

15 March 2015 11:21

7-esen, 8-ason megy gond nélkül az Armageddon, de még a 2-est is szóvá lehet bírni.
De én Bootcamp alatt csináltam annó.

Itt van néhány utasítás:
http://worms2d.info/Getting_W:A_to_work_on_Windows_8

Emlékszem, hogy a W:A-hoz Project X-et kellett telepítenem, aztán rendesen működött.
Worms 2-ből pedig a GOG-os verziót használom/tam.

Amúgy a Team 17 kiadta a 3.7.2.1-es javítást, azt próbáld felrakni:
http://wa.team17.com/main.html?page=supp&area=upda&file=15

... és állítsd át DirectX 9-es rendererre.

Itt még egy videó:
https://www.youtube.com/watch?v=UdXE3IwqrH8

Ja és a legjobb, ha az eredeti lemezről ISO/BIN képet csinálsz (mondjuk ISO Recorderrel, de lehet bármi mással is), akkor nem kell “benn tartanod” a lemezt a meghajtóban.

* * *

Most PC-m van, de a Worms: Armageddon nincs fenn.

* * *

Sajnos Win 10-re nem tudok mit mondani, mert egyrészt még nem jelent meg, másrészt én még előben nem is láttam és/vagy használtam.

dszakal

dszakal
Csatlakozva  14-03-2015

15 March 2015 11:25

Koszi,

Win 10-ben elvileg regebbi DirectX-es dolgok pont ugy kell menjenek mint 8-ban. (Vista idejen volt eteren utoljara nagyobb valtozas tudtommal)

opeter

opeter
Csatlakozva  24-06-2007

15 March 2015 11:29

Így igaz, például a Vistéban áttértek WDM-re és elhagyták a GDI/GDI+, másrészt sok változás volt a DirectX téren is.

Ezért is van gond azokkal a régebbi játékokkal, amelyek DirectX 5-öt vagy régebbit használnak, mert ez már nincs jelen az újabb változatokban.

De erre is van/lesz talán megoldás hosszútávon, hiszen egyrészt megpróbálják a régebbi DX parancsokat emulálni pl. Glide Wrapperekkel (nglide, DGVoodoo, stb.), de vannak átalakítók is, mind például:
DirectX OpenGL Wrapper

Pesze még sok dolog gyerekcipőben van, na de, ahol van akarat, ott talán lesz is valami eredmény.

dszakal

dszakal
Csatlakozva  14-03-2015

15 March 2015 11:31

Kozben nem megy a patch :/ Jobb lesz beszereznem egy XP-t ugy erzem. Talan valahol a regi diskemen van ra iso, max nem engedem netre.

opeter

opeter
Csatlakozva  24-06-2007

15 March 2015 11:33

Sajnos eddig még nem találkoztam működö no-CD azaz fixed .exe-vel ami működne ezeknél a Worms játékoknál (főleg az Armageddonra gondolok).

Én annó az angol SoldOut sorozaton belül vettem meg a lemezt a CD Galaxisban (egy lemezen volt a Worms 2 és a W:A).

dszakal

dszakal
Csatlakozva  14-03-2015

15 March 2015 11:35

Macbook AIr 2014, nincs optikai meghajto :D Na midengy, ugy nez ki nem uszom meg harmadik VM nelkul (szep kis helyet foglal 3 virtualis OS a 256-os SSD-n)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0