Használt iPhone vásárlásnál mire figyeljünk?

EdgarPE

EdgarPE
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  25-05-2011

25 May 2011 18:47

Sziasztok, új vagyok ezen a fórumon, és valójában az egész Apple világ új még nekem.

Egy iPhone-t szeretnék vásárolni, azzal a céllal, hogy app-ot fejlesszek rá. (Tudom hogy Intel-es Mac is kell a dologhoz, de most a telefonon van lényeg).

Mire érdemes figyelni, ha jogtisztán szeretném használni, és legális formában szeretnék rá app-ot feltölteni? Több helyen olvastam, hogy késõbb letilthatják a használtan vett iPhone-t. Mire kell figyelni, hogy ez biztosan ne történjen meg?

Teljesítményben van lényeges különbség az iPhone-ok között ha egy app futtatásáról beszélünk? Tehát pl. a játékok lassabban futnak egy 3G-n mint egy 3GS-en? Ha igen, mivel tesztgépnek lesz véve, talán jobban megéri egy régebbi modellt venni. Ha azon is fut a fejlesztett app, akkor az újabbakon is fog.

Remélem nem túl zagyvaság amit kérdek :) Minden segítõ választ elõre is köszönök!

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Az összes posztok száma:  4709
Csatlakozva  21-12-2008

25 May 2011 19:25

Az iPhone 3G és a 3GS közt ÓRIÁSI különbség van. Az az egy betű az bazi nagy sebesség eltérés a 3GS javára. Az Apple már nem ad ki új szoftvert az iPhone 3G-re így javaslom, hogy ha optimalizálni akarsz, akkor 3GS-re tedd, mert akkor minden támogatott kütyün rendesen fog futni.

Használt kütyü vásárlásakor használd az eszed: gombok működése, kijelző, telefonhívás funkció, GPS, kamera stb. kipróbálása.

EdgarPE

EdgarPE
Csatlakozva  25-05-2011

25 May 2011 20:23

Köszi az infót, annyit már tudtam hogy a 3GS sokkal gyorsabb mint a 3G, ebben akkor megerősítettél most. Az alap fizikai dolgok (gomb, kijelző, burkolat, Wifi) ellenőrzése nyilvánvaló egy használt eszköznél.

Ami számomra totál homály, az a szoftveres és hardveres függetlenítések, JailBreak, iPAD BB, és a letiltás. Mit érdemes nézni egy hirdetésnél, vásárlás előtt ellenőrizni?

Ha nem megy a telón a Wifi és nincs Mac-em, akkor van más lehetőség új szoftver feltöltésre?

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

25 May 2011 20:26

Ha fejleszteni akarsz rá, akkor ne törd fel, mivel a feltört kütyük másképp viselkedhetnek, mint a célpiac többsége- vagyis a nem feltört kütyüsök.
Itt ellenőrizheted, hogy melyik Baseband-hez van függetlenítés, és amennyiben van az adott kütyün lévőhöz, akkor vigyázz, mert lehet, hogy nem legálisan lett függetlenítve: http://iphoneclub.hu/jailbreak-unlock-info

EdgarPE

EdgarPE
Csatlakozva  25-05-2011

25 May 2011 20:50

A Jailbreakelt telóknál áll fenn a veszély a vásárlás utáni letiltásra, vagy a függetlenített telóknál?

Edit: Kösz a link-et, hasznos!

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

25 May 2011 20:51

Nem kell feltörve lennie, hogy vásárlás után letiltsák, az teljesen független a jb-től.

EdgarPE

EdgarPE
Csatlakozva  25-05-2011

25 May 2011 20:57

Oké, akkor mitől függ? :) Egyáltalán ki tiltja le, Apple vagy a mobil szolgáltató?

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

25 May 2011 21:01

Ha telefonbetyárkodsz Steve-vel, akkor az Apple egyébként a szolgáltató és akkor, ha az előző tulaj hűsége még nem járt le, amikor eladta, de már nem fizeti a részletet.

EdgarPE

EdgarPE
Csatlakozva  25-05-2011

25 May 2011 21:16

:D
Köszi, így már értem.

MRPityesz

MRPityesz
Az összes posztok száma:  34
Csatlakozva  07-02-2010

25 May 2011 21:25

Szia! Letiltas, az IMEI szam alapjan tortenik. Minden telefonnak van ilyene. Ez mint a kocsiknal a motor szam. Ha a szolgaltatonak nem fizeted a telefonszamlad azt hiszem 2 honap mulva letiltjak a keszuleket. T mobile igy csinalja.. Ha fuggetlenited a telefont, akkor ugyan ugy letilthatjak, tevhit, hogy unlock-olt telefont nem tiltjak le, hiszen az IMEI szam nem valtozik, azt atirni torvenytelen, es jol tudom nem is lehetseges iPho e-nal.

Amire en figyelnek:

Ha van szerzodese a telefonrol, jo, ha megnezed, es a papiron levo imei szamot osszehasonlitod a keszulekben levovel: ezt a tarcsazo gomboknal a telefonban tudod ellenorizni. Nyomd meg a kovetkezo karaktereket:
*#06#
ekkor megmutatja az imei szamot. Ezt hasonlitsd ossze a papiron levo szammal ( Egy esetben nem egyezhet a szam, ha cseres volt a telefon, de akkor a gari papiron latszik, egy matrica az uj IMEI szamma) egyeznie kell. Nezd meg mukodik-e a toltoje, a csatlakozo resze a telefonnak milyen allapotban van. Jatsz le egy csengohangot, hogy szol-e az also hangszoroja, majd hivd fel magad a telefonrol, szolj bele, es aztan a masikba is. Igy tudod ellenorizni, hogy jo-e a mikrofon, valamint a hangrszoro. Nyomkodj vegig rajta mindeen gombot, ki/bekapcs, a kijelzo mukodik-e nincs rajta pixel hiba, erzekeli-e az erintest, kerdezd meg miert akarja eladni, majd erdemes iratni az eladoval egy szerzodest, miszerint vallalja a feleloseget, hogy nem tiltjak le a keszuleket szamlatartozas miatt. Ha megis, akkor minden felelosseget, karteritest neki kell allnia.
Ha az utobbi alol ki akar terni, akkor az szamomra gyanus lenne.

Bocs, hogy ekkora regenyt irtam, de ezek fontosak, ahhoz, hogy ne sz*rt vegyel.
Remelem segitettem
Sok sikert!!

EdgarPE

EdgarPE
Csatlakozva  25-05-2011

25 May 2011 21:30

Köszönöm szépen, de még mennyire hasznos!

EdgarPE

EdgarPE
Csatlakozva  25-05-2011

26 May 2011 13:23

Felmerült bennem még egy kérdés: az Accelerometert és a Gyroscope-ot mivel tudom gyorsan letesztelni? Van valami beépített menüpont az iPhone-ban (iPod Touch-ban), vagy esetleg van rá külön app?

MRPityesz

MRPityesz
Az összes posztok száma:  34
Csatlakozva  07-02-2010

26 May 2011 14:58

Ezeket mozgatassal, kepernyo forgatassal tudod ellenorizni. Szerintem ezek nem nagyon szoktak elromlani. Ha van az eladonak jateka, foleg autos, akkor azon ki tudod probalni.

nszb

nszb
Az összes posztok száma:  178
Csatlakozva  26-01-2008

27 May 2011 16:28

Baseband verzió ellenőrzésére a beállítások, általános, infó résznél van lehetőséged. A Modem firmware pontot nézd.

Itt találsz egy teljes listát a különféle firmware-ekhez tartozó hivatalosan megjelent baseband verziókról:
http://en.wikipedia.org/wiki/IOS_version_history

Rövidre fogva, ne legyen a baseband verzió 06.15.00.

nszb

nszb
Az összes posztok száma:  178
Csatlakozva  26-01-2008

27 May 2011 16:33

MRPityesz - 26 May 2011 02:58 PM

Ezeket mozgatassal, kepernyo forgatassal tudod ellenorizni. Szerintem ezek nem nagyon szoktak elromlani. Ha van az eladonak jateka, foleg autos, akkor azon ki tudod probalni.

Ha nincs autós játék, én a képnézegetőt ajánlanám. Készíts a kamerával pár képet (ezzel azt is le tudod ellenőrizni), majd a képnézegető alkalmazásban nyisd meg a készült képet, és forgasd a készüléket, a képnek el kell fordulnia ahogy forgatod a telefont.

g.lipi

g.lipi
Az összes posztok száma:  447
Csatlakozva  29-11-2009

17 June 2011 03:41

Sziasztok!

Ha egy új i4-et veszek nem hivatalos kereskedésből, hogyan tudom ellenőrizni hogy EU model e? Csak a gari miatt… Valamint hogy lehet az, hogy 1-2 i4-ben nincs magyar menü???

Köszi!

g.lipi

g.lipi
Az összes posztok száma:  447
Csatlakozva  29-11-2009

17 June 2011 03:41

Sziasztok!

Ha egy új i4-et veszek nem hivatalos kereskedésből, hogyan tudom ellenőrizni hogy EU model e? Csak a gari miatt… Valamint hogy lehet az, hogy 1-2 i4-ben nincs magyar menü???

Köszi!

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

17 June 2011 03:49

Apple Support oldalára beírod a hátulján található sorszámot.
Nincs olyan iPhone 4, ami ne tudna magyarul.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0