iPad kérdések

bence45

bence45
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  04-10-2012

18 January 2013 21:20

Igen, mert én is azt látom hogy a VLC nem elérhető. Viszont ha telepítem ezt a GoodPlayer-t akkor hogy rakom át afilmeket az ipad-re? Mert ugye elvileg csak itunes-al tudom, de az csak bizonyos formátumokat tud kezelni. Illetve még egy kérédsem lenne: akár aplle tv-vel akár kábelesen kötöm össze nem tudja a 16:9.et. Kicsit a 4:3 felé hajaz. Erre nincs valami megoldás?

Köszönöm a válaszokat

yoozsi

yoozsi
Az összes posztok száma:  280
Csatlakozva  19-10-2007

19 January 2013 10:57

Olyannal találkozott már valaki,hogy ipad mininél ha olyan szövegmezőbe akarok írni ,ami a képernyő azon részén van,ahová a felugró virtuális billentyűzet kerül,akkor a box simán a billentyű mögött lesz és nem látom,amit írok ? Iphone 5 és ipad 2 is van mellettem,mindkettőnél a szövegmező felkúszik a virtuális billentyűzet felé és írás közben látom is,amit írni akartam .
Ez valami beállítási hiba nálam,vagy szoftver bug ?

Erre gondolok,pl.wifihez szeretnék megadni proxy-t

...es amikor be akarom írni : 

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  522
Csatlakozva  17-03-2011

19 January 2013 11:31

Inkább szoftver bug, próbálj meg egy restoret.

Szerk: bocs előbb nem láttam a képeket .. Ott pedig fel kellene ugrania.

yoozsi

yoozsi
Az összes posztok száma:  280
Csatlakozva  19-10-2007

19 January 2013 18:44

Restore után jó lett - most jön a szívás : programok,beállítások visszapakolása :)

Képeket azért nem láttad,mert közben tettem bele :D

bence45

bence45
Csatlakozva  04-10-2012

20 January 2013 11:32

Nincs valakinek ötlete?   

“Igen, mert én is azt látom hogy a VLC nem elérhető. Viszont ha telepítem ezt a GoodPlayer-t akkor hogy rakom át afilmeket az ipad-re? Mert ugye elvileg csak itunes-al tudom, de az csak bizonyos formátumokat tud kezelni. Illetve még egy kérédsem lenne: akár aplle tv-vel akár kábelesen kötöm össze nem tudja a 16:9.et. Kicsit a 4:3 felé hajaz. Erre nincs valami megoldás?”

Köszönöm a válaszokat

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

20 January 2013 15:34

IPadnek 4:3 as az aránya ezen nem lehet változtatni így fog megjelenni egy kicsit csúnya de ez van. A filmet csak be kell húzni az alkalmazáshoz (alkalmazások alatt ott lesz, oda) nekem megy nem tudom mi lehet nálad a gond.

bence45

bence45
Csatlakozva  04-10-2012

20 January 2013 18:19

Ipad-re a filmeket az itunes-on keresztul tudom feltolteni ha jol tudom. Namarmost az itunes csak bizonyos formatumokat ismer fel, igy mindenkepp konvertalni kell a filmet, es a kerdesem hogy ezt nem lehet-e valahogy elkerulni?

suraki

suraki
Az összes posztok száma:  663
Csatlakozva  05-08-2005

20 January 2013 22:05

bence45 - 20 January 2013 06:19 PM

Ipad-re a filmeket az itunes-on keresztul tudom feltolteni ha jol tudom. Namarmost az itunes csak bizonyos formatumokat ismer fel, igy mindenkepp konvertalni kell a filmet, es a kerdesem hogy ezt nem lehet-e valahogy elkerulni?

Nem muszáj az iTunes és a konvertálás sem. Számos lejátszó program van iPad-re amiben van WiFi transfer (HTTP és/vagy FTP). Vagyis a gépedről egy böngésző vagy FTP kliens segítségével fel tudsz tölteni videókat az iPadre. Én pl az AVPlayer HD-t használom.

bence45

bence45
Csatlakozva  04-10-2012

24 January 2013 09:03

Koszi a segitseget, ez tenyleg jol mukodik!!!!!

Viszont van egy olyan gondom ha kirakom apple tv-re akkor csak a hangot viszi at a kepet nem. Van valami otleted?

Elore is koszi

Amugy ez tenyleg vicces, eloszor telepitettem a mydlink app-et a hazi server miatt, elvileg innen lehetne streemelni vagy letolteni az ott levo adatokat, namarmost ha nem megfelelo formatumban van a video akkor se lejatszani se megnezni nem lehet. Egy word doksit se tudok letolteni, az is csak emailbol megy. Ha megfelelo a video formatum akkor le is tudom tolteni illetve streemelni is tudom, de nem ismeri fel a feliratot.

Kovetkezo lepeskent nemi utanjaras utan akadtam az Airplayit app-re. Ne ezzel mar megy a streemeles minden formatumra viszont hogy ratoltsem ahoz at kell konvertalni, es csak utana enegedi. Erre meg azt mondtam egy-e fene. Na de akkor jott a kovetkezo gond hogy ez se ismeri fel a feliratot.

Kovetkezonek lett telepitve az Avplayerhd, ne ez idaig a legjobb. Pikk-pakk at tudom masolni a filmeket mindenfele konvertalas nelkul, es felismeri a feliratot is :) orultem mint majom a f…nak, na mondom lassuk hogy fut aplle tv-n. Ekkor koppantam, mert csak a hangot viszi at a kepet nem…..

Ez tenyleg akkor elvaras, hogy minden mukodjon?

Ps: azert hogy ne legyen minden kerek felmerult egy kis problema a felirattal az Avplayernel is mert volt olyan film aminel felismerte volt ahol nem, aztan rajottem ha nem pontosan ua. a nev akkor b….tom :)

Ps2: na megfejtodott ez is! Szoval bermilyen formatumu videot ra lehet tolteni le is jatsza az ipad, De es most jon a lenyeg, aptv-re csak bizonyos formatumu videok kepet engedelyezi kirakni, ugyhogy ha valakinek aptv keresztul van kedve filmet nezni az ipadjarol akkor marad a jo oreg kovertalgatas :) ertem hogy szerzoi jog stbstb de azert ez megis vicc

suraki

suraki
Az összes posztok száma:  663
Csatlakozva  05-08-2005

25 January 2013 17:22

Sajnos nincs tökéletes megoldás. :-/
Esetleg használj AirVideo-t, de az meg csak live decodingot tud, viszont menni fog ATV-n is.

deszter

deszter
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  31-01-2013

04 February 2013 08:59

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy ha iTunesban hozzá adom egy zenéhez a dalszöveget, akkor azt az iPad miért nem jeleníti meg? Iphoneomon rendesen működik, de ipaden bárhogy próbálkozom nem írja ki.

Előre is köszönöm a segítséget!:)

holypoker

holypoker
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  13-02-2013

13 February 2013 09:43

Sziasztok!

A tegnap vásárolt ipad 4 esem nem csatlakozik automatikusan a wifi hálózatra. Az első belépésnél megadtam a wifi jelszót azt hibásnak vélte (pedig biztos, hogy jót adtam meg) majd a második próbálkozásnál már elfogadta. De ezek után a wifi kikapcsolása és bekapcsolása után már nem csatlakozik újból automatikusan a hálózatra pedig már többször visszaállítottam a hálózati beállításokat. Jelenleg a legújabb ios van rajta. Mi lehet a gond? szoftveres esetleg hardveres a gond? tapasztalt már bárki hasonlót?

Köszi a válaszokat

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

13 February 2013 12:41

Holypoker: esetleg egy restore-t próbálj meg. Biztonsági mentést ne állíts vissza, ha nem segít szólj a viszonteladónak hogy gond van. (vagy Apple support ot felhívod ingyenesen.)

Chase

Chase
Az összes posztok száma:  54
Csatlakozva  31-01-2006

16 April 2013 04:59

Hello!

iPad 2 (nem JailBreak-elt) az App Store / Updates-nél megjelent egy frissítés, amit soha nem szeretnék letölteni.
Hogyan tudom eltüntetni a listából?

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

16 April 2013 12:49

Sajnos sehogyan sem, viszont jb-el megoldható biztos,de ezért szerintem felesleges lenne.

misterkrisz

misterkrisz
Az összes posztok száma:  268
Csatlakozva  29-08-2007

16 April 2013 13:29

holypoker - 13 February 2013 09:43 AM

Sziasztok!

A tegnap vásárolt ipad 4 esem nem csatlakozik automatikusan a wifi hálózatra. Az első belépésnél megadtam a wifi jelszót azt hibásnak vélte (pedig biztos, hogy jót adtam meg) majd a második próbálkozásnál már elfogadta. De ezek után a wifi kikapcsolása és bekapcsolása után már nem csatlakozik újból automatikusan a hálózatra pedig már többször visszaállítottam a hálózati beállításokat. Jelenleg a legújabb ios van rajta. Mi lehet a gond? szoftveres esetleg hardveres a gond? tapasztalt már bárki hasonlót?

Köszi a válaszokat

A megoldás viccesen egyszerű.. Válaszd ki a wifi beállításoknál az Other/Egyéb menüpontot, irogasd be a router nevét és jelszavát. Láss csodát, meg fogja jegyezni :) Ugyanez a teendő iPod-on, iPhone-on is. Sok sikert!

llaszlo

llaszlo
Az összes posztok száma:  1293
Csatlakozva  27-07-2006

16 April 2013 22:22

fpetterr - 09 January 2013 06:40 PM

@Annci :  mivel te ejtetted le és nem magától esett ki az a darab tehát nem gyártás hiba miatt ment tönkre, ezért már garancia sem biztos hogy van rá(nekem áthúzták a garancia lapot tmobile ba iphone 4 nél mert osszetort a hatlap, de nem azzal a hibaval vittem be hozzajuk erdekes eset volt. )
Ezt csak szervizbe tudjak megoldani Hátlap cserével de azon nem lesz rajta a széria szám ami garanciás cseréhez elengedhetetlen, ha nincs egyéb baja ami az esés elott keletkezett nem fogjak cserélni. (Hátlap csere kb 20-30 )

Ilyen miatt nem húzhatják át a garancia papírt. Jól átvertek. Biztos valami fontoskodó pocs volt, aki önbíráskodott.

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  792
Csatlakozva  22-09-2009

28 April 2013 13:58

Hello!
Tud valaki ingyenes ipad explorert nem jailbreak-eltre!
Az ipad file explorer-t ismerem, de 15 dolcsit nem ér meg!
Megoldva: iexplorer

Czettler János

Czettler János
Az összes posztok száma:  31
Csatlakozva  26-08-2012

17 May 2013 20:33

Sziasztok!

Nagyon - látszólag - egyszerű kérdésem lenne, mégsem találok egyértelmű választ.

Arról lenne szó, hogy iPhone-on készítek egy videót, amit iPad-re szeretnék másolni. Mi ennek a módja? Van rá lehetőség alapból, vagy külön sw kell hozzá?

Mindkét készülék jb mentes (ezen nem szeretnék változtatni :) ).

Előre is köszönöm a válaszokat!

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

17 May 2013 20:48

Legegyszerűbb szerintem ha letöltöd a dropbox-ot regisztrálsz, bejelentkezel, majd iPhone on a jobb felső sarokban lesz egy + jel erre rakattintasz kijelölöd a videót/videókat Megvárod míg feltölti. Ezután az iPaden megnézheted. (bár lehet csak net közelben, nem tudom van e lehetőség le menteni a videót.)

fotóháber

fotóháber
Az összes posztok száma:  537
Csatlakozva  01-05-2008

17 May 2013 21:58

Kábellel!

Czettler János

Czettler János
Csatlakozva  26-08-2012

18 May 2013 10:13

szia! hogy ez nekem eszembe sem jutott, köszi!

illetve mennie is kéne, de dropbox és skydrive is van, mindkettővel lejátsza az ipad, viszont az imovies-ban történő megnyitásnál a skydrive-ból azt mondja az imovies, hogy hiba és csak hangfile-t lehet megnyitni (mivaaaan?) a dropbox-ból meg egész egyszerűen nem jön elő az imovies-ban történő megnyitás lehetősége :\

Czettler János

Czettler János
Csatlakozva  26-08-2012

18 May 2013 10:15

ez hogy történik? kétezik olyan kábel, aminek mindkét vége 30pin-es és úgy? vagy… bocsánat, de ilyennel még nem találkoztam :)

esetleg, ha pár sorban letudnád írni, hogy ez hogy történhet, megköszönöm, de google-zok is még ezzel kapcsolatban, köszi! :)

Bugyborek

Bugyborek
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  23-08-2009

18 May 2013 10:53

Ha a dropboxban van a videod akkor másold a készülékre és ugy már látni fogja az imovie.

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

18 May 2013 11:16

A kábelt úgy értette hogy lemásolod gépre a videót és iTunes al fel szinkronizálod az ipadre.

fotóháber

fotóháber
Csatlakozva  01-05-2008

18 May 2013 11:48

Nem úgy értettem. Lightning kábel + lightning USB kameraadapter!

Czettler János

Czettler János
Csatlakozva  26-08-2012

18 May 2013 12:26

szia! telóról dp-ra (camera uploads) másoltam a videót, ipad-on látom dp-ból, le tudom játszani, de a letöltés ikon inkatív, csak a share él. a videó maga ~200mb, nem tudom ez számít e jelen esetben.

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

18 May 2013 14:58

fotóháber - 18 May 2013 11:48 AM

Nem úgy értettem. Lightning kábel + lightning USB kameraadapter!

Ez igaz csak nem biztos hogy a kérdező ki szeretne adni 30€ erre a kiegészítőre amit magával kell cipelnie, utána néztem van az app store ban egy photo transfer app nevű program 3€ ért ezzel már tudsz másolhatni egyszerűen a két eszköz között.
Link:
http://phototransferapp.com/

fotóháber

fotóháber
Csatlakozva  01-05-2008

18 May 2013 15:44

Sok ilyen app van, de mindegyikhez szükség van wifire. Ahhoz képest, hogy mennyibe kerül egy iPhone + iPad, elég elenyésző összeg ez az adapter. Pl. ha veszel egy fényképezőgépet, szükség van egy memóriakártyára is, amit külön kell megvásárolnod.

Czettler János

Czettler János
Csatlakozva  26-08-2012

18 May 2013 17:55

szia!

A phototransfer nyert… zseniális!!! köszönöm a tippet :)

Koffenstein

Koffenstein
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  01-11-2012

25 May 2013 07:05

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy, felteszek egy progit az iphone-ra és az ipad-re is felkerül! Fordítva ugyan ez!
Miért?

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

25 May 2013 08:33

Beallitasokban az áruház nál kapcsold ki az alkalmazások automatikus letöltését.

ruczak

ruczak
Az összes posztok száma:  40
Csatlakozva  25-06-2009

29 November 2013 13:57

Sziasztok!
Hátha itt tud segíteni valaki! Az azonnali kérdések topicba már írtam pár napja, de oda nem jött még válasz! Bemásolom ide is:
“Sziasztok!
Szeretnék venni használtan egy Ipadot! A segítségeteket szeretném kérni!
Olvastam azt hiszem itt, hogy a régebbi Ipadokon(iphoneokon, ipadokon) az újabb, legújabb szoftver, nem biztos, hogy jobban fog teljesíteni. Egy Ipad3-ast(esetleg 4-est) akarok venni. Szerintetek milyen szoftverrel fut az a legjobban? 6-os, vagy 7-es? Előre is köszönöm a válaszokat!”
Köszi itt is: Zoli

iHope

iHope
Az összes posztok száma:  6352
Csatlakozva  21-05-2005

29 November 2013 14:21

A hetes rendszerről nagyon megoszlanak a vélemények “régebbi” eszközökön. iPad4-en szerintem tökéletesen fut és most, hogy tombol az air meg amini2 láz sokan bagóért eladják a tavalyi modellt.
Szóval szerintem egy szép és jó, esetleg még garis iPad4 jó választás lehet a te szempontodból.

Petrás Attila

Petrás Attila
Az összes posztok száma:  344
Csatlakozva  09-01-2011

29 November 2013 15:38

Nekem a 4en simán teszi a dolgát, néha van egy kis döccenet, de alig venni észre… Nagyon jo az élmény ezen.
Van egy kettesem, de arrol le kellett szedni mert halál volt. Az egész agyon lassulta magát. Jobb a 2esnek ha megmarad a 6nál:) ez az én véleményem

ruczak

ruczak
Csatlakozva  25-06-2009

01 December 2013 17:57

Köszönöm a válaszokat! :)
Az ipad 4-be milyen SIM kártya való? Azt esetleg tudjátok, hogy egy korlátlan net csomag, akár valami előfizetés, akár valami nem is tudom, hogy mi lehet még, mennyibe kerül kb? Tmobilos a család, de bármilyen lehet! Köszi!

Petrás Attila

Petrás Attila
Az összes posztok száma:  344
Csatlakozva  09-01-2011

01 December 2013 18:39

Nekem tmobos van8gigás de nem értem még el soha,pedig munka közben mindig az meg… Micro megy bele asszem

Darkveder

Darkveder
Az összes posztok száma:  15
Csatlakozva  29-09-2011

04 December 2013 07:57

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, miszerint az iOS 7 -et vissza lehet-e downgrade -elni iOS 6,1,2 -re?

ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

04 December 2013 08:13

Amíg itt nem válaszol senki, esetleg nézd meg a lenti linket…

Darkveder

Darkveder
Az összes posztok száma:  15
Csatlakozva  29-09-2011

04 December 2013 08:29

Köszi!

Ezt a linket kellene néznem?
“iPhone info ITT”

Kantargyorgy

Kantargyorgy
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  06-12-2013

06 December 2013 18:03

Sziasztok!

Ipad probléma: Windows xp extended edition, Itunes fríssítve, IOS is a 7 es verzióra. Csatlakoztatom az Ipadet és az Itunes nem látja az Ipadet. Rá is kérdez az Ipad hogy megbízható e a számítógép? szóval nem tudom szinkronizáli. A fényképezőről viszont le tudom tölteni a képeket. Egy másik Xp-s gépen is próbáltam ott is legfrissebb Itunes-al, ott meg hiába észleli az IPAD et nem enged rákattintani és a menüsorokban sem enged semmihez hozzáférni….A 7 es verzióju Itunes és IOS előtt simán ment a szinkronizálás, nem volt ilyen problémám. Remélem tudtok segíteni

Válaszotokat előre is köszönöm

Üdv Gyuri

gborz

gborz
Az összes posztok száma:  34
Csatlakozva  10-02-2011

06 December 2013 18:52

Telekom Ikon NET 2GB 2950/hó, vagy Net&Roll; S 8GB 4300/hó, utóbbit felengedik az LTE hálózatra is, mondjuk ez iPad 4-nél pont tökmindegy. Net&Roll; XS-t ne vegyél, nem éri meg.

De ha valamirevaló előfizud van a telefonra (pl. Ikon, Next, stb.), akkor 500/hó-ért adnak egy SIM-et, amivel a telefonos kereted terhére forgalmazhatsz adatot, én pl. így tolom.

SFritz

SFritz
Az összes posztok száma:  249
Csatlakozva  23-09-2012

06 December 2013 22:52

@Kantargyorgy:
Többminden lehet a nem megfelelő csatlakozásnak az oka:
- nem a legfrissebb állapotban van a Windows (pl. utolsó Servicepack fel van-e telepítve?)
- nem a legújabb iTunes van a gépeden (ez a legvalószínűbb), töltsd le a legújabbat és frissítsd (ehhez a windowsnak mindenképp a legaktuálisabb állapotban kell lennie, mert egyébként nem megy végig a telepítés, és egy hülye hibaüzenettel áll le a telepítés vége előtt)
- az eszközhöz tartozó alapértelmezett automatikus indítás hibás. Ezt ha jól emlékszem az intézőben lehet állítani. Ha felcsatlakoztattad az eszközt a gépre, akkor az intézőben bal oldalon, valahol a számítógép (sajátgép?) alatt meg kell tudd találni. Ott jobb klikk rá, és akkor felajánl egy automatikus indítás beállítása vagy valami hasonló lehetőséget. Ott kell jót választani.
- az apple eszközöknek a csatlakoztatásához ultra stabil USB port kell, egyébként vagy nem sikerül a csatlakoztatás, vagy eldobálja a gép. Lehet, hogy lassan kezd baja lenni.
- még 4 hónapod van Windows XP-t használni, azután megszűnik a Microsoft részéről a támogatása, így könnyen nagyon sebezhetővé fog válni. Emiatt célszerű rövidesen új operációs rendszert után nézni.
- az egészet áthidalhatod azzal, ha a legújabb iTunes van a gépen, akkor hagyod őket WiFi-n szinkronizálni. Ezt az iTunes-ban és az iPad-on is engedélyezni kell.

Õri Bálint

Õri Bálint
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  04-12-2013

07 December 2013 07:55

Heló Srácok!

Van egy olyan kérdésem, hogy mivel én nagyon kíváncsi természet vagyok és van egy ipad 1-em, letöltöttem egy ipad 2-re kompatibilis ios 6-ot és ha én ezt megpróbálom telepíteni itunesból akkor szerintetek mi történik?

Köszi előre is a vàlaszt!

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

07 December 2013 08:03

semmi, nem fog települni.

Õri Bálint

Õri Bálint
Csatlakozva  04-12-2013

07 December 2013 16:48

Egyébként az iPad 1-em sima wifis és olyan kérdésem van még, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy rávigyek valami mobilinternetet? Szeretném a lehető legolcsóbb formában kihozni.

Köszi a választ!

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

07 December 2013 17:24

bt-s telefon. szerintem az az iOS már megeszi. de régen volt…

Inspiron

Inspiron
Csatlakozva  08-12-2013

08 December 2013 17:36

Sziasztok

Nem olyan rég beszereztem egy Ipad Air-t.

Akadt egy olyan problémám, hogy használat közben a hangerőt folyamatosan lenémítja…eddig még nem sikerült megoldást találnom erre a problémára.

Remélem tudtok segíteni.

Köszönöm előre is.

ruczak

ruczak
Csatlakozva  25-06-2009

09 December 2013 16:37

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni megint!
Az iPad hármason hogyan futnak az újabb játékok, illetve hogyan viselkedik rajta az ios7? Köszi! Zoli

SFritz

SFritz
Az összes posztok száma:  249
Csatlakozva  23-09-2012

09 December 2013 19:41

Inspiron:
Látod hozzá a státusz jelzést is miközben halkul?

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0