Macintosh HD probléma

Juanito

Juanito
Az összes posztok száma:  222
Csatlakozva  07-11-2010

16 December 2012 12:20

Sziasztok!

Csináltam egy verify disket, majd utána próbáltam volna a repair disket lefuttatni. Viszont a következõ hibát adta ki a drága:

Eddig tökéletesen tudtam használni a gépet/vinyót, mostmár a finder nem is látja a merevlemezem. Kérlek segítsetek, nem kell mondanom mennyire fontos lenne… :/

Köszönöm!

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15531
Csatlakozva  19-07-2005

16 December 2012 12:28

Ki kellene probalnod, hogy Single User modban, az fsck helyre tudja-e hozni.

Ehhez Single User modba kell inditanod a gepet, vagyis az inditaskor tartsd nyomva a Command+S gombokat. A kepernyon fekete alapon, feher betuk fognak megjelenni. Vard meg, hogy a szoveg lealljon es megkapd a gepeles lehetoseget.

Oda ird be:

/sbin/fsck -fy 

A lemezedtol fuggoen ez egy darabig eltarthat. Valoszinu a vegen ki fogja irni, hogy a filerendszert megvaltoztatta, vagy valami hasonlo.

Ezutan a kovetkezo paranccsal tudod ujrainditani a gepet:

reboot 

Remelhetoleg ez rendbe fogja hozni a problemadat.

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

16 December 2012 13:17

A Data Rescue segítségével ments le róla mindent (Deep Scan) aztán mehet a formázás, ha dombi ötlete nem működne.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13464
Csatlakozva  27-02-2004

16 December 2012 13:33

A Safe boot (Shift lenyomása boot-hang után) is futtat fsck-t, ilyen hibaüzenetnél sajnos már mással kell próbálkozni: Data Rescue után Disk Warriorrel.

Juanito

Juanito
Csatlakozva  07-11-2010

16 December 2012 14:13

Köszönöm szépen!

Mindjárt megpróbálom, de akkor ilyen sorrendben jó lesz (ha nem működik, akkor a következő):

1. Single User mode
2. Data Rescue (ilyen programot még nem használtam OS X alatt, de ez is úgy működik, hogy egy másik vinyóra “másolja” át a fájlokat, vagy helyben? Mondjuk ezt kétlem :) Lehet NTFS vinyóra is, vagy HFS+ rendszerre kell?)
3. Disk Warrior (ez miben másabb, mint a rescue amit előtte lefuttatok?)

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

16 December 2012 14:35

Jó a sorrend.

A Data Rescue egy adatmentő program, mindenképpen másik vincsi fog kelleni a mentéshez. A program követi az aranyszabályt: mentés alatt lévő vincsir enem írunk semmit. Nem próbáltam még célként megadni NTFS vincsit, de ha kellenek az adatok, biztos-ami-biztos alapon inkább HFS+ vincsire ments.

A “Deep Scan” több óráig is eltarthat, ne csodálkozz rajta. Ilyen hiba esetén a Data Rescue negyon jó eséllyel visszahozza a fájljaid. Lehet, hogy a könyvtárstruktúrát és a fájlneveket bukod, erre azért készülj fel.

A Disk Warrior egy elemzjavító program. Lehet, hogy meg tudja csinálni a vincsit, de lehet, hogy csak ront a helyzeten. Ezért ez maradjon utolsó lehetőségnek (formázás előtt).

Juanito

Juanito
Csatlakozva  07-11-2010

17 December 2012 16:26

Milyen parancsot kell meg megadni az fsck-hoz, hogy ne a rendszer SSD-t, hanem a masodlagos hibas HDD-t (optibay-ben) ellenorizze. Koszonom

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

17 December 2012 16:49

Terminal-ba ezt, hogy lásd, milyen néven ismeri a rendszer a másik vincsit:

df 

Eredménynek valami ilyesmit kell kapj:

/dev/disk0s2   233769824  90753048 142504776    39%    /
devfs                372       372         0   100%    /dev
map 
-hosts             0         0         0   100%    /net
map auto_home          0         0         0   100
%    /home
/dev/disk2s2   124373600  46756304  77617296    38%    /Volumes/ZDL
/dev/disk1s2   311909984 263246416  48663568    85%    /Volumes/XOX 

Teszemazt a “ZDL” nevű vincsi érdekes számodra. Ekkot Terminal-ba ezt:

/sbin/fsck -fy /dev/disk2s2 

Juanito

Juanito
Csatlakozva  07-11-2010

22 December 2012 16:25

Végre ismét van netem :)

Szóval a héten a következőt tudtam csinálni:

a “df” parancsra sem adta ki a vinyót, egyedül a disk utility látta, semmi más. Gondoltam kifogok rajta és kivettem és rádugtam egy USB-re átalakító csatlakozóra. De úgy sem látta. Rendesen fel sem pörgött. Ezek után csináltam egy Disk Rescue-t. Ez egy éjszaka alatt meglett, gyakorlatilag tökéletesen visszahozta, ahogy belenéztem. Utána ráküldtem a DiskWarriort. Nem tudom mit csinált pontosan, de 1,5 napig dolgozott a 250gigás vinyón. De a lényeg, hogy utána ismét életre kelt a vinyó. Több fájl is elveszett, kb. vagy 150 kép (a 8500+ képből), meg egy pár dolog amit még eszre sem vettem. De igazából nem érdekel, nagyon örülök már ennek is! Ebből tanulva már be is lőttem a Time Machine-t :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

huszerlbence

huszerlbence
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-03-2011

27 December 2012 23:07

Nem tudom ez mit jelent és, hogy emiatt érdemes-e aggódjak. Kérlek segítsetek!
Előre is köszönöm.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13464
Csatlakozva  27-02-2004

28 December 2012 06:17

Ne aggódj, és ne is nézegess/futtass ilyeneket, ha nem érted, mi mit jelent.
Ha lényeges dolgokat tárolsz a gépeden, legyen biztonsági mentésed.

Farkas Csilla

Farkas Csilla
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  20-04-2016

09 December 2018 09:44

Sziasztok! Nekem hasonló problémám van, de talán még rosszabb kondíciókkal. A gépem egy 2011-es MacBook Pro, Macintosh HD lemez és egy Mac SSD volt rajta, egészen tegnapig. Este filmet néztem a HD-s mappából elindítva a mov fájlt, majd a film negyedénél a lejátszó bezáródott, elszállt. Ekkor láttam, hogy a HD is eltűnt az asztalról, és a Finderben sem látszik. Azóta rengeteg mindennel próbálkoztam, amiket fórumokon olvastam: a side baron sincs (nem a pipa tűnt el belőle), a FileBuddy sem látja, a Disk Utility sem és a Terminálban is próbáltam felmountolni, de ott sem találta. Félek, teljesen elszállt a lemez a szürke ködbe, vagy még rosszabb, az enyészetbe, van még esetleg bármi ötletetek, mivel próbálkozhatnék?
Köszi!
Csilla

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4157
Csatlakozva  20-05-2006

09 December 2018 11:52

Nem szívesen keserítelek el, de nagyon úgy fest, hogy tönkrement a HDD. Tapasztaltál-e valami különöset az esetet megelőző napokban, hetekben? Furcsa fagyásokat, kattogást, vagy a megszokottnál esetleg lassabban érted-e el a fájljaidat, stb? A Disk Utility-ben egyáltalán nem látod a meghajtót, vagy csak a kötetet? Ez ugye úgy néz ki, hogy ha egy jól működő lemez van a gépben, akkor a fa struktúrában az eszköz hardveres azonosítója látszik, majd egy kis behúzással lejjebb a kötet, vagy kötetek, attól függően hány partíció. Az esetedben gondolom egy. Nos, a hardver sem látszik? Ha az utóbbi, akkor valószínűleg az elektronikája döglött meg a HDD-nek, vagy a gépnek (ez kevésbé valószínű). Át lehetne rakni egy külső Rack-be, hogy megnézd ott működik-e, vagy ott is ez a helyzet áll-e fenn! Ha ugyanez a helyzet, azaz semmit sem látni belőle, meg sem próbál felpörögni, se kattogás, se semmi, akkor szinte biztos az elektronika. Ha nincs mentésed, az pech. Főleg a hordozható gépek esetén érdemes biztonsági mentéseket végezni. Apró esély lehet, ha sikerül egy ugyanolyan HDD-t beszerezni, és az elektronikát átrakni, akkor az adatok esetleg visszanyerhetők. De ezekhez valamivel jártasabb felhasználó kell…

Farkas Csilla

Farkas Csilla
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  20-04-2016

09 December 2018 11:57

Szia!

Köszönöm azépen a gyors választ!
Ez a meglepő, hogy nem, semmi problémát nem észleltem tegnapot megelőzően, rendesen elértem, minden egyes nap. Nem volt fagyás, se kattanás, derült égből jött ez a tegnap esti eset.
A Disk Utilityben sajnos nemcsak a kötet, a hardwer azonosító sem látszik.
A Rack-megoldáshoz sem vagyok sajos elég jártas felhasználó, úgyhogy akkor nagyon fest, amit gondoltam is, és te is megerősítettél benne, hogy marad a szerviz.

Köszönöm még egyszer!

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0