Iphone, T-mobile per, kéretlen adatkomunikáció

Az összes posztok száma:  213
Csatlakozva  25-03-2005

26 May 2011 14:53

Sziasztok!

Perben állok a T-mobile-al, mert 2009-ben egy külföldi túra alatt, (mikor egy fotót elküldtem mail-en 126Kb), kiszámláztak nekem 10 megát és nem fizettem be 35.000+áfát. most perelik rajtam ködbérestül…
ott tart a per, hogy nekem kell bizonyítanom, hogy a készülék hibájából adódott a kéretlen adatkomunikáció.
az esetleírás a következõ: adat-romaing tiltva volt, csak erre az egy levélküldésre volt bekapcsolva, majd ismét ki.
ez alatt a telefon a T-mobil által adott tap file-ok alapján 10 megát leszedett és fél megát töltött föl.

van-e valami ötletetek, hogy miként lehet ez?
a telefonon 2.1-es szoftver volt asszem.

Várom az ötleteket.

Balog Zoltán Tamás

Balog Zoltán Tamás
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  26-10-2010

26 May 2011 16:14

Hello!
Egy tipp: Ahogy beléptél a mail-be letöltötte az összes emailed és ez lehet a 10mb.

Csatlakozva  25-03-2005

26 May 2011 16:22

igen… erre gondoltam először én is… csakhogy a fényképalbumból küldtem el amint megcsináltam a képet… és ahoz nem kellett belépni a levelezőbe…. vagyis most jut eszembe… mi van ha először megcsinálta a képet, el akartam küldeni, de nem volt net, így bekerült a postázandók közé, erre kikapcsoltam a roaming-ot és beléptem a levelezőbe, hogy elküldjem a piszkozatot, ekkor szedte le önkényesen a leveleket. tesztelni fogom mingyárt.

CharlieBrown

CharlieBrown
Az összes posztok száma:  1970
Csatlakozva  09-01-2006

26 May 2011 16:43

Szerintem meg fizesd be. Ez olyan, mint a póker. Ha szar lapod van, tudni kell kiszállni. Neked ez akkor lett volna olcsón megúszós, ha anno kifizeted. Minál tovább húzod, annál szarabbul fogsz kijönni belőle.
Most még rájön a köTbér, meg a tök tudja még mi. Ha pereskedni kezdesz, még az ügyvédi költség is rájön.

Kérj részletfizetést, és csókolom. 6 havi részlet, jónapot…

Csatlakozva  25-03-2005

26 May 2011 16:49

a legtöbben ezt teszik… befizetik a T jól jár és tovalibben az élet csillagporos ösvényén…
egyébként már a 6. tárgyalás következik.

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

26 May 2011 17:35

sok sikert, ha nem sikerült viszont drága leszz.

engem is megszivatot a T, mint kiderült uj okos telefon vásárláskor automatikusan bekapcosljáka legdrágább netet a telefonban pedig hiában kapcsoltam ki minden 3g-t stb. 20 perc alatt csak csinált 2mb adat forgalmat.

szerencsére kaptam róla sms-t így 3e forintot buktam csak mire gyorsan kikapcsoltatam.

persze ők arra hivatkoznak hogy a szerződésben benne van amit megkötéskor kapsz csak ugye plázában 4en toporognak mögötted adnak egy 15 oldalas szerződést, ráadásul hosszabítás volt a válasz pedig annyi volt ugyan olyan lesz mint eddig…

Csatlakozva  25-03-2005

26 May 2011 17:40

össze kéne gyűjteni ezeket a panaszokat és közös erővel fellépni… a fogyasztó védelem nem tesz semmit.

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

26 May 2011 18:10

ezzel nem tudok mit csinálni hiszen én nem olvastam el az egy másik doglo hoyg nem volt tul etikus lépés tőlük.

és az időm többet ér mint hogy most 2e forinté kínlódjak velük.

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1874
Csatlakozva  03-01-2006

26 May 2011 18:14

Szívesen beszállok egy jogközösségbe, ha elindítja valaki.

1,5 évig használtam 5GB/hó mobilnet csomagot. 18 hónapon keresztül mindig belefértem az 5GB limitbe. Egyszer kiküldött a DRÁGA “T” 73.000 Ft-os havi számlát mondván, hogy túlforgalmaztam (15GB mobilneten az engedett 5GB-on felül!! vicc).
Jólvan, kifizettem.

A következő hónapban 69.000 Ft-os számla jött ki. (szerintük 12GB-ot forgalmaztam még az 5GB-on felül)
Ezt már nem fogadtam el, kikértem egy részletezőt 83 oldal), amiben több milliós végösszeg szerepelt és százezres adatok. Reklamáltam, elutasították a keresetemet mondván…a forgalom tisztán látszik a részletezőn mit ugatok én.
Nem fogadtam el, érthetetlen részletező miatt ismét megkerestem őket. Elutasítottak és figyelmeztettek, hogy ketyeg a kamat a be nem fizetett számlámra.
Befizettem igencsak nagy haraggal és útálattal!

Azonnal kértem egy olyan csomagot, ahol nincs túlforgalmazási díj felszámolva. Megcsinálták.

Most várom a következő számlát, ha ez is több lesz, mint a korábbi 18 havi átlag (8-10.000/hó) akkor nyomás egy ügyvédi irodába és per indul, mert ezt igencsak igazságtalannak érzem.

CharlieBrown

CharlieBrown
Az összes posztok száma:  1970
Csatlakozva  09-01-2006

26 May 2011 19:01

Eki bradör a tiéd más eset, aki mobilsztikkről torrentezik, azt utoléri a sávszél limit hamar ;)

pret512

pret512
Az összes posztok száma:  274
Csatlakozva  07-09-2010

26 May 2011 20:02

Én is anno pereskedni készültem velük, de gyakorlatilag többe került volna az egész mint amit a végén nyertünk volna.
A megoldásom egyszerűb volt. Az összes általam kezelt vállakozásnál (akiknél ez kivitelezhető volt) megszüntettük a t-s telefon, internet és ezekkel összefüggésben lévő szerződéseket.
Azóta voip, és stb üzemel, hozzáteszem hibátlanul és átb.szás nélkül.
A trékomnál csak addig vagy ügyfél amíg alá nem írod a papírjaikat, utána már csak a sz.opás van.

Összefogni sem érdemes, mert itthon ez sosem ment. Írni kell róla és “trékomozni” ahol lehet, max ennyit tehetsz…

Csatlakozva  25-03-2005

26 May 2011 20:17

most meglátjuk, hogy készülék hibára hivatkozva, meg lehet-e nyerni a pert ellenük… direkt nem fogadtam ügyvédet, mert úgy érzem, hogy nem csak a gazdagoknak jár az igazság. Mellesleg Buddhista beállítotságom azt hivatott sejtetni, hogy az igazságállapot a természetes… olyasmi mint a fizika törvényei, Ahhoz meg nem kell ügyvéd. Azontúl Villamosmérnök vagyok, digitális adatátvitel technika szakirányon és a Magyar telecom igazgatója írta alá a diplomám. Úgy érzem szakmailag minden jogom megvan szólni, hogy hiba van a rendszerben. Egész nap tesztelem a telefonokat… a régi és az új szoftvert egyaránt… Szakmailag immár biztos, hogy a telefon képes titokban és kéretlenül adatot kommunikálni, megismételhető kísérletekkel tudom bizonyítani. Ezek után biztosra vehető, hogy a T és más mobiltársaságok tisztességtelenül tesznek szert hatalmas vagyonra nap mint nap az ügyfeleket károsítva. Azt nem értem a fogyasztóvédelem miért nem tesz semmit a fogyasztók védelmében… A bíróságon még az a probléma, hogy talán be is kell bizonyítani, hogy tényleg ez a hiba okozta az adatforgalmazást, amit nem tudom, hogy lehetne egyenlőre. És azt sem tudom, hogy nem-e a T-nek kell bizonyítani, hogy én igényeltem az adatokat, nem pedig a telefon magától, ha már ez a szokása megvan a telefonnak… és bizonyított…

pret512

pret512
Az összes posztok száma:  274
Csatlakozva  07-09-2010

26 May 2011 20:25

Hát kíváncsian várom a végét az esetednek. Az hogy szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban amiatt van, hogy látom az összes hivatalos szerv hozzá állását a dologhoz.

Azonkívül ha számodra kedvező ítélet is lesz, max kifizetnek neked x összeget - ami legyünk őszinték - nem okoz nekik nagy érvágást, és megy a lehúzás tovább.

Ismerd fel az igazságot! – Mi az igazság? – Hogy nincs kanál…

Csatlakozva  25-03-2005

27 May 2011 02:35

lájkolom a kanalas gondolatot :D
hiába kapcsolsz ki bármilyen fetch-et…
ha elindítod külföldön a mailt, hogy elküldjél egy 1kbyte-os levelet, már szedi is le az összes levelező szerveren érkezett leveleidet, ami mint tudjuk igen tetemes adatmennyiség is lehet… és ha még észre is veszed, olyan gyors, hogy az egyetlen eséjed arra, hogy leállítsd, talán az, hogy földhöz vágod és bedobod egy kútba… különben akár több százezres számlát is összetöltöget… ami még érdekesebbé teszi az egészet az az, hogy amint abbahagyta a letöltését a leveleknek még vagy fél percig komunikál a neten…. és utána küldheted el az 1kb-os leveledet szabadon…
ez mi? hogyan? miért? és mennyi pénzt hajt havonta a szolgáltatók számlájára az emberek zsebéből?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0