i4 3194-es hiba nem Jailbrakeelt telón

bandita81

bandita81
Az összes posztok száma:  22
Csatlakozva  26-02-2011

12 October 2011 11:48

Sziasztok,

Szóval…Van egy iPhone4-esem, amin SEMMI JB meg hasonló nincs. T-mobile-tól,legális, frissített stb. Vettem egy használt MB white-ot Lion van rajta. Lepucolták (amennyire tõlük telt,iCorner-ben Camponaban). Ha csatlakoztatom a Szifont, ne mtudok frissíteni,mert 3194-es hibát kapok. Google-oztam, próbáltam a /etc/hosts fileban átírni az utsó sort (DFU módba nem raktam a telóm,mert minden okés rajta elvileg). Nem tudtam frissíteni. Visszadugtam a Winfosos gépre, frissítette. Próbáltam a TinyUmbrella-n h kikapcsolom a Cydia szervert, nem ment…Mi lehet a megoldás? Mit tegyek az iTunes-al a Lion alatt, hogy megegye a frissítést? Mondjuk holnapig kibírom, és frissítem a Winfos alól iOS5-re aztán OTA update-ek dögivel, de jó lenne, ha gond nélkül menne…

djshootah2

djshootah2
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  18-05-2009

12 October 2011 12:53

Semmi koze a JB-hez…A gepeddel van a baj. Es tapasztalat, hogy a Tinyumbrella okozza…En is csomot szenvedtem Macen, ami raadasul ezen kivul sosem hagyott cserben. Azota nem is hasznalom, JB ugyse kell…Probald meg atirni az utolso sort, ujrainditani az iTunes-t, aztan DFU modba tenni a telodat es ugy frissiteni.

xedos

xedos
Az összes posztok száma:  2390
Csatlakozva  20-04-2006

12 October 2011 14:05

Mi az hogy megpróbálták letisztítani?
Új usert létrehozni, és “szinte” tiszta lesz a géped.

bandita81

bandita81
Csatlakozva  26-02-2011

12 October 2011 15:41

xedos - 12 October 2011 02:05 PM

Mi az hogy megpróbálták letisztítani?
Új usert létrehozni, és “szinte” tiszta lesz a géped.

A “szinte tisztával” lehet a gond :) Találtam is log file-t ami egy JB progi logja ,nem emlékszem a nevére. Új user lett létrehozva. A JB-t példának írtam,hogy a mgvett eszközeimmel minden legális (iPad / iPhone). Megpróbáltam azt is, hogy TinUmbrella felrak, kikapcsol a Cydia szerver és úgy, úgy sem ment. Leszedem majd a Tiny-t és megpróbálom úgy, meg ilyenek, de minden variációt szívesen veszek,ami nem jár a teló lehetséges elb***ásával.

Entersprite

Entersprite
Az összes posztok száma:  498
Csatlakozva  10-07-2008

13 October 2011 00:05

Az iPhone-t nem lehet elrontani, mindenki tudja :) Én a helyedben az egész gépet gyalulnám, mert ezt még mindig a Cydia műveli.

vzvz_42

vzvz_42
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  30-03-2011

13 October 2011 03:31

Üdv!

Ugyanilyen problémám volt nekem is, de már minden OK. Nálam a rendszer: iPhone 3GS, WIN7 x64. Nézegettem fórumokat, majd abból készítettem egy “saját” problémamegoldót, és még a pc masinát se kellett legyalulnom.
Adott a címben szereplő hibakód. Betekintek abba a bizonyos windows/system32/driver/etc/ mappába, ami OSX-n az /etc/hosts helyen található. Nekem volt egy hosts.umbrella file, a tök tudja, ki vagy mi és miért hozta létre, de az a ludas (természetesen nem jailbreakel-t a szifonom, minden full gyári, semmi hack, t-mobile-nál vásárolt). Azt kitöröltem, majd a biztonság kedvéért a hosts file-ból az utolsó sort is (elég, ha egy #-t teszel elé, mint ahogy a többi sornál is látod, így figyelmen kívül hagyja). Ezután kaptam a 3194 helyett egy 3200-as hibakódot (csak hogy boldogok legyünk). Leszartam, újrapróbáltam a frissítést, aztán sikerült. Szóval a vége ilyen mázli-gyanús, ami nem feltétlen jelent bizalmat, de hátha neked is sikerül, meg aki ilyen problémával küzd.
Vagyis ahogy az előttem szóló kolléga mondja: “Az iPhone-t nem lehet elrontani”, nem abban van a hiba. :)

Sok sikert!

vzvz_42

vzvz_42
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  30-03-2011

13 October 2011 03:38

Elképzelhető, hogy nem kell azt az utolsó sort (gs.apple végű) kiszedni, elég csak a hosts.umbrella-t megsemmisíteni.

bandita81

bandita81
Csatlakozva  26-02-2011

15 October 2011 23:18

bandita81 - 12 October 2011 11:48 AM

Sziasztok,

Szóval…Van egy iPhone4-esem, amin SEMMI JB meg hasonló nincs. T-mobile-tól,legális, frissített stb. Vettem egy használt MB white-ot Lion van rajta. Lepucolták (amennyire tőlük telt,iCorner-ben Camponaban). Ha csatlakoztatom a Szifont, ne mtudok frissíteni,mert 3194-es hibát kapok. Google-oztam, próbáltam a /etc/hosts fileban átírni az utsó sort (DFU módba nem raktam a telóm,mert minden okés rajta elvileg). Nem tudtam frissíteni. Visszadugtam a Winfosos gépre, frissítette. Próbáltam a TinyUmbrella-n h kikapcsolom a Cydia szervert, nem ment…Mi lehet a megoldás? Mit tegyek az iTunes-al a Lion alatt, hogy megegye a frissítést? Mondjuk holnapig kibírom, és frissítem a Winfos alól iOS5-re aztán OTA update-ek dögivel, de jó lenne, ha gond nélkül menne…

A megoldás az lett,hogy csináltam egy új fiókot, és előlről beállítgattam a progikat stb. fél napi meló, de működik mint az álom! Köszönöm a segítséget :)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0