Fejlesztõi szemszögbõl: Mac App Store vs Windows Marketplace

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Az összes posztok száma:  14
Csatlakozva  02-07-2012

12 March 2013 07:27

Nyitott vagyok az újdonságokra, ezért tavaly nyáron elhatároztam, hogy kipróbálom milyen Windows Phone-ra fejleszteni. Vásároltam egy Nokia Lumia 800-as készüléket. Nagyon tetszett, szerintem igényes mobil. Nagyon jó az üveg, hogy nem kell fóliázni, a gyári tok, jól szól a zene a fülhallgatóban, jó kézben tartani és elegánsnak tartom.

Az op rendszer is tetszett elsõre, élõ csempék stb. Viszont pár nap használat után azt vettem észre, hogy sok minden hiányzik. Elsõsorban, hogy nem tudok csengési módokat beállítani, mikor ránézek nem tudom, hogy némítva van-e, ezért néha nem veszem észre, hogy hívnak. Azt szerettem volna, mint a régi Nokia telefonoknál, hogy valami más, feltûnõ háttérrel vagy színnel jelezze éppen milyen módban van. Másik példa: szeretném a készüléket rendszeres, automatikus némításra beállítani, esély nincs rá. Próbáltam írni magamnak erre egy app-ot, de az API nem engedi meg a hozzáférést. Hosszasan tudnám még sorolni, ha valakit érdekel leírom a tapasztalataimat.

Ennyit a készülékrõl. Elkezdtem a fejlesztést júniusban és sikerült néhány olyan külföldi és magyar app-ot írni ami szerencsére a top 5 kategóriába került két-három hét után. Ennek nagyon örültem, szépen vásárolták. Augusztusban a Microsoft újított a weblapján és onnantól hetekig nem tudtam app-ot feltölteni, de a legrosszabb, hogy azt jelezte, hogy senki nem veszi. Kb 20 levélváltás történ mire 6 hét után ezt kijavították.

Gondoltam, jó minden kezdet nehéz, utána visszaállt a rend és beindult a vásárlás megint. A Microsoft $200 után fizet (Apple $150). Ezt már az elsõ hónapban túlléptem. Év vége fele kezdtem nyugtalan lenni, mert a fejlesztõi felületen kifizetendõnek mindig $0.00 jelzett. Írtam megint újabb 30-40 levelet. A válasz összegezve annyi, hogy még nem értem el a $200 hiába tûnik úgy hogy a fizetett letöltés ennek a többszöröse.

A mai napig $0.00 látok, a fizetett letöltések alapján pedig több ezer dollár illetne meg. Elegem lett ebbõl és regisztráltam az Apple-hez. Ott se indult simán minden, de ezt is majd csak akkor fejtem ki, ha valakit érdekel.

A lényeg, hogy január 9-én megjelent az elsõ app. Akkor még nem is gondoltam, hogy ez mekkora jelentõségû számomra, ugyanis döbbenetes mennyiség fogy. Igaz, óvatos voltám már az örüléssel, mert hiába fogy, ha nem fizetnek.

Február közepén nem hittem a szememnek, összesítették a januári hónapot és már becsült összeget is írtak, hogy mennyi lesz a várható utalás. Utána 1-2 napon belül megjelent forintba is az összeg és az, hogy március 7-én utalnak. Most jön a meglepetés: utaltak. Meg vagyok döbbenve, hogy ez ennyire korrekt módon megy az Apple-nél.

Most ott tartok, hogy törlöm az összes Windows Marketplace-ben publikát app-om és nem hosszabbítom meg az éves fejlesztõi díjat. Eladom a WP7 telefonom, helyette veszek egy iPhone-t. Mostantól csak Mac-re (ahogy eddig is) és iPhone-ra fogok fejleszteni.

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

12 March 2013 07:34

Érdekes történet.
Gratulálok és további sikereket!

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

14 March 2013 12:20

Köszönöm szépen a jó kívánságokat, tényleg jól esik!

A hozzászólás megírása után el is mentem körülnézni iPhone vásárlás ügyben, találtam és azonnal meg is vettem. Azóta alig alszom, örökké azon lógok és fedezem fel. :)

Hosszasan tudnám sorolni pár napos tapasztalataimat, de nem akarlak untatni titeket. Igazából egy dolgot sem tudnék mondani, ami hiányzik a Windows Phone használata után, sőt sokkal jobban tetszik az iPhone. Azt veszem észre, hogy bármilyen funkciót keresek, ami nagyon hiányzott a WP7-ből az benne van. Imádom!

Most megyek is vissza tovább nyomogatni. Már töröm is a fejem milyen app-okat kellene írni, mert azt látom van kínálat mindenből bőven.

Esetleg van ötletetek milyen app-ra lenne szükségetek, vagy esetleg miből van hiány?

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

14 March 2013 13:59

Egy bézik számlázó 15.000-ért, OS X-re : ) Lehet évi 50 darabra limitált is.

enioth

enioth
Az összes posztok száma:  521
Csatlakozva  11-06-2011

14 March 2013 22:06

egy BeszMac appnak örülnék :)

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

16 March 2013 11:08

Köszönöm a tippeket!

enioth
BeszMac app-ot én nem írhatok, nincs hozzáférésem és engedélyem, így sajnos az nem jöhet szóba.

idioty
Érdekes, hogy pont egy rss olvasót hoztál példának, a Windows Marketplace-ben is az volt az első app-om, ami az üzleti kategóriában mindig az első három helyen szerepelt, pedig még fizetős is volt. Weblapot nem szeretnék most írni, de az iPhone változaton erősen gondolkodom és szétnézek ez ügyben, amint lesz időm.

lll
Tettem Neked ajánlatot privátban.

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

16 March 2013 12:02

Egyetértek, remek meglátások, pont így gondolom én is a felépítést.

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

16 March 2013 18:21

Ajánlatot köszönöm, válaszoltam!

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

12 January 2014 10:51

Elkészült az RSS olvasó iPhone-ra (magyarul is). A neve NoMilk Hírek, az app nagy erőssége, hogy lökdöséssel lehet közlekedni a feedek között.

Egyébként a Microsoft azóta sem fizetett.

busman001

busman001
Az összes posztok száma:  327
Csatlakozva  11-07-2008

12 January 2014 11:30

Hol találom a wp-s appjeid? esteleg wp8 fejlesztéssel megpróbálkozhatnál.
Én fejlesztői részről nem ismerem az MS-t, csak felhasználói részről, de ott igen pozitívak az élményeim. Egyszer egy hibás fizetős app után reklamáltam,  simán elértem őket online chat-en és visszautalták a pénzt

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

13 January 2014 08:03

Bocs, a link lemaradt. Tegnap csak az USA Store-ba ellenőriztem a keresőben nomilk szóra, tegnap már ott volt. Itt a link:

NoMilk Hírek

busman001:
Írd be a keresőbe: “6DS Idea” és kidobja az összes appot, mind wp8 kompatibilis.
Rossz érzés, hogy több százezer forint beragadt a Microsoftnál. Egy program sort sem írok, amíg nem fizetnek, de lehet utána sem. Rengeteg korlátozás van, messze jobb az iPhone-ra fejleszteni. Azzal hogy nem fizetnek nem vagyok egyedül, rengetegen panaszkodnak fórumokban. Arra van esszük, hogy új programozókat toborozzanak, azzal, hogy 100 dollárt fizetnek minden új appért, de a régieket meg ki sem fizetik. Elegem lett a Microsoftból.

busman001

busman001
Az összes posztok száma:  327
Csatlakozva  11-07-2008

13 January 2014 08:16

iDea Számlázó - 13 January 2014 08:03 AM

Bocs, a link lemaradt. Tegnap csak az USA Store-ba ellenőriztem a keresőben nomilk szóra, tegnap már ott volt. Itt a link:

NoMilk Hírek

busman001:
Írd be a keresőbe: “6DS Idea” és kidobja az összes appot, mind wp8 kompatibilis.
Rossz érzés, hogy több százezer forint beragadt a Microsoftnál. Egy program sort sem írok, amíg nem fizetnek, de lehet utána sem. Rengeteg korlátozás van, messze jobb az iPhone-ra fejleszteni. Azzal hogy nem fizetnek nem vagyok egyedül, rengetegen panaszkodnak fórumokban. Arra van esszük, hogy új programozókat toborozzanak, azzal, hogy 100 dollárt fizetnek minden új appért, de a régieket meg ki sem fizetik. Elegem lett a Microsoftból.

Sajnálom. Kipróbáltam a mértékegység átváltót és nagyon tetszik. Gyors és szép. Elismerésem:)

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

14 January 2014 14:17

Köszönöm! Örülök, hogy tetszik.

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

14 July 2014 12:23

Gondoltam szólok, új számlázóval jöttünk ki: BillSonar Számlázó és CRM rendszer

http://www.billsonar.hu

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

14 July 2014 15:00

40 forint egy évre? Huh. Kivehetnél belőle egy csomó funkciót, és adhatnád az alapot óccsóér… meg aztán az sem szimpatikus, hogy évente fizessem ki ugyanazt a szoftvert : (

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

14 July 2014 15:58

Attól az még ugyanaz a szoftver!

Ha tervezek neked egy névjegyet, és két év múlva felveszel egy új embert a cégedbe, nyilván nem fizeted ki még egyszer a tervezést. Elkérek egy órányi díjat, vagy eleve megállapodunk valami tiszteletdíjban mutációnként.

A jogszabályi környezet változásának követéséért nyilván kérjen valami összeget, de nehogymá’ negyvenezer legyen három új kódsor, ha mondjuk kártunk és pormányunk jövőre kitalálja, hogy illetéket kell fizetni a 27%-os áfa 100.000 forint feletti részének koszinusza után… vicc.

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

14 July 2014 16:13

Kedves lll

Én örülnék a legjobban, ha nem kellene kínlódni a terméktámogatással és követni a jogszabályokat, ami most 2 hónapon belül nagyon keményen változni fog.

Sokkal egyszerűbb lenne nekem, ha úgy értékesíthetnék Magyarországon mint az App Store-ban külföldre, megveszi és nincs support, nincs hívogatás stb. De tisztességből úgy gondoltam kijövök Magyarországon is magyar nyelvvel.

Azt meg, hogy miért nem veszek ki belőle dolgokat azt leírtam a blogban: http://www.billsonar.hu/blog.htm

Az olcsóbb változatot továbbra is megtartjuk az iDea Számlázóban azoknak akiknek nincs szüksége ennyi funkcióra. A legolcsóbb változatról meg úgy is tudsz már, hiszen Te is előfizetőnk vagy :)

147break

147break
Az összes posztok száma:  597
Csatlakozva  19-01-2005

16 July 2014 06:02

iDea Számlázó: ez a MS story elég horror és egyben amatőr. Nincs semmilyen visszajelzés (activáció, regisztráció) a szoftverben, amiből tudnád, hogy mégis hányan vásárolták meg? Vagy a Ms shop nem küld visszajelzést, ha leütnek egy-egy stuffot?

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

16 July 2014 07:10

Úgy ahogy mondod, horror és amatőr. Számomra is döbbenetes és hihetetlen ami a Microsoftnál zajlik. Mondok néhány különbséget:

Microsoft:
Látok eladási chartot aszerint több 100 ezer forintot - inkább 1 millió Ft felett - kellene fizetni.
A bejegyzésem óta egy utalás jött 40 000 Ft kb fél éve. Fogalmam sincs az most melyik időszakra vonatkozik, azaz hanyadikától hanyadikáig van rendezve. És komolyan ennyi, egyszerűen nincs több infó. Tavaly meghosszabbítottam az előfizetést, mert volt 3 000 Ft kedvezményes lehetőség, így nyertem egy évet, hogy hátha jön be valami még onnan. De nem írtam egy sort sem, elindítani sincs kedvem már Windows-t.

Levelekkel 1-2 hetente bombáznak, hogy miért nem publikálok, meg fejlesztek, meg reklámok stb. Ami még érdekes én 7.5 rendszerre fejlesztettem, de nemrég figyelmeztettek, hogy ha 8-as rendszerre szeretnék áttérni, akkor fizessek be 19 000 Ft-t az éves díj mellett és milyen jó lesz nekem ,mert Windows asztali változatára is fejleszthetek ezért a pénzért, gondoltam hát bammeg… de nem folytatom itt mire gondoltam akkor.

Apple:
Itt is chartok vannak, de tudom milyen platformra ment el, melyik országba, milyen pénznemben, milyen árfolyammal számoltak át utaláskor, pontosan tudom az utalás napját (ami minden 5. csütörtök). Az csak ráadás, hogy kimutatásokat tudok végezni bármelyik időszakra, számos szempont szerint.

Van egy fiskális elszámolási naptár, ahol pontosan tudom, hogy melyik időszak van rendezve azaz, hogy 5 hétnél régebbi tartozásuk nincs. Ez olyan megnyugtató biztonságot ad. Soha nem késtek utalással, legkésőbb az adott napon 15-kor bent volt.

Azért érzek némi színvonal különbséget a két cég között.

147break

147break
Az összes posztok száma:  597
Csatlakozva  19-01-2005

16 July 2014 08:50

Hajmeresztő, tényleg. Nekem egy ilyen személyes élményem volt a MS-al, a jogtiszta xp sp1-et szerettem volna sp2-re cserélni, hogy ne kelljen minden install alkalmával (kb. fél évente) végigszenvedni az sp2 telepítést. Közölték, hogy vegyem meg az sp2-őt. Ok, mondom, Juliska már egyszer megvettem vagy 40 rongyért az xp-t, csak egy új telepítőt szeretnék, nem egy húrelmélet bizonyítást. Aszongya, ja persze, lehet, látja, hogy regisztrálva vagyok, küldi a cd-t. Erre kiküldtek egy sp2 update-et cd-n. Újabb telefon: ok, mondom, arra még azért képes vagyok, hogy megnyomjak egy download gombot, elmondtam megint, ja azt nem lehet, mert az egy másik szoftver! De van egy cég, aki csinál egy ingyenes programot, amivel - figyelj - valahogy meg lehet hekkelni az eredeti telepítőt, megadja-e a linket? Hát, kösz, nem.

Küldtem egyébként mailt neked.

iDea Számlázó

iDea Számlázó
Csatlakozva  02-07-2012

02 October 2015 13:43

Új tapasztalatok Windows Marketplace és Android ügyben.

Januárban vettem megint Windows Phone-t, mert a Microsoft folyamatosan küldte a leveleket, hogy folytassam a fejlesztést mert annyira jó lesz nekem.

Irtam is egy appot, kb három óra alatt elfogadták, kikerült. Jó kezdet, borzalmas folytatás. Az jó, hogy kikerült de sokat nem érek vele ha senki nem találja meg, ugyanis akkor jutok be a New and Rising kategóriàba ha van sok letöltés. Érdekelne, hogy gondolták a letöltést ha nem kerülök ki sehova, vicc az egész.

A dashboard ugyan olyan rossz, gagyi mint volt, semmit sem javult. Érdekesség kedvéért az egyik app-om sose volt ingyenes, de két nap alatt négy ingyenes letöltést produkált. Érdeklődtem ez hogy lehetséges, kettő hónapja keresik a problémát…

Google Play:

Nagyon jó dashboard, precíz kimutatások, nagyon átgondolt kezelőfelület. Viszont itt se kerültem be sehova az új appal, két hétig nulla letöltés.

Az Android op rendszer meg a Cat telefonom nekem nagyon nem jött be, szerintem írtó gagyi. Most vettem iPhone 6 Plus-t, felesleges dicsérnem hosszasan, egyszerűen piszok jó. Közel egy év elég volt az Android-ból és a Windows Phone-ból, tényleg szeretni akartam, de nem sikerült.

Viszont most az Apple-re is kivagyok. iMacem egy héttel lépte túl a garanciát. Bal és jobb alsó sarokba elkezdett belülről porosodni. Mentem szervizbe, azt mondják ez újabb tipus nem lehet szétszedni pont azért hogy ne porosodjon. hát porosodik. Garanciába se cserélték volna, mert az Apple nem vállal felelőséget a páratartalomért. Lcd csere meg 200 ezer, annyit nem ér meg nekem.

Ez nagyon felháborít, most leshetem a ventilátor által generált szabályos porcsíkokat…

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0