Szoftverfrissítés után- lezárás?

szami20

szami20
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 16:02

Sziasztok!

Egy olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy van egy Iphone 3GS telefonom, melyet kifüggetlenítettem majd miután visszakaptam a készüléket, rendesen mûködött mindaddig még a szoftverfrissítés fel nem ajánlotta.
Itunesen keresztül a szoftvert frissítettem és utána teljesen lezárt a készülék, semmit nem lehetett vele kezdeni, nem fogadja el a SIM kártyámat sem. Aki függetlenítette a készüléket felhívtam , majd eljutottam hozzá az Iphonomat és azt mondta nekem, hogy még ilyet nem látott, hogy a készüléket úgy visszazárjam, hogy még õ sem tud vele mit kezdeni. (nem tud elõzõ szoftvert sem rátenni mert azt mondja az is le van zárva)A függetlenítés után nekem senki nem mondta, hogy nem lehet szoftvert frissíteni rajta, mert ha ezt tudom akkor soha nem csináltam volna meg, de mindenki azt tanácsolta, hogy próbáljam meg. (Itt azért hozzáteszem, hogy angol Iphonról van szó, nem magyarországi)

Ebben az esetben mit lehet tenni?  Illetve mielõtt frissítettem a telefont kiírta az Itunes, hogy biztonsági másolatot készít mielõtt frissíti a telefont. Ezt a másolatot merre találom? Itunes mappában? mert nem szeretném ha véletlenül az is elveszne, bár nem tudom, hogy ebben az esetben egyszer valaha is vissza lehet egyáltalán tölteni azt a verziót telefonomra?

Válaszotokat elõre is köszönöm.

mangaeva

mangaeva
Az összes posztok száma:  578
Csatlakozva  05-03-2008

12 April 2012 16:33

szami20 a legális függetlenítés után amit maga a mobil szolgáltató végez, tuti nem lenne ilyen probléma. Az hogy az úriember aki neked függetlenítette milyen módszert használt az kérdéses.
Alapból nem lenne szabad lezárnia. Ott valami más történhetett.
Függetlenítés alatt mit értesz egyébként. Jailbreak vagy tényleges függetlenítés? Mert nem mindegy.
A biztonsági mentésnek igen az iTunes mappában kéne lennie.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 16:46

Az a baj, hogy nem értek hozzá.
megkaptam a telefont és nem működött, elvittem egy “boltba” ott nem tudták függetleníteni, majd ekkor került egy másik “hozzá értő” emberhez. Ekkor már onnan én úgy kaptam vissza, hogy tudtam használni, megtalálta a szolgáltatót, minden működött rajta (bár az MMS nem kaptam meg ha valaki küldött)
Cydia nevű program fent volt a telefonon (elvileg azt mondták nekem a T mobilba, hogy az zavaró hogy fent van a telefonon)

itunesen belül szerkesztés/beállításokon belül az eszközöknél látom, hogy itt van egy tartalékmásolat amit azelőtt készített mielőtt az új szoftvert rátettem.

Ha most rátenném az Iphont (mert most visszavittem aki “függetlenítette” a telefont)és felismerné HA felismerné az itunes (de ebben sem vagyok biztos, hogy lezárt állapotban felismeri) akkor ezt a másolatot visszatudom így rá tölteni? (“Szinkronizálás eszközeinek visszaállítása”)

ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

12 April 2012 17:18

szifon.com, gyakran ismételt kérdések?

mangaeva

mangaeva
Csatlakozva  05-03-2008

12 April 2012 18:27

Cydia elárul mindent. Jailbreak volt. Az a különbség a Jailbreak és a legális függetlenítés között, hogy a Jailbreak szoftveresen kikerüli az iPhone lezárási rendszerét így bármilyen szolgáltató kártyájával működhet. DE mivel szoftveresen játssza ki, az Apple ezeket a kijátszható kiskapukat a szoftver frissítésekkel mindig befoltozza. Ezért van az, hogy néha várni kell a Jailbreak megjelenésére, mert időbe telik újra megtörni a rendszert a kedves Hacker uraknak.
Ha legális függetlenítés lett volna pl. T-mobile által, akkor nyugodtan lehetett volna frissíteni. (akkor nem lenne Cydia a készüléken, mivel az a feltörők által üzemeltetett app store)

Kik voltak az a “mindenki” aki neked ezt tanácsolta? (Az első post-ot nézve)
Igazán elárulhatták volna neked az egész menetét, hogy ne fuss bele ilyenbe. Most lapítanak egyébként? Mert ezt nekik tudniuk kellene, hogy emiatt zárt le a telefonod.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 18:48

Hát a “mindenki” = azok akik már használtak Iphone telefont elsősorban illetve a T mobilba is bementem, mert valami oknál kifolyólag nem kaptam meg az mmseket és kértem segítséget, ott azonban a szervizes emberke is azt mondta, hogy tudom, hogy van egy aktuális szoftverfrissítés? mondtam neki igen, csak ha wifin próbáltam meg frissíteni úgy hibát dobott ki ezt elmondva közölte velem a t mobilos szervizes akkor próbáljam meg úgy, hogy Itunesen keresztül. (ugyanakkor mivel nem először jártam ott, már szinte az egész életemet tudták a T mobilba hogy miként szenvedtem meg előszörre is ezt a részét, tudta jól hogy egy nem jogos kifüggetlenítéses telefonról volt szó)
Kipróbáltam ez lett….

ui: Akkor lehet van esélyem majd ha erre az új Szoftverre is kihoznak ilyen
jailbreak-et akkor majd talán újra fog működni a telefonom?

mangaeva

mangaeva
Csatlakozva  05-03-2008

12 April 2012 19:26

szami20 sajnos nem,ha nem lehet a mostani állapotából kimozdítani.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 19:58

Akkor ezek szerint, ha a mostani hozzáértő ember nem tudja megcsinálni (mert én biztos nem) akkor eldobhatom az Iphonet?

MacMester.com

MacMester.com
Az összes posztok száma:  654
Csatlakozva  18-03-2006

12 April 2012 20:47

Aki függetlenítette neked nagy eséllyel rátolt egy iPad basebandet, ezzel egy életre lehetetlenné tette, hogy a telefont normálisan frissítsd. Egyébként illegálisan függetleníteni így lehet csak azokat a telefonokat, amiken 4.0.1-nél újabb iOS van. Mivel ez a baseband nem módosítható a továbbiakban, ezért a hivatalos függetlenítés is pénzkidobás volt.
Természetesen életre lehet kelteni a telefonod, de nem a jelenlegi legújabb rendszer fog futni rajta és a GPS sem fog működni.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 21:03

Hát igen, most már tudom.
Egy kis megnyugvás, hogy még lehet belőle telefon, csak azért a GPS-t sajnálnám róla, mert ha már rajta van akkor működjön is… + nem rossz dolog, nagy segítség.
Bár a megfigyelésem szerint amikor wifire csatlakoztam (amikor még működött a telefonom) csak akkor működött a GPS, wifi nélkül nem (külön internet előfizetésem nincs)
Másik kérdésem, ha most esetleg így életre tudják kelteni a telefonomat, hogy nem lesz rajta GPS akkor későbbiekben (ahogy “fejlődik” a világ) meg van az esélyem rá, hogy tudnak majd későbbiekben rá tenni olyan verziót amibe vissza tudják nekem hozni a GPS-t?

MacMester.com

MacMester.com
Csatlakozva  18-03-2006

12 April 2012 21:10

Életre lehet kelteni, a GPS eléggé esélytelen.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 21:34

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mivel nincs nálam a telefon így nem tudom kipróbálni, de ha életre tudja kelteni a telefont és utána már az itunes is felismeri akkor a frissítés előtti mentést ami itt van a gépemen, nem tudom feltenni majd vissza rá? (lehet túl naiv vagyok, de egy biztos, hogy nem értek hozzá)

MacMester.com

MacMester.com
Csatlakozva  18-03-2006

12 April 2012 21:39

Azt nyugodtan vissza tudod tenni.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

12 April 2012 21:51

és akkor a GPS is rajta visszajön? mert ezen a mentésen az az előtti állapot van.

zegige

zegige
Az összes posztok száma:  15
Csatlakozva  10-04-2011

12 April 2012 23:54

nem, az az ipad baseband miatt nem fog sajnos, csak a maps be lesz “helymeghatározás” gsm vagy wifi háló alapján

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

13 April 2012 02:41

Köszönöm a gyors segítséget.
Akkor nekem eddig is ez lehetett mert nem működött rajta csak úgy ha wifire csatlakoztam de akkor is csak a helymeghatározás.
Mai napon szóltak, hogy nagyon nehezen de megtudták csinálni a telefont, viszont újból kérik az árát, amit már múltkor is kifizettem. A részéről is megértem a dolgot mert dolgozott vele, most még többet mint a múltkor DE nekem eddig senki nem, mondta, főleg neki kellett volna, hogy ne frissítsek, mert ez lesz belőle. Most írta emilben hogy jövőbe ilyet ne csináljak. Mint hozzá nem értő személy tudomásomra jutott és most már még az itunesre se fogom csatlakoztatni…
De nem értem és őszintén megmondva nem szívesen fizetek megint, mert nem gondolom magam hibásnak.
Ti hogy gondoljátok ezt?

zegige

zegige
Az összes posztok száma:  15
Csatlakozva  10-04-2011

13 April 2012 02:51

nem egy bonyolult folyamat, ha gondolod vegyél fel skypera, és segítek szívesen, ingyen is

Bambalazs

Bambalazs
Az összes posztok száma:  5093
Csatlakozva  06-12-2007

13 April 2012 04:25

szami20 - 13 April 2012 02:41 AM

Ti hogy gondoljátok ezt?

Telefonból csakis gyárilag függetlent szabad venni.
Jailbreaknek több hátránya van lassan, mint előnye.
Az illetőnek nem fizetném ki a teljes összeget, max a felét, mert kötelessége lett volna szólni a frissítésről!!!

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

13 April 2012 14:04

Én is így vagyok ezzel, ma fogok elmenni átvenni.
Ha nagyon ellenem lesz és fizetnem kell neki akkor is max a felét fizetném én is ki neki, hogy ne érezze azt hogy feleslegesen “dolgozott” rajta, mivel ő is ugyanolyan hibás vagyis Õ mert nem szólt, hogy ezt nem szabadna (én enm tudtam, hogy függetleníteni a szofvert is lehet, azt hittem hogy a készülék lett megcsinálva)
A segítséget is nagyon köszönöm. Ha esetleg későbbiekben szükségemmé válik akkor megkereslek.

szami20

szami20
Csatlakozva  12-04-2012

14 April 2012 16:42

Visszakaptam a telefont azonbanamit most észrevettem a használata során, hogy angol a billentyűzet, van olyan rész benne ami nem magyar pedig eddig magyar volt pl. Naptárba a napok vagy a hőmérséklet jelző. Lassabb ha valamit leakarok tölteniaz app storen keresztül akkor valamikor össze- vissza ugrál a kép és most néztem, hogy a 4.1-et tette fel, ezzel az a baj, hogy én nem Tudom ezekután lefrissíteni, mert akkor igy fogok járni hogy nem Tudom majd használni a telefont. Természetesen a pénzt teljes összegben elkérte.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0