Hibás USB drive?

iLeica

iLeica
Az összes posztok száma:  334
Csatlakozva  03-11-2005

02 September 2014 14:25

Sziasztok!
A Segítségeteket szeretném kérni, már már mindent megpróbáltam, de nem jártam sikerrel. Adott egy 16GB-os Kingston Data Traveler USB drive, amelyet nem tud olvasni a MacBook-om. Amikor a Disk Utility-t elindítom, a következõt mutatja:

Ha létre akarok hozni egy partíciót rajta, akkor hosszas gondolkodás után közli, hogy nem tudja leválasztani az eszközt:

Aztán szintén eltelik egy kis idõ, és a következõ üzenet jön:

Ha az “Inicializálás”-ra kattintok, akkor ismét a Disc Utility-ben találom magam, a dolog vége pedig az, hogy nem lehetséges az írás az eszköz utolsó blokkjába:

Mehet az USB drive a kukába???

judgement

judgement
Az összes posztok száma:  445
Csatlakozva  10-06-2008

02 September 2014 18:34

Sajnos valószínűleg mehet a kukába.
Vagy vissza az eladóhoz. Kingstonokra általában 5 év garancia jár.

Nekem is ment már tönkre Kingston pendrive-om.
Már nem emlékszem a pontos típusra. Fekete, picike, és rombusz szerű mintázat van az oldalán. Az egy gyenge sorozat volt.

Érdekes módon néha Windows alatt még életet lehet lehelni, a gyengélkedő pendrive-okba.
De ezek után hogy bízzon rá az ember fontos adatokat.

ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

03 September 2014 02:16

iLeica - 02 September 2014 02:25 PM

Sziasztok!
A Segítségeteket szeretném kérni, már már mindent megpróbáltam, de nem jártam sikerrel. Adott egy 16GB-os Kingston Data Traveler USB drive, amelyet nem tud olvasni a MacBook-om. Amikor a Disk Utility-t elindítom, a következőt mutatja:
Mehet az USB drive a kukába???

Az első csatolt képeden az látszik, hogy nem tudja megmondani a géped, mire van formázva a pendrive.
(”Particiós kép sémája: nem formázott”)
Nem értek hozzá, de ha egy wines gép látja a pendrive-ot, akkor kb. NTFS-re lehet formázva,
a Mac-eden pedig valószínűleg nincs olyan program, ami azt is látja.
A Tuxera NTFS telepítése lehet a megoldás.

De simán tévedhetek ám, mert olvasnia mintha akkor is kellene, úgyhogy lehet, tényleg nincs formázva a kütyü… ;)
Talán nézd meg ezt: http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewreply/875177/

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13560
Csatlakozva  27-02-2004

03 September 2014 07:06

Olvasni tudná, ha NTFS lenne. Formázd le egy Windows-s gépen, ha azután sem látja a Mac, mehet a kukába.
(“Particiós térkép sémája” – köszönjük a ferdítést, grrrrrrrrrrrrrr!)

adamsky

adamsky
Az összes posztok száma:  431
Csatlakozva  29-08-2010

03 September 2014 18:39

ha windows-on sem mukodik akkor van meg egy okossag
en parallels deskto[ban ubuntut futtatva javitottam meg egy pendrive-ot azt se olvasta semmi nem is lattak…
ott se olvasni se irni nem lehetett de legalabb megjenelt ujraformaztam es kesz azota megy…
ha van idod ilyennel szorakozni szerintem megeri nem sokbol tart

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0